Кошик

7 лайфхаків для учнів, як полюбити книги

06.09.2022
Thumbnail Image 1

Навчання щойно почалось, а ви вже встигли спіймати нечитуна? Не знаходите мотивації брати книгу до рук? Тоді скоріше затестіть 7 дієвих лайфхаків, які ми для вас приготували! (за «порадами» - до вчителів, ок?)

 

1. Перетворіть читання на дослідження своєї особистості.

Уявіть, як би ви повели себе на місці героя, що б відповіли йому в діалозі, чи могли б дружити з оточуючими його людьми, і чи ці люди могли б потоваришувати з вами. Зізнайтеся, чого бракує історії (тобто чому ця книга вам нецікава), що б ви додали від себе (застосували або вирізали художні засоби, прискорили чи сповільнили сюжет, змінили певні події, може, навіть перейменували деяких персонажів).

Асоціюйте твір або окремий епізод із відомими вам піснями, так вони краще запам'ятаються.

Словом, хай будь-яка книга стане для вас майданчиком, де ви можете поспостерігати за собою, своєю поведінкою та особистістю у нестандартних ситуаціях

2. Навіщо читати думки якогось автора, якщо не можна мати й висловити свою?

І ми згодні з цією позицією, бо безсумнівно: книга = автор + читач. Немає читача, його вражень, його фідбеку - то й книги як такої у світі не існує. Тому ми закликаємо вас не боятися викладати свої думки та сміливо ділитися ними. Навіть якщо книга не зайшла. Навіть якщо ваша точка зору відрізняється від загалу.

Де це можна зробити? Як варіант поспілкуватися з друзями про книгу. Або публікувати коментарі до книг у своїх соцмережах. Або завести рідліст (читацький щоденник і мініблог) на Booxters - тут вашу думку точно чують, чекають і цінують! <3

 

Для чого це вам потрібно?

Самопізнання.

Прописування думок допомагає подивитись на себе збоку, а також зосередитись і розібратись у своїх враженнях. Переглядаючи свій відгук, ви почуєте власний голос, помітите свої особисті риси та вподобання. Таким чином, ви будете краще себе розуміти та опануєте скіл знаходити з собою спільну мову протягом усього життя.

Ви також можете виявити в собі нові таланти, а це посприяє легшому та влучнішому вибору професії.

Допомога іншим читачам.

Нерідко щирий коментар розкриває книгу краще, ніж анотація. Людина може обрати цю книгу, навіть якщо ваш відгук несхвальний (але аргументований), бо зрозуміє, що цей твір особисто їй підходить і насправді цікавить.

Або ж навпаки: людина погодиться з вами й не витрачатиме час на те, що їй непотрібно.

А ще рідліст - це шанс повправлятися у написанні творів (без оцінки в журналах і "нових знаннях"), а то й домовитись з учителем літератури і мови про додатковий вищий бал за позакласну читацьку активність :3

Як створити рідліст, читайте тут. А ми прямуємо до наступного лайфхаку!

3. Підпишіться на книжкові блоги.

У своїх соцмережах букблогери розповідають цікавинки про книги, публікують літературні новини, діляться власною думкою про той чи інший твір. Деякі навіть влаштовують марафони, до яких ви теж, ясна річ, можете долучитись! Букблоги від Фейсбуку до ТікТоку, які нас вразили найсильніше, зібрані ось тут.

 

4. Дивіться екранізації після прочитання.

По-перше, ви зможете порівняти книгу та фільм і переконатись, що вийшло крутіше. А ще знайти неспівпадіння з книгою - кому не подобається викривати промахи та кіноляпи, еге ж?))

 

 

5. Читайте те, чого просить серденько <3

Звісно, якщо ви пройшли етап 2, то ви вже знаєте, які книги вам подобаються. Підживлюйте свою любов до читання саме тим, що відгукується у душі.

Якщо ж ні, то сміливо шукайте себе і пробуйте різні книжки. Наприклад, почати можна з нашої безкоштовної добірки або іншої книги на будь-який смак у каталозі.

 

6. Якщо книга вже зовсім "не лізе", а дочитати потрібно...

Влаштуйте собі челендж. Наприклад, 1 прочитаний розділ = 1 сторі в Інстаграм. До речі, коли ви обіцяєте привселюдно щось для себе виконати, то досягати мети стає бажаніше і легше! ;)

 

 

7. Го долучімося до субкультури букстерів ;P

Мріяли колись стати членом або членкиною субкультури без ризиків і небезпеки, спротиву родичів i з перспективою саморозвитку? Що ж, мрії збуваються: запрошуємо вас до субкультури букстерів, де наші цінності - це взаємоповага, бажання розширювати світогляд і любов до України! А об'єднує нас навколо цих цінностей сучасна електронна книга. Погодьтеся, читати куди приємніше у колі однодумців, тим паче відчуваючи себе в субкультурі. Якщо це ваш вайб, то приєднуйтесь і пишіть нам слово "букстер" у дірект!

 

Дуже вдячні вам за увагу і бажаємо, щоб читання завжди було цікавим і захопливим! А якщо у вас є знайомі чи друзі, хто вчиться у школі, не пожалкуйте і надішліть їм ці лайфхаки :)

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт