Кошик

Блог

06.09.2022

7 лайфхаків для учнів, як полюбити книги

Навчання щойно почалось, а ви вже встигли спіймати нечитуна? Не знаходите мотивації брати книгу до рук? Тоді скоріше затестіть 7 дієвих лайфхаків, які ми для вас приготували! (за «порадами» - до вчителів, ок?)

Детальніше

31.08.2022

УКРАЇНСЬКІ КНИЖКОВІ БЛОГИ - ДО ДНЯ БЛОГЕРІВ 2022

Booxters не пройшли повз Міжнародного Дня блогерів і долучились до святкування 31 серпня! Представляємо вам добірку блогів, які здались нам найяскравішими в українському інтернет-середовищі.

Детальніше

20.01.2020

ЕКРАНІЗАЦІЇ 2020 - КНИГИ, ЩО СТАНУТЬ ФІЛЬМАМИ

Одвічна суперечка – що краще: фільм чи книга? Буває по-різному, але не дізнаєтесь, поки не порівняєте ;) Пропонуємо вашій увазі перелік найбільш очікуваних та гучних екранізацій 2020 року. Читаємо книгу, дивимось фільм, складаємо враження – ділимось з друзями!

Детальніше

31.10.2019

ІСТОРІЯ ЖАНРУ ЖАХІВ У ЛІТЕРАТУРІ

Сьогодні Хелловін, тож поговоримо про жахи. Жахи як літературний жанр.  Що воно таке, звідки пішло, які бувають. На прикладах з класичної та сучасної літератури.

Детальніше

01.10.2019

100 кращих книг ХХІ століття за версією The Guardian

Минуло вже майже 20 років XXI століття. 20 надзвичайно динамічних, яскравих, неймовірних років, сповнених здобутків та втрат, перемог та розчарувань… Років, багатих на події, історичні, політичні, культурні, звичайно. Популярна британська газета The Guardians в межах великого проекту з дослідження сучасної культури днями опублікувала перелік 100 кращих книг, написаних після 2000 року. У перелік потрапили книги різних жанрів, написаних авторами з усього світу.

Детальніше

27.09.2019

З НАГОДИ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ ТУРИЗМУ - КНИЖКИ, ЩО НАДИХАЮТЬ ПОДОРОЖУВАТИ

"Лише про дві речі ми будемо шкодувати на смертному одрі - що мало любили і мало подорожували". Марк Твен

Сьогодні з нагоди Міжнародного дня туризму пропонуємо вашій увазі чергову книжкову добірку про мандри далекі й близькі, про мандрівників, таких різних, і таких натхнених. Хтось шукає пригоди, хтось враження, хтось кохання і друзів, а хтось, навіть, сенс життя... Можливо, прочитавши якусь з цих книжок, вам так само закортить дістати старий заплічник/нову валізу та вирушити назустріч світові ;)

Детальніше

14.09.2019

ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОГО КІНО - ПРО КНИЖКИ, ЯКІ СТАЛИ ФІЛЬМАМИ

Спеціально до Дня українського кіно ми зібрали добірку книжок, які завдяки українським кінематографістам цього року вийшли або найближчим часом вийдуть на великий екран. Маєте можливість нафантазувати власну версію кіно ;)

Детальніше

09.09.2019

250 РОКІВ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА КОТЛЯРЕВСЬКОГО - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ

Цього року 9 вересня святкуємо 250 річницю від дня народження Івана Котляревського – одного із найбільш значущих і, до того ж, найбільш дотепних, українських літературних діячів. Так, ще зі школи всім відомо, що Еней був парубком моторним, а Юнона – суча дочка ))) Як і те, що саме «Енеїда» Котляревського стала першим літературним твором, написаним народною українською мовою. Як трапилося, що цей серйозний солідний чоловік, що дивиться на нас з небагатьох відомих портретів, ще й на службі в Російської імперії, в часи, коли питання розвитку української культури та української мови не стояло як таке, став засновником української літератури?! Ще й яким!  Зібрали цікаві факти, які ви навряд  знайдете в шкільних підручниках.

Детальніше

05.09.2019

ДО ДНЯ ПАМ'ЯТІ ВАСИЛЯ СТУСА

Дуже важко уявити собі, що все це коїлося не в якусь далеку давнину, а зовсім нещодавно, за нашого життя і поруч з нами. І більшість свідків тих подій ще живі. І він міг би бути живим… Василь Стус. Легендарний поет-шістдесятник, правозахисник, патріот. Розумний, гарний, сильний, молодий, натхнений, з загостреним відчуттям справедливості, з палкою любов’ю до України.

Детальніше

27.11.2018

ДО 155-РІЧЧЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ

Подумайте тільки: дівчинка, що народилась в маленькому буковинському містечку тоді Австро-Угорської імперії (сучасна Румунія) у багатодітній та багатомовній родині, батько – українець,  мати – наполовину полька і німкеня, яка закінчила лише чотири класи школи німецькою мовою, а українську вивчала самотужки, стала однією з найвизначніших, найоригінальніших письменників української літератури!!! Непересічна, яскрава, прогресивна, завзята, розумна, надзвичайно талановита і обдарована, при цьому жіночна, романтична та натхнена. Ольга Кобилянська – сьогодні про неї.

Детальніше

23.03.2018

НАВКОЛОСВІТНЯ КНИЖКОВА ПОДОРОЖ

Хто хоч раз у житті не мріяв про навколосвітню подорож?! Нові країни, запаморочливі пейзажі, різні культури, менталітет, світогляди, дивні звичаї, їжа, національні особливості... Круто! Але нам завжди щось заважає - брак часу, грошей, рішучості, компанії... Та за бажання пізнавати далекі краї можна не виходячи з дому! Ми зібрали книжки, написані авторами з різних країн, або ж події яких відбуваються у цих країнах - зі світу по книжці! Не зволікайте, вирушаймо з нами у книжкові мандри навколо світу ;)

 

Детальніше

06.03.2018

ГАБРІЕЛЬ ГАРСІА МАРКЕС - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ, НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ

«В мене була дружина і двоє маленьких синів. Я працював PR-менеджером і редактував кіносценарії. Але щоб написати книгу, треба було відмовитись від роботи. Я заклав машину і віддав гроші Мерседес (дружині). Щодня вона якимсь чином добувала мені папір, цигарки, все, що потрібно для роботи. Коли книга була завершена, виявилось, що ми винні м’яснику 5000 песо – величезні гроші. По околицях пішов слух, що я пишу дуже важливу книгу, й всі лавочники хотіли бути причетними. Щоб відправити текст видавцю, було потрібно 160 песо, а залишалось лише 80. Тоді я заклав міксер і фен Мерседес. Коли вона дізналась, то сказала: «Не вистачало лише, щоб роман виявився поганим», - Габріель Гарсіа Маркес про «Сто років самотності».

Детальніше

01.03.2018

ОСКАРОНОСНІ ЕКРАНІЗАЦІЇ КНИГ

Вже за кілька днів світ дізнається, хто ж став цьогорічними переможцями премії Оскар.  Ця урочиста подія ось уже 90й рік приковує суспільну увагу – стільки зірок світового масштабу в одному місці, стільки справжніх емоцій, сподівань, розчарувань та перемог… а чого варті ці неймовірно роскошні наряди! Але найважливіше – все ж таки кіно! А в основі будь-якого гарного фільму – як правило, гарна історія ))

Ми тут зібрали добірку книжок, екранізації яких в різні часи стали оскароносними!

Детальніше

12.01.2018

ДЖЕК ЛОНДОН - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ

Понад 200 романів, повістей, оповідань – і всі правдиві! Всі сповнені духом пригод, духом свободи, любов’ю до життя.  Така творча спадщина Джека Лондона.  І це все з його життя.

До дня народження письменника публікуємо цікаві факти з його біографії. 

Детальніше

03.12.2017

295 РОКІВ ІЗ ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ГРИГОРІЯ СКОВОРОДИ. ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ МАНДРІВНОГО ФІЛОСОФА

Григорій Сковорода народився 3 грудня 1722 у сім’ї козака Сави Сковороди. Офіційно підтверджених даних щодо його біографії небагато, історики сперечаються навіть щодо місця його народження. Натомість легенд, як водиться, хоч відбавляй! І це зрозуміло – адже особистість таки легендарна!

Детальніше

20.09.2017

70 РОКІВ СТІВЕНУ КІНГУ - ЦІКАВІ ФАКТИ З БІОГРАФІЇ КОРОЛЯ ЖАХІВ

За майже 45 років літературної діяльності він написав 55 романів, 5 наукових книг та понад 200 оповідань! Продано понад 350 мільйонів примірників його книг. Такою кількістю екранізацій не може похвалитися жоден з живих письменників! І він продовжує писати. Сьогодні йому 70! Король жахів! Стівен Кінг.

Детальніше

19.09.2017

ВІЛЬЯМ ҐОЛДІНҐ. ВОЛОДАР МУХ

19 вересня 1911 року народився Вільям Ґолдінґ, англійський письменник, лауреат Нобелевської премії з літератури 1983 року, автор одного з найвидатніших творів світової літератури ХХ століття «Володар мух».

Детальніше

31.08.2017

ЯК ПРИМУСИТИ ДІТЕЙ ПОЛЮБИТИ ЧИТАННЯ?

Так, так, це ми навмисно вжили оксюморон «примусити полюбити», і в цьому запитанні, насправді, головна відповідь - не примушуйте! Це стосується будь-якого заняття, але ж сьогодні говоримо про читання. Зацікавлюйте! Як? Ну вам, насправді, видніше, ви ж краще знаєте свою дитину ;) Але ось раптом вам стануть у нагоді наші поради

Детальніше

23.08.2017

ІСТОРІЯ БОРОТЬБИ - ДОБІРКА КНИЖОК З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

Незалежність країни.. Свобода народу… Історичний шлях…

Історія кожного народу й багатьох країн складається із сили силенної як Величних так й маленьких історій боротьби за свободу народу та за незалежність. Шлях українців до створення власної держави та отримання незалежності був довгий та тернистий. Й ця боротьба триває.

До Дня Незалежності пропонуємо добірку історичних книжок. Прочитавши кожну з них, допитливий читач відкриє для себе цікаві факти про певні періоди з історії України, дізнається нові (часто драматичні) подробиці тих чи інших часів. Історія наша непересічна, цікава та насичена подіями. А отже читання буде захоплюючим!

Детальніше

22.08.2017

РЕЙ БРЕДБЕРІ - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ, НАЙКРАЩІ ЦИТАТИ

«Коли мені було 19 років, я не міг вступити до коледжу: я був з бідної родини. Грошей у нас не було, тож я ходив до бібліотеки. Три дні на тиждень я читав книги. В 27 років замість університету я закінчив бібліотеку» 

22 серпня виповнилося б 97 років одному з найвизначніших письменників ХХ століття Рею Бредбері (22 серпня 1920 – 5 червня 2006). За своє довге життя Бредбері написав 11 романів, понад 400 фантастичних повістей та оповідань, 21 п’єсу, а також інші літературні твори, кіносценарії, вірші, статті.

 

Детальніше

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт