Кошик

ГЮСТАВ ФЛОБЕР - ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ

12.12.2016
Thumbnail Image 1

"Чи може бути щось краще, - сидіти увечері з книжкою біля каміну, коли вітер грюкає віконницями і горить лампа!.. Ні про що не думаєш, минають години. Не сходячи з місця, подорожуєш далекими країнами, неначе бачиш їх, і думка, підкорюючись фантазії, насолоджується деталями та спостерігає за візерунком пригод. Вона зливається з героями; здається, ніби під їх одежею тремтиш ти сам… Чи доводилось вам коли-небудь зустріти в книзі думку, яка раніше смутно з’являлась у вашій голові, якийсь напівзабутий образ, що повертається здалеку, і здається, що він один-в-один відображає найтонші ваші відчуття?"

(Гюстав Флобер, "Мадам Боварі")

12 грудня 1821 року народився великий французький письменник Гюстав Флобер, чия творчість вплинула не лише на французьку, але й на світову літературу. Крім того, завдяки його наставництву, в літературу прийшов цілий ряд молодих талановитих прозаїків, серед яких і Гі де Мопассан.

 

Цікаві факти про Гюстава Флобера:

- Через хворобу (епілепсію) Флобер вів дуже відособлений спосіб життя у своєму маєтку. «Відлюдник з Круассе» - так називали його друзі, під цим ім’ям увійшов він в історію літератури.

- «Я – людина-перо, я існую через нього, заради нього» - так казав Флобер про себе сам. Він працював по 10-15 годин на добу (іноді навіть більше). Моряки, що ходили по Сені, використовували його вікно, як маяк – там завжди горіло світло.

- Флобер був майстром точного слова і терпіти не міг приблизності ані в словах, ані у фактах. Прочитати 10 томів, щоб написати 10 сторінок – це було в порядку речей.

  • За свій найвідоміший роман «Мадам Боварі» письменник був притягнений до суду за скривдження суспільної моралі. Після сенсаційного судового розгляду, автора було виправдано. До речі, у 1864 році Ватикан вніс роман у перелік заборонених книжок, як і інший відомий роман автора «Саламбо».

 

Госпожа Бовари, скачати epub, fb2, pdf

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт