Кошик

ПУЛІТЦЕРІВСЬКІЙ ПРЕМІЇ 100 РОКІВ

06.06.2017
Thumbnail Image 1

Пулітцеровська премія  - найпрестижніша нагорода США в області літератури, журналістики, музики та театру. Заснував премію відомий американський журналіст, публіцист, видавець та борець за демократію Джозеф Пулітцер, який у своєму заповіті виділив 2 мільйони доларів на заснування відповідного фонду. Премія вручається вже 100 років - щорічно у перший понеділок травня починаючи з 1917 року.  Її розмір складає 10 тисяч доларів.

Саме Джозеф Пулітцер перший запропонував навчати журналістів в університетах. На його гроші було засновано Вищу школу журналістики при Колумбійському університеті та в університеті Місурі – найпрестижніші навчальні заклади, що випускають журналістів.

Цікаво, що традиційно матеріали для участі в конкурсі приймались виключно у вигляді альбомів з газетними вирізками. Але у 2011 прогрес переміг – з того часу приймання робіт на Пулітцерівську премію здійснюється виключно в електронному вигляді ))

В 1917 році премія вручалась лише у двох номінаціях: журналістика та література, у 1922 році додано номінацію за кращу карикатуру. Щороку кількість номінацій збільшувалось, розширювався перелік літературних напрямів. На сьогоднішній день Пулітцерівською премією нагороджують більше ніж за 20-ма номінаціями. Пулітцерівська премія з літератури визначається в 6 номінаціях за твори, написані американськими авторами.

Цікавий також факт, що за час існування премії були роки, коли вона не присуджувалася нікому, оскільки журі не виявило жодної гідної на їх погляд роботи.

Отже, якщо шукаєте якісну, глибоко продуману літературу, що вартує прочитання, рекомендуємо звернути увагу на лауреатів конкурсу.

У різні роки лауреатами Пулітцерівської премії ставали  Ернест Гемінгвей («Старий і море»), Гарпер Лі («Вбити пересмішника»), Уільям Фолкнер («Притча»), Маргарет Мітчелл («Звіяні вітром»).

Лауреатами в області художньої літератури останніх років стали такі роботи:

2017 Колсон Вайтхед «Підземна залізниця»

 

2016 В'єт Тан Нгуен «Симпатик», скачати epub, fb2, pdf

 

 

2015 Ентоні Дорр «Все те незриме світло», скачати epub, fb2, pdf

  

2014 Донна Тарт «Щиголь», скачати epub, fb2, pdf

 

 2013 Адам Джонсон «Син начальника сиріт»

 

З нехудожньої літератури українською мовою перекладено

«Шосте вимирання. Неприродна історія» Елізабет Колберт (лауреат 2015 року)

 

 

Пулітцерівська премія - електронні книги українською скачати

Букерівська премія - електронні книги українською скачати

Коронація слова - електронні книги скачати

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт