Кошик
Thumbnail Image 1

Китайська модель. Політична меритократія та межі демократії

Автор: Деніел Белл

Книжка «Китайська модель» була визнана одним із найкращих видань 2015 року за версією Financial Times. Її автор — журналіст Huffington Post, Guardian та Project Syndicate Деніел Белл —  багато років провів у Китаї, досліджуючи тамтешній режим і порівнюючи його із західними системами управління...

На Заході політичні системи звикли ділити на «хороші» демократії і «погані» авторитарні режими. На думку Деніела Белла, нинішній політичний режим Китаю стоїть десь посередині між двома крайнощами. Він вважає, що так званий тамтешній комунізм останніми роками трансформувався в політичну меритократію. Чим характеризується «політична меритократія»? Яких вад цього режиму слід уникати? Які його беззаперечні переваги не можна ігнорувати і як їх успішно поєднати з демократичними цінностями?

 «Китайська модель» переверне ваше уявлення про демократію, покаже, які проблеми тягне за собою правило «одна людина — один голос» у виборі політичних лідерів, і змусить критично поставитися до усталених принципів цього режиму. 

Науковці покликані ставити під сумнів традиційні уявлення. Белл прекрасно впорався з цим. Його книжку написано простою і прозорою мовою, вона повертає читачів до засад політичної філософії  і переосмислює їх у світлі сучасного китайського досвіду. Белл ставить правильні запитання, що спонукають думати.

 

Ґідеон Ракман, Financial Times

 

Белл написав напрочуд цікаве дослідження. Неупереджені читачі краще зрозуміють, як функціонує китайська політика, і задумаються про міру своєї відданості демократії. «Китайська модель» — не тільки для тих, хто хоче краще зрозуміти Китай. Белл, як ніхто інший, змусив мене замислитися над перевагами і вадами західних систем урядування.

Клайв Крук, Bloomberg View

 

Жанри: Історична книга

  • ISBN 978-617-7388-84-4
  • Видавець Наш формат
  • Мова ua
  • Кіль-сть сторінок 312
  • Рік випуску 2017

Відгуки про книгу

Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Купити книгу

102 грн

Доступно у форматах

epub
azw3
mobi
pdf

Скачати уривок

Після покупки книгу можна буде скачати в зручному форматі необмежену кількість раз.

Про автора

Деніел Белл

Деніел Белл — політолог, колумніст, викладає в університеті Ціньхуа в Пекіні.

Вхід на сайт