Кошик
Thumbnail Image 1

Сповідь книгаря

Автор: Шон Байзелл

Довгоочікуване продовження бестселеру «Щоденник книгаря».

Якби цю книжку писав оптиміст, він розповів би ідилічну історію про мальовничий закуток Шотландії, кожна сторінка якої — мов картинка з пінтересту. Ось автор сплавляється на каное, гортає стародруки в георгіанських маєтках, а отут знімає різдвяне відео у книгарні або частує друзів місцевими стравами. Але Шон Байзелл не оптиміст і навіть не романтик. Він невиправний реаліст з особливим почуттям гумору й надмірною чесністю. Тож його історія — відверта сповідь про те, як виживають маленькі книгарні, Amazon смертельно дихає у спину, відвідувачі зазирають згаяти час, а не щось придбати.

Усім, хто обожнює книжки, британський гумор і хоч раз в житті мріяв попрацювати в книгарні.

Автор оновлює кіндл до моделі Kindle Fire (спойлер: потрібно два літри бензину й сірники), садовить перед каміном скелет із книжкою в руках, тримає у крамниці відділ теології і «Антологію індійської коноплі», готує для італійки «хріновий суп» і ледь не поповнює періодичну таблицю новим елементом — байзелліумом. Це оповідь про дивовижне терпіння, незбагненну любов до книжок і ексцентричний гумор.


У цій книжці є всі складники для незлобної людської комедії, що заспокоює, як пакет карамельок, і вабить зануритися в читання. Адам Дуґлас, Literary Review


Роздуми Байзелла про торгівлю уживаними виданнями, стосунки, життя у Віґтауні почасти забавні та смішні. Це тип справжнього гумору, який відточували роки нестерпно тісного контакту із широким загалом покупців книжок. Guardian

ЦИТАТИ

У 2001 році, незабаром по тому, як придбав книгарню, я купив скелет у натуральний розмір (поняття не маю, навіщо він мені, але я його досі не викинув — тепер сидить у книгарні зі скрипочкою в руках). Я збирався підвісити його зі стелі, але тимчасово вмостив у крісло перед каміном і вклав у кістляві пальці «Ілюзію Бога» Річарда Докінза. Саме тоді у книгарню зайшов священник. Я почув із надр крамниці гучний регіт, а тоді він з’явився і заявив: — Коли настане мій час, хочу, щоб мене знайшли саме так.

У ранкових новинах передавали, що у книгарні в Гонконгу затримали чотирьох чоловіків за розповсюдження літератури з критикою китайського режиму. Книготоргівля буває небезпечною, але, на щастя, у Віґтауні загроза суто економічна.

Старша пані попросила:
— Знімете мені той томик місіс Бітон з полиці? Скажете ціну й рік видання?
Я виконав прохання, на що почув:
— У мене вдома є таке саме видання. Тепер знаю, скільки воно коштує.
Скоро введу податок для тих, хто гає мій час. 

Жанри: Сучасні зарубіжні автори

Добірки: Книги про книги

  • ISBN 978-617-7866-42-7
  • Видавець Наш формат
  • Мова ua
  • Переклад Ярослава Стріха
  • Рік випуску 2020

Відгуки про книгу

Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Купити книгу

125 грн

Доступно у форматах

epub
mobi
Після покупки книгу можна буде скачати в зручному форматі необмежену кількість раз.

Про автора

Шон Байзелл

Шон Байзелл — шотландський букініст. Здобув популярність як автор мемуарів «Щоденник книгаря» (2017) та «Сповідь продавця книг» (2019). 

Також у цій добірці

Надзвичайні емоції від роману. Читається легко, швидко, невимушено, захоплює увагу, не хочеться відволікатись. Динамічний, яскравий сюжет подарував мені новий досвід емоційного насичення, оскільки зазвичай надаю перевагу історіям з повільним плином розгортання подій (що їх, як правило, невелика кількість). Для мене це був своєрідний емоційний струс, доволі незвичний і приємний. Розв'язка просто вражаюча і неповторна - твір рекомендую всім заради неї. Такої кінцівки ніде не зустрічала, а ефект несподіванки й захвату неодмінно посилює псевдонім авторки. Після прочитання було трохи складно зібрати думки до купи і збагнути, що сталося) Загалом залишилося враження, ніби після соковитого і драйвового концерту чи заходу, й водночас рідкісного, виняткового. До речі, по завершенню книга залишає за собою досить важливі, глибокі та цікаві питання, як-от місце Диявола в нашому житті, яке відношення Демон має до Бога, чи несе Сатана певну святість і благо, чи зумовлена й незмінна, фатальна наша доля й подібні. Тобто "Гра з вогнем" - це не тільки враження, але й спонукання до міркувань про світоустрій. Це справді непересічний твір і екстраординарний та вдалий задум. Незважаючи на те, що я не полюбляю містику в художніх творах і найчастіше обираю неспішні сюжети, "Гра з вогнем", яка схожа на пригодницький детектив, мене підкорила. З упевненістю раджу її кожному, хто жадає свіжих емоцій, нових світоглядних відкриттів, а також тим, хто шукає новий талант серед українських письменників.

Раніше переглядали

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт