Артур Чарльз Кларк — англійський письменник, вчений, винахідник, автор книги «2001: Космічна одіссея».
Народився 16 грудня 1917 року в місті Майнхед, графство Сомерсет. У 10 років Кларк вперше відкрив для себе фантастику — саме тоді йому подарували номер журналу «Amazing Stories».
Закінчивши школу, в 1936 році він переїхав до Лондона, де був прийнятий на посаду аудитора в казначействі й вступив до Британської міжпланетної спільноти, яка однією зі своїх цілей ставила пропаганду ідеї космічних польотів. Під час Другої світової війни служив у Королівських ВПС, брав участь у розробці радарної системи для спрощення навігації пілотів при складних погодних умовах. Після війни демобілізувався в званні лейтенанта та з відзнакою закінчив Королівський коледж в Лондоні за спеціальностями фізика і математика.
У 1956 році Кларк разом зі своїм другом Майком Вілсоном вирушив до Шрі-Ланки, де, отримавши місцеве громадянство, прожив до самої смерті. На острові він досліджував і фотографував морські глибини, що в майбутньому знайшло відображення в його численних книгах про підводний світ і його мешканців.
Перша професійна публікація Артура Кларка у фантастиці — оповідання «Loophole» у квітневому номері журналу «Astounding Science Fiction» за 1946 рік. До 1951 року, коли Кларк повністю присвятив себе письменництву, він працював в якості помічника редактора «Science Abstracts».
Артур Кларк зробив величезний внесок у кінофантастику, ставши одним з авторів сценарію знаменитого фільму «2001 рік: Космічна одіссея» (1968), знятого Стенлі Кубриком. Трохи пізніше Кларк опублікував написаний за мотивами сценарію фільму роман «2001: Космічна одіссея», який став початком циклу з чотирьох книг.
Серед романів Артура Кларка найбільш відомі: «Конец детства» (1953), «Город и звёзды» (1956), «Свидание с Рамой» (1973), «Фонтаны Рая» (1979).
Для робіт Кларка характерний оптимістичний погляд на розвиток науки та освоєння космосу, а також Світового океану. Він зображував майбутнє як утопію: з просунутими технологіями, сприятливим екологічним середовищем і стабільною суспільною структурою. Темою, що повторюється у творах Кларка, є ідея про те, що розвиток розумних видів у кінцевому рахунку підніме їх на рівень, близький до божественного.
Кларку належить ідея створення системи супутників зв'язку на геостаціонарних орбітах, які дозволяють організувати глобальну систему зв'язку. Ця ідея згодом була реалізована й забезпечила створення у другій половині XX століття практично всіх глобальних систем комунікації, в тому числі Інтернету. Геостаціонарну орбіту також називають орбітою Кларка або поясом Кларка. У 1954 році Кларк у листі до директора відділу науки американського національного Бюро Погоди Гаррі Векслеру припустив, що орбітальні супутники можна буде використовувати для передбачення погоди. Ідея була підтримана і згодом реалізована.
Артур Кларк — лауреат премії Калінгі за досягнення в популяризації науки (1961). Письменник видав грант, на якому заснована британська літературна нагорода за кращий науково-фантастичний роман — премія Артура Кларка.
У 1980 році письменник став відомим завдяки своїм телевізійним програмам «Таємничий світ Артура Кларка», «Світ незвичайних здібностей Артура Кларка» і «Таємничий усесвіт Артура Кларка». У 1985 році Американською асоціацією письменників-фантастів він був визнаний Великим Магістром Неб’юла. У 1989 році Артур Кларк був нагороджений Орденом Британської імперії «за заслуги перед британськими культурними інтересами у Шрі-Ланці». 26 травня 2000 року на церемонії в Коломбо він був посвячений у лицарі-бакалаври «За заслуги перед літературою».
Письменник помер 19 березня 2008 року, на 91-му році життя, через проблеми з диханням, пов'язані з постполіомієлітним синдромом.
Рей Даґлас Бредбері (22 серпня 1920, Вокіґен, Іллінойс, США — 5 червня 2012, Лос-Анджелес) — один із найвідоміших американських письменників-фантастів, автор близько 800 літературних творів різних жанрів: оповідань, романів, віршів, есе, п’єс для театру і радіо, кіно- й телесценаріїв. Твори письменника є впізнаваними за їх емоційним, психологічним стилем. На думку критиків, Бредбері є унікальним явищем в американській літературі.
Детальніше
Олександр Романович Бєляєв (1884 — 1942) — російський письменник-фантаст, один із засновників радянської наукової фантастики. Відомий також як "російський Жуль Верн".
Детальніше
Марина та Сергій Дяченко - подружжя, пишуть в співавторстві в жанрі фантастики.
Детальніше
Герберт Джордж Веллс — англійський письменник і публіцист. Автор відомих науково-фантастичних романів.
Детальніше
Айзек Азімов розпочав свою серію романів «Фундація», коли йому було 21, не усвідомлюючи, що її будуть вважати наріжним каменем наукової фантастики. Під час своєї легендарної кар’єри Азімов написав понад 470 книг на різні теми, включно з науковими дослідженнями, однак найбільшу популярність та нагороди йому принесли науково-фантастичні саги, у тому числі серії «Робот», «Імперія», «Фундація». Названий Американською асоціацією письменників-фантастів гросмейстером наукової фантастики, майже п’ять десятиліть Азімов працював для своїх читачів.
Детальніше
Фредерік Пол — знаменитий американський письменник-фантаст, автор понад 70-ти романів, лауреат премії «Гроссмейстер фантастики», введений до Залу слави наукової фантастики. За роман «Брама» був нагороджений численними відзнаками в номінації «Найкращий роман»: Премія Неб’юла(1977), Премія Г’юґо (1978), Премія Локус (1978), Премія Джона Кемпбелла (1978).
Детальніше
Наомі Новік — популярна американська письменниця-фантаст, що працює в жанрах альтернативної історії. Лауреат премій Nebula Award, Locus Award, Mythopoeic Award, премії імені Дж. Кемпбелла та Комптона Крука, фіналіст Hugo Award. Письменниця виросла на казках та романах Джона Толкіна, які й вплинули на формування її стилю.
Детальніше
Джон Віндем — культовий англійський письменник, визнаний майстер жанру, якого називають класиком світової фантастики, володар численних престижних міжнародних відзнак. Його твори стоять в одному ряду з такими шедеврами, як «Війна світів» Герберта Уеллса, «Я – легенда» Річарда Метісона та «Протистояння» Стівена Кінга.
Детальніше
Сценарист комп'ютерних ігор, копірайтер, автор надзвичайно наукових статтєй у «Vogue Україна», колумніст про секс і міжособові стосунки у The Devochki. По буднях – troubleshooter в IT. Надлишкову прямолінійність компенснє повагою до найвизначнішої зі здібностей людини – вмінню покращувати світ.
Детальніше
Народився у серпні 1986 року на півдні Житомирщини. За освітою юрист. За десять років практики встиг спробувати себе у правоохоронних органах, юридичних компаніях, комунальних та приватних підприємствах. У літературі найбільше симпатизує класиці. Сам пише з 2007 року, переважно у жанрі трилера, фантастики та містики. Перша публікація – книга “Експеримент Каменєва. Книга перша: Демон всередині” (2017)
Детальніше
Вітаю, я Роман Онищенко – автор “Зомбі-України”.
Це мій перший роман. Перед цим багато писав на технічні теми, працював в рекламі, їздив країною. Прозою захопився в 2013 році. Основна тема – фантастика. Маю трохи здобутків: пишу мініатюри та оповідання про космос, містичних істот. На конкурсі сценаріїв «Твори своє – дивись українське» отримав особисту відзнаку за сценарій «Продавець війни».
Детальніше
Народився 12 липня 1991 року. Одружений. Як і всі, захоплююся футболом та читанням. У вільний час пишу вірші, тому виходить це робити все рідше.
Читаю майже завжди, як тільки випадає нагода: в автобусі, кудись ідучи, лягаючи спати. Із улюблених авторів – Патрік Ротфусс. Д. Р. Р. Толкіна так і не зміг осилити далі 10-20 сторінок, хоча підходив до його книг кілька разів, як, до речі, і Урсулу Ле Гуін.
Ідея написання даного твору прийшла зовсім випадково. Сама його назва, деякі персонажі та фінал, змінювалася декілька разів. Спочатку ліпив горщик, а на виході отримав кухоль
Детальніше
Микола Гришаєв — молодий український письменник, автор кількох фантастичних оповідань та романів. Уродженець Львова, студент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Основними темами обрав питання людяності та пошуків справедливості, які розглядає крізь призму фантастичних світів і персонажів. Книгою «Хвилі» автор розпочинає основний цикл історій «Спадщина акул», в якому дії відбуватимуться у химерному світі безмежного океану.
Джо Аберкромбі — британський письменник-фантаст, автор популярної трилогії «Перший закон», якого цілком слушно вважають «майбутнім сучасного фентезі». Романи автора перебувають у списках бестселерів від The New York Times та Sunday Times. Аберкромбі є володарем престижної нагороди Locus Award та премії Джона В. Кемпбелла («Найкращий новий письменник-фантаст»). Популярний ресурс SFF World двічі визнавав його романи «Книгами року».
Детальніше
Всем привет, я Кожура Владимир – автор «Во веки веков». Родился в Киеве 1983 года, работаю в сфере продаж аудио и видео аппаратуры, всегда хотел написать книгу и вот, моя первая книга уже здесь! Два года ушло на её написание, но оно стоило того, в ней есть несколько исторических фактов перемешанных с фантазией и мифологией на закате Трипольской цивилизации. В дальнейшем планирую продолжать схожие идеи в последующих своих книгах из различных эпох украинских земель.
Детальніше
Френк Герберт — американський письменник-фантаст, найбільше відомий як творець «Дюни» та її продовжень. Хоча Герберт став відомим як автор наукової фантастики, він також був журналістом, фотографом, новелістом, книжковим рецензентом, екологічним консультантом та лектором.
Детальніше
Здобувши освіту в престижних університетах Брюсселя, Вашингтона і Буенос-Айреса (за фахом «Економіка і міжнародні відносини»), в 22 роки автор роману почав працювати в ООН, а в 24 роки став наймолодшим представником Світового банку в Македонії. Але ексцентричний характер експериментатора надихає його завершити успішну кар’єру у фінансовому секторі. Неординарне мислення, знання 11-ти мов і талант підприємця дозволили Ніколасу розширити професійні та особисті сфери свого впливу. Круто змінюючи своє життя, він пробує себе в ролі актора, продюсера і ведучого на телебаченні, а потім засновує рекламне і PR Агентство, яке працює в багатьох країнах світу.
Детальніше
Брендон Сандерсон — культовий американський письменник-фантаст, володар однієї з найпрестижніших літературних нагород Hugo Award, а також багаторазовий переможець David Gemmell Memorial Award, The Goodreads Choice Awards та Neffy.
Детальніше
Джозеф Ділейні (1945) Британський письменник, автор романів в жанрі фентезі, фантастика. Тривалий час працював викладачем англійської у коледжі, кар'єру письменника розпочав наприкінці 90-х років.
Детальніше
Моріс Ренар — провідний французький письменник-фантаст, визнаний майстер пригодницького й кримінального роману. Його романи вишукані та інтригуючі. Поціновувачам детективних, фантастичних і авантюрних історій.
Детальніше
Девід Хаїр — новозеландський письменник, автор трьох популярних фентезійних серій. У своїх історіях Хаїр майстерно переплітає міфологію та історію. Його роман «Кров мага» увійшов до ТОПу кращих книг за версією Amazon.
Детальніше
Писатель и участник литературных серий научной фантастики, переводчик киносценариев, сотрудник редакции газет.
Детальніше
Энди Бриггс — американский сценарист, автор графических романов, сотрудничал с Warner Bros, работал над многими голливудскими кинопроектами (такими как «Аквамен», перезапуск «Тарзана»).
Детальніше
Олена Кузьміна народилася і мешкає в Києві. За освітою — графічна дизайнерка. Випускниця зимової літературної школи від Litosvita (2018). Наразі має три творчі професії та два малих бізнеси.
ДетальнішеОтримуй інформацію про новинки
Отримуй інформацію про новинки