Кошик

Блог

03.12.2017

295 РОКІВ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ. ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ МАНДРІВНОГО ФІЛОСОФА

Григорій Сковорода народився 3 грудня 1722 у сім’ї козака Сави Сковороди. Офіційно підтверджених даних щодо його біографії небагато, історики сперечаються навіть щодо місця його народження. Натомість легенд, як водиться, хоч відбавляй! І це зрозуміло – адже особистість таки легендарна!

Детальніше

20.09.2017

70 РОКІВ СТІВЕНУ КІНГУ - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ КОРОЛЯ ЖАХІВ

За майже 45 років літературної діяльності він написав 55 романів, 5 наукових книг та понад 200 оповідань! Продано понад 350 мільйонів примірників його книг. Такою кількістю екранізацій не може похвалитися жоден з живих письменників! І він продовжує писати. Сьогодні йому 70! Король жахів! Стівен Кінг.

Детальніше

19.09.2017

ВІЛЬЯМ ҐОЛДІНҐ. ВОЛОДАР МУХ

19 вересня 1911 року народився Вільям Ґолдінґ, англійський письменник, лауреат Нобелевської премії з літератури 1983 року, автор одного з найвидатніших творів світової літератури ХХ століття «Володар мух».

Детальніше

31.08.2017

ЯК ПРИМУСИТИ ДІТЕЙ ПОЛЮБИТИ ЧИТАННЯ?

Так, так, це ми навмисно вжили оксюморон «примусити полюбити», і в цьому запитанні, насправді, головна відповідь - не примушуйте! Це стосується будь-якого заняття, але ж сьогодні говоримо про читання. Зацікавлюйте! Як? Ну вам, насправді, видніше, ви ж краще знаєте свою дитину ;) Але ось раптом вам стануть у нагоді наші поради

Детальніше

23.08.2017

ІСТОРІЯ БОРОТЬБИ - ДОБІРКА КНИЖОК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Незалежність країни.. Свобода народу… Історичний шлях…

Історія кожного народу й багатьох країн складається із сили силенної як Величних так й маленьких історій боротьби за свободу народу та за незалежність. Шлях українців до створення власної держави та отримання незалежності був довгий та тернистий. Й ця боротьба триває.

До Дня Незалежності пропонуємо добірку історичних книжок. Прочитавши кожну з них, допитливий читач відкриє для себе цікаві факти про певні періоди з історії України, дізнається нові (часто драматичні) подробиці тих чи інших часів. Історія наша непересічна, цікава та насичена подіями. А отже читання буде захоплюючим!

Детальніше

22.08.2017

РЕЙ БРЕДБЕРІ - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ, НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ

«Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. Три дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку» 

22 серпня виповнилося б 97 років одному з найвизначніших письменників ХХ століття Рею Бредбері (22 серпня 1920 – 5 червня 2006). За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.

 

Детальніше

28.07.2017

ЧОМУ ЖІНКИ ЛЮБЛЯТЬ ЧИТАТИ ЛЮБОВНІ РОМАНИ

Любовні романи?.. – фу, ні, це не для розумних дівчат! Розумні дівчата читають бізнес-літературу, книги для саморозвитку та інтелектуальну художню літературу.  А усі оці, вибачте, «рожеві шмарклі» - в жодному разі! Як ви могли таке подумати??!!

Є такий стереотип. Так ось. Це неправда. Багато жінок, розумних, читають і люблять читати любовні романи. 

Отже, розмірковуємо на тему що ж приваблює жінок у любовних романах.

Детальніше

21.07.2017

ЕРНЕСТ ХЕМІНГУЕЙ - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ, ЦИТАТИ

...Він любив котів і дайкірі, у молоді роки займався боксом, був гірськолижником, яхтсменом, мисливцем, снайпером, військовим кореспондентом, заходив у клітки з левами, обожнював сафарі, ловив акул, мав чотири пристрасні шлюби, пройшов дві світові війни, був поранений, побував в численних аваріях, двох авіакатастрофах та ледь не загинув під час лісової пожежі, переніс малярію, сибірську виразку, гепатит, безліч переломів та струсів мозоку,  а в  результаті покінчив життя самогубством застрелившись з рушниці...

Детальніше

06.06.2017

ПУЛІТЦЕРІВСЬКІЙ ПРЕМІЇ 100 РОКІВ

У 2017 році 100 річний ювілей відмічає одна з найпрестижніших журналістських та літературних премій - Пулітцерівська премія. Що це таке, за що її дають, які книжки перекладено українською - читаємо далі.

Детальніше

25.05.2017

ТОП ПРОДАЖІВ КНИЖОК НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ 2017 - ЩО ЧИТАЮТЬ УКРАЇНЦІ

Пропонуємо вашій увазі ТОПи продажів книжок відомих українських видавництв на Книжковому арсеналі 2017, наймасшатбнішій книжковій події року!

 

Детальніше

11.05.2017

СПРАВЖНІЙ БАРОН МЮНГХАУЗЕН

Майже 300 років тому 11 травня 1720 року народився на світ Карл Фрідрих Ієронім барон фон Мюнхга́узен, так, так, той самий барон Мюнхаузен, найбільш відомий та харизматичний фантазер, автор і герой незвичайних та кумедних історій.

Детальніше

25.04.2017

ЗМІЇНА СОРОЧКА ГРІГОЛА РОБАКІДЗЕ

У приміщенні посольства Грузії в Україні було презентовано перший український переклад роману “Зміїна сорочка”.

Детальніше

12.03.2017

КРЕАТИВНА РЕКЛАМА КНИЖОК, КНИЖКОВИХ МАГАЗИНІВ ТА БІБЛІОТЕК

Книжки бувають різні - розумні, яскраві, розважальні. Власне, це невичерпний потенціал для креативу. Ми підібрали найцікавіші та найпопулярніші книжкові реклами. Насолоджуйтесь )

Детальніше

21.02.2017

ПАМ'ЯТНИКИ ЧИТАЧАМ ТА КНИГАМ

Нікого не здивуєш пам’ятниками визначних письменників, тож спробуємо порадувати ваші очі пам’ятниками та скульптурами читачам та книгам ) Ми підібрали найяскравіші!

Детальніше

04.02.2017

ЕЛЕКТРОНІ КНИГИ VS ПАПЕРОВІ

Шалений час – цифровий. Цифровими стають, ні, вже стали, газети, журнали, телебачення, фотографії, листи, розмови, навіть гроші… Незмінним і практично незамінним атрибутом сучасної людини стає смартфон – без нього, як без рук.

Звичайно, так само і книга має підлаштовуватись під вимоги майбутнього, змінюючи свої формфактори, принаймні, частково.

 

Детальніше

27.01.2017

ЛЬЮЇС КЕРРОЛЛ - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ ТА НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ

Не можемо оминути увагою день народження людини, у фантазії якої народились такі непересічні істоти як гусень, що палить трубку, птах Додо, Черширський кіт, Чорна Королева, Бурмоковт та інші :)

Детальніше

05.01.2017

УКРАЇНСЬКЕ РІЗДВО В ТВОРАХ УКРАЇНСЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ТА ХУДОЖНИКІВ

«Минувся останній день перед Різдвом. Прийшла зимова ясна ніч. Зазорилося. Місяць пишно виплив на небо посвітити добрим людям та всьому мирові, щоб весело було всім колядувати та Христа прославляти. Мороз брався дужче, як ізрання; зате кругом було так тихо, що за півверстви чулося, як рипить мороз під чобітьми. Ще жоден гурт парубоцький не проявлявся попід вікнами; тільки місяць зазирав крадькома до хат, мовби виманював дівчат, які прибиралися та чепурилися, щоб хутчій повибігати на рипучий сніг».

 

Детальніше

03.01.2017

ДЖОН ТОЛКІН - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ

«Ми не обираємо часи. Ми можемо лише вирішувати, як жити в ті часи, що обрали нас»

 

Детальніше

12.12.2016

ГЮСТАВ ФЛОБЕР - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ

"Чи може бути щось краще, - сидіти увечері з книжкою біля каміну, коли вітер грюкає віконницями і горить лампа!.. Ні про що не думаєш, минають години.  

Детальніше

02.12.2016

ЧИ ЛЮБЛЯТЬ УКРАЇНСЬКІ ПОЕТИ ЗИМУ? - ДОБІРКА ЗИМОВИХ ВІРШІВ УКРАЇНСЬКИХ ПОЕТІВ.

Хтось може стверджувати, що українські поети не люблять зиму - мовляв, холодно, сумно, і взагалі, скоріше б весна.

А ми не згодні! Подивіться, які чудові зимові вірші українських поетів ми підібрали! Вирішуйте самі!

 

Детальніше

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт