(09.11.1935-03.06.2018) Джеррі Гопкінс — американський журналіст, автор тридцяти шести книжок.
(09.11.1935-03.06.2018) Джеррі Гопкінс — американський журналіст, автор тридцяти шести книжок. Біографія Джима Моррісона «Звідси ніхто не вийде живим», яка очолила список бестселерів «New York Times». Також його робота «Елвіс: Біографія» стали першими книжками, написаними про Моррісона й Преслі, і розійшлися сумарним накладом понад шість мільйонів примірників. Біографія Моррісона лягла в основу фільму Олівера Стоуна «The Doors». Гопкінс також досліджував життя й творчість Джимі Гендрікса, Девіда Бові, Йоко Оно, Ракель Велч і Дона Го. Протягом двадцяти років він працював кореспондентом і редактором журналу «Rolling Stone», сценаристом і продюсером Майка Воллеса, Стіва Аллена та Морта Сала, а також телерадіомовної компанії «ABC Television» і кінокомпанії «Universal Studios».
У 1993 році Джеррі Гопкінс подався до Таїланду, проводячи там половину часу у квартирі в Бангкоку, іншу — в будинку на фермі поруч із камбоджійським кордоном, переважно пишучи про Південно-Східну Азію.
Галларі Родем Клінтон – юристка, колишня Перша леді, сенаторка від штату Нью-Йорк, кандидатка у президенти США на виборах 2008 та 2016 років, 67 Держсекретар США.
Генрі Форд – (англ. Henry Ford; 1863 – 1947) – інженер-конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор», перший віце-президент Співтовариства автомобільних інженерів SAE (нині SAE International), один з найбагатших людей усіх часів.
Детальніше
Нельсон Мандела (18 липня 1918 – 5 грудня 2013) – південноафриканський правозахисник, юрист, політик, президент Південно-Африканської Республіки (1994-1999 рр.).
Детальніше
Волтер Айзексон — американський журналіст, письменник і біограф, головний редактор журналу Time, президент Аспенського інституту, автор біографій Стіва Джобса (екранізована 2015 року), Альберта Ейнштейна, Генрі Кісинджера, Бенджаміна Франкліна.
Детальніше
Василь Деревінський — доктор історичних наук, професор Київського національного університету будівництва та архітектури. Дослідник історії українського визвольного руху, етнонаціональної політики, біографістики. Автор понад 120 праць, співавтор низки навчальних посібників з історії України та історії української культури.
Детальніше
Нікола Тесла – найвідоміший у світі фізик та винахідник у галузі електрики, магнетизму та електротехніки. Походив із сім’ї сербського священика,став громадянином США. Винайшов модель індукційного генератора змінного струму, відкрив явище обертального магнітного поля, побудував електрогенератори надвисокої частоти, а також працював над науковим поясненням космічних процесів.
Детальніше
Тім Фернгольц – репортер видання Quartz, де висвітлює зміни, що відбуваються між людьми, корпораціями, урядами та неурядовими установами. Здобув ступінь уряду, теології та арабської мови в університеті Джорджтаун. У сфері його інтересів ліберальна коаліція, Німеччина, футбол, кулінарія, Каліфорнія, футуризм, Близький Схід, макроекономіка та космос. Раніше був бізнес-редактором журналу GOOD Magazine. До цього був економічним кореспондентом Національного журналу, де зосередився на питаннях податкової та бюджетної діяльності. Йому вдалося попрацювати в компанії Ілона Маска SpaceX, що дозволило йому написати неймовірно глибоку розвідку про сучасні дослідження космосу – «Космічні мільярдери: Ілон Маск, Джефф Безос та нові космічні перегони»
Детальніше
Збіґнєв Рокіта (04.04.1989) — журналіст, редактор видання «Нова Східна Європа». Спеціалізується на питаннях пострадянського простору.
Збіґнєв Рокіта родом з Глівіце, випускник інституту Росії та Східної Європи Ягеллонського університету.
Автор книги «Спорт у тіні імперій». Він прихильник «П’яста» (Глівіце), «Гурнік» (Забже) та кількох інших силезьких клубів.
Детальніше
Народився у 1963 році у Сіверськодонецьку. Вчився у Київському Політехнічному інституті, Центральноєвропейському Університеті та Оксфордському університеті. Економіст. Цікавиться історією, зокрема військовою історією України та її сусідів. Є автором низки статей Енциклопедії Історії України, співавтором кількох книг з історії України.
Детальніше
Максим Гайовий — український спортивний журналіст, колишній прес-секретар БК «Будівельник». Автор колонок у FootballHub, «Планета Баскетбол», Tribuna.com. Засновник спортивного блогу BackDoorCut.
Детальніше
Андре Агассі — професійний тенісист, кар’єра якого тривала з 1986 по 2006 рік. Виграв 60 турнірів в одиночному розряді, у тому числі 8 турнірів Великого шолома. Заснував благодійну організацію та інвестував понад 85 млн доларів у створення школи для дітей з малозабезпечених сімей у Лас-Вегасі.
Детальніше
Мері Дірборн — американська письменниця та біографиня. Авторка життєписів письменника Генрі Міллера, галеристки Пеґі Ґуґенгайм.
Детальніше
Кендіс Міллард — американська письменниця, журналістка, колишня дописувачка та редакторка журналу National Geographic, авторка кількох біографічних книжок, зокрема про американських президентів Теодора Рузвельта та Джеймса Гарфілда.
Детальніше
Девід Рокфеллер — банкір, онук відомого американського нафтового магната Джона Рокфеллера — старшого, багато років очолював Chase Bank. Помер 2017-го у віці 101 рік.
Детальніше
Доріс Кернс Ґудвін — біографиня, історикиня, політологиня. Десять років викладала в Гарварді політологічні курси, серед них і курс з історії американського президентства. Здобула Пулітцерівську премію за книжку «Незвичні часи: Франклін та Елеонора Рузвельти».
Детальніше
Ліса Бреннан-Джобс (Lisa Brennan-Jobs) – американська письменниця, журналістка та авторка кількох біографічних творів про Стіва Джобса, свого батька та співзасновника корпорації Apple.
Детальніше
Карл Маннергейм (Carl Mannerheim) – видатний воєначальник, державний діяч, дипломат, мандрівник, маршал та президент Фінляндії. Одна з найяскравіших постатей у період світових воєн. Автор твору «Мемуари», який розкриває цікаві сторінки з історії Європи XX ст.
Детальніше
Стівен Джеррард — англійський футболіст, кавалер ордену Британської імперії, головний тренер шотландського «Рейнджерса». Більшість своєї кар’єри провів у складі «Ліверпуля», капітаном якого був із 2003 року. Також він виступав за збірну Англії, зігравши 114 матчів.
Детальніше
Річард Філліпс Фейнман Richard Phillips Feynman) 1918-1988 - видатний американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 р., один із засновників квантової електродинаміки, вважається прабатьком нанотехнологій.
Детальніше
Ліендер Кені (Leander Kahney) – англійський та американський письменник, автор, редактор та видавець у сфері технологічної культури. Автор п’яти книг про корпорацію Apple: «Cult of Mac» (2004), «Cult of iPod» (2005), «Всередині мозку Стіва» (2008), «Джоні Айв: легендарний дизайнер Apple» (2013), «Тім Кук: СЕО, що вивів Apple на новий рівень» (2019).
Детальніше
Ельмар Невелінг — німецький журналіст, що пише на спортивну та економічну тематику. Найвідоміша його книга про харизматичного футболіста і тренера, «Юрґен Клопп: біографія» (2011) витримала п’ять перевидань німецькою, також перекладена англійською, японською, норвезькою, польською, турецькою. Українською мовою бестселер опубліковано у видавництві «Наш формат» (2019).
Детальніше
Елліс Кешмор — британський соціолог і культурний критик. На даний час він є запрошеним професором соціології в Астонському університеті. Перш ніж викладати в Астонському університеті, він викладав культуру, засоби масової інформації й спорт в Стаффордширському університеті, починаючи з 1993 року.
Детальніше
Доріан Лінскі пише про музику, політику, кіно та книги більше 20 років, публікуючись в The Guardian, The Observer, GQ, Empire та інших виданнях.
Детальніше
(01.08.1954) Джеймс Глік — американський письменник і журналіст, чиї публікації досліджують вплив науки і технологій на культуру і цивілізацію. Три з майже двох десятків його книжок у різні роки ставали фіналістами Пулітцерівської і Національної книжкової премій, вони перекладені тридцятьма мовами і виходили на всіх континентах. Справжніми бестселерами стали такі роботи Дж. Гліка, як «Хаос. Створення нової науки» і «Геній. Річард Фейнман: життя і наука».
Детальніше
Ліел Лейбовіц — ізраїльський журналіст, письменник, медіа-критик і дослідник відеоігор. Лейбовіц народився в Тель-Авіві, іммігрував у США в 1999 році. У 2007 році закінчив Колумбійський університет і отримав ступінь доктора філософії. У 2014 році він був запрошеним доцентом кафедри ЗМІ, культури і комунікації в Нью-Йоркському університеті.
Детальніше
Томмі Гілфіґер (Tommy Hilfiger) – американський модельєр, засновник бренду Tommy Hilfiger та онлайн-каналу «Tommy TV», мовлення якого присвячено темі моди та музиці.
Детальніше
Пітер Ноблер — американський письменник, співавтор низки бестселерів про відомих людей. Автор матеріалів у таких виданнях, як Rolling Stone, New York Times sports, New England Review.
Детальніше
Дайва Ульбінайте— литовська журналістка й піарниця. У 1998–2008 роках працювала на каналі TV3. Отримала нагороду МВС Литви за просування демократії і найкращий телерепортаж «Жінка й демократія» (2001). У 2006–2008 роках — радниця міністра внутрішніх справ зі зв’язків зі ЗМІ та громадськістю. Із 2009-го — радниця президентки Далі Грибаускайте, а у 2012–2019 роках — головна радниця й керівниця пресслужби.
Детальніше
Аліна Понипаляк — кандидатка історичних наук, дослідниця українського визвольного руху, науковиця Національного музею історії України, співкоординаторка громадської ініціативи «Вимкни Російське».
Детальніше
Кетрін Ґрем народилася в 1917 році. З 1963-го фактично очолювала компанію Washington Post, із 1969-го була видавчинею газети, у 1973–1991 роках входила до ради директорів. У 1972-му стала першою жінкою-CEO, включеною до Fortune 500, як очільниця компанії Washington Post.
Детальніше
Лоран Аллан-Карон — французький журналіст, письменник, режисер кількох документальних фільмів для телешоу Лорана Делауса «Один день, одна доля», в тому числі й про Карла Лаґерфельда.
Детальніше
Сара Ґей Форден висвітлювала італійську модну індустрію з Мілана більше 15 років, хронікуючи вибух таких брендів, як Gucci, Armani, Versace, Prada і Ferragamo, із сімейних ательє в мега-бренди. Зараз вона працює у Вашингтоні, округ Колумбія, з Bloomberg News, очолює команду, що висвітлює проблеми, з якими стикаються великі технологічні компанії, такі як Amazon, Facebook і Google.
Детальніше
(14.12.1956) До того як стати письменницею, Еліс Шрьодер була провідною аналітикинею Волл-стріт і керівною директоркою у «Morgan Stanley». Народилася вона у Техасі, здобула ступінь бакалавра та ступінь МВА в Техаському університеті в Остіні та розпочала свою кар’єру як сертифікована бухгалтерка. Зараз вона веде колонку для «Bloomberg News» та є старшою консультанткою у «Morgan Stanley». Шрьодер мешкає зі своїм чоловіком у Коннектикуті.
Детальніше
(11.10.1954-05.01.2005) Денні Шуґерман народився в Лос-Анджелесі. Вперше він побачив Джима Моррісона і The Doors на концерті у 1967, і відтоді його життя змінилося.
Детальніше
Відомий французький письменник, критик, історик мистецтва, пристрасний шанувальник і знавець театру. У доробку цього плодовитого автора близько двох десятків романізованих біографій знаменитостей, зокрема Пабло Пікассо, Жаклін Кеннеді, Жоржа Помпіду, Коко Шанель, Марії Кюрі, братів Гонкур, а також зірок французького театру — драматурга Жоржа Фейдо, актора і режисера Саша Гітрі, актриси Сари Бернар.
Детальніше
(07.04.1939) Френсіс Форд Коппола найбільш відомий як шестикратний володар найвищої відзнаки американської Кіноакадемії Оскар, зокрема за режисуру фільмів "Хрещений батько" (трилогія) та "Апокаліпсис сьогодні".
Детальніше
Бен Габбард — керівник стамбульського бюро The New York Times. Володіючи арабською мовою, він більше десяти років працює на Близькому Сході. Бен висвітлював перевороти, громадянські війни, протести, розповідав про джихадські групи, релігію та поп-культуру більш ніж десяти країн, включаючи Сирію, Ірак, Ліван, Саудівську Аравію, Туреччину, Єгипет та Ємен.
ДетальнішеОтримуй інформацію про новинки
Отримуй інформацію про новинки