Кошик
Thumbnail Image 1

Постколоніальний синдром. Спостереження.

Книжку присвячено процесові емансипації новочасної української нації із домодерної «уявленої спільноти» — так званого «руського міра». Політичні проблеми, пов’язані з колоніалізмом та його спадщиною, розглядаються у тісному зв’язку з проблемами культурними та психологічними. Компетентний, проникливий погляд на непрості явища у поєднанні з легкістю, ба навіть захопливістю публіцистичного викладу роблять книжку привабливою як для фахівців, так і для всіх, хто цікавиться пост- чи неоколоніальними проблемами сучасної України.

Для всіх, хто вважає Миколу Рябчука насамперед блискучим  літературним критиком і жалкує за його відходом у публіцистику та  політологію, пропонована книжка може стати непоганим інтелектуальним  подарунком, а заразом і підтвердженням, що автор покинув свій перший фах  не цілком і не остаточно. Літературно-критичні статті та нариси, що  увійшли до збірки «Постколоніальний синдром», об’єднує тема  самостановлення української літератури й культури, їхнього нелегкого  визволення з-під імперського домінування і ще складнішого подолання  власних комплексів, засвоєння різнорідної культурної спадщини,  реінтепретації літературно-мистецьких цінностей і канонів, та формування  діалогічного простору як передумови входження у світовий контекст.  Фахова ерудиція, добрий письменницький стиль і знаменитий рябчуківський  хист полеміста роблять цю книжку не лише академічно цікавою, а й  белетристично захопливою.

Пропоновані тексти писалися впродовж майже двох десятиліть – як  реакція, здебільшого полемічна, чи, принаймні, діалогічна, на цілком  конкретні події, тексти та явища. Це, зрозуміло, робить книжку дещо  мозаїчною, позбавляє її належної монографічної цілісності, але компенсує  ці вади конкретикою, наочністю та жвавістю есеїстичного викладу, яких  часто бракує суто теоретичним працям.

Жанри: Публіцистика

  • ISBN 9789662141665
  • Видавець К.І.С.
  • Мова ua
  • Кіль-сть сторінок 240

Відгуки про книгу

Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Купити книгу

24 грн

Доступно у форматах

epub
Після покупки книгу можна буде скачати в зручному форматі необмежену кількість раз.

Про автора

Микола Рябчук

Микола Рябчук (нар. 27 вересня 1953) — український журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач, колумніст.

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт