Головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева». Поетеса, авторка 18 книг, серед яких і дитячі, зокрема віршована «Казка про Старого Лева».
Головна редакторка і співзасновниця «Видавництва Старого Лева». Поетеса, авторка 18 книг, серед яких і дитячі, зокрема віршована «Казка про Старого Лева».
Перекладачка, членкиня Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України. Від 2017 року є Послом доброї волі ООН в Україні, з 2018-го — входить до ПЕН-клубу. Народилась в м. Копичинці на Тернопільщині, мешкає у Львові.
Авторка поетичних збірок:
«Оголені русла» (1995); «Малюнки на камені» (1998); «Гірка мандрагора» (2002; книга стала лауреатом ІХ Форуму видавців у Львові); «Кохання і війна» — у співавторстві з Маріанною Кіяновською (2002); «Квіти цмину» (2006); «Бостон-джаз» (2008); «Тінь риби» (2010); «Пора плодів і квітів» (2013); «Листи з Литви/Листи зі Львова» (2016; листування з Маріанною Кіяновською).
Авторка книжок для дітей:
«Чи є в бабуїна бабуся?» (2003), книжка-картонка «Лапи і хвости» (2005), «Казка про Старого Лева» (2011), «Босоніжки для стоніжки» (2015), книжка-картонка «На болоті» (2015), «Тихі віршики на зиму» (2015), «Колисанки і дрімливі вірші» (2017).
Авторка культурно-мистецьких проектів:
«12 неймовірних жінок: про цінності, які творять людину» (2017); «То є Львів. Колекція міських історій» (2017).
Поезія Мар’яни Савки побачила світ у таких літературних журналах та альманахах: «Сучасність» (Київ), «Світовид» (Київ-Нью-Йорк), «Кур’єр Кривбасу» (Кривий Ріг), «Четвер» (Івано-Франківськ; Львів), «Плерома» (Івано-Франківськ), «Nemunas» (Вільнюс), «Королівський ліс» (Львів), «The Ukrainian Quarterly» (New York) та ін.
Присутня в кількох поетичних антологіях, зокрема в антології одинадцяти поеток «Ми і Вона», а також — в збірці «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» Катерини Бабкіної і Марка Лівіна про силу духу та віру в себе 50 видатних українських жінок.
Творчість поетеси перекладена польською, англійською, білоруською, російською, литовською мовами.
Вільям Шекспір — англійський драматург і поет, один з найзнаменитіших драматургів миру, автор принаймні 17 комедій, 10 хронік, 11 трагедій, 5 поем і циклу з 154 сонетів.
Детальніше
Олекса́ндр Меле́нтійович Во́лков (14 червня 1891 - 3 липня 1977) — російський, радянський письменник, драматург, перекладач.
Детальніше
Роальд Дал (1916— 1990) — валлійський письменник норвезького походження, автор романів, повістей, новел та оповідань, написаних як для дорослих, так і для дітей.
Детальніше
Все́волод Зінов́ійович Неста́йко (30 січня 1930, м. Бердичів — 16 серпня 2014, м. Київ) — письменник, класик сучасної української дитячої літератури. Для його творів характерне гумористичне обігравання імен та ситуацій.
Детальніше
Лі́на Васи́лівна Косте́нко (19 березня 1930) — українська письменниця-шістедесятниця. Лауреат Шевченківської премії (1987), премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).
Детальніше
Олекса́ндр Сергі́йович Пу́шкін (26 травня 1799 —29 січня 1837) — російський поет, драматург та прозаїк, реформатор і творець сучасної російської літературної мови, автор критичних та історичних творів. Належить до найвизначніших російських письменників, його тексти розглядаються як найпрестижніший зразок російської літератури, подібно текстам Данте в Італії чи Гете у Німеччині. Пушкіна ще за життя називали генієм, і з другої половини 1820-х років він став вважатися «першим російським поетом» (не тільки сучасності, але й усіх часів), а навколо його особи у читацької публіки створився справжній культ.
Детальніше
Сергій Єсенін дуже не любив, коли його називали поетом «з низів». Він завжди говорив: «Я просто поет». Сільського юнака з копицею золотого волосся і волошковими очима естетствуючі навкололітературні шари ще довго сприймали як простачка
Детальніше
Анна Малігон — письменниця, лауреат премії «Благовіст», «Ватерлінія», Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара, «Смолоскип».
Детальніше
Олексій Чупа — автор кількох поетичних збірок і прозаїчних творів. Засновник донецького слему. Учасник великого числа мистецьких заходів 2008-2013 років. Лауреат конкурсу «Ноосфера-2010».
Детальніше
Анатолій Дністровий — письменник і художник. Автор понад 20 книжок поезії, прози, есеїстики, зокрема романів «Пацики», «Дрозофіла над томом Канта», «Б-52» та інших.
Після повномасштабного вторгнення Анатолій долучився до Сил оборони України, служить молодшим лейтенантом.
Детальніше
Клайв Стейплз Льюїс — відомий англійський письменник валлійсько-шотландського походження, філософ, літературний критик, спеціаліст із Середньовіччя і християнський апологет. Автор циклу «Хроніки Нарнії», що увійшов до платинового фонду світового фентезі. Цикл, який дійсно можна назвати еталонним.
Детальніше
Молодий поет Антон Дубішин, девіз якого «Головне — бажання, а спосіб завжди знайдеться», завдяки своїй наполегливості, таланту і працелюбству випустив три поетичні збірки «Да, мы не такие»
(2013), «Мир и Я» (2014), «Творіння Господа — Людина» (2017). Свої поезії друкує самостійно на екранній клавіатурі мишею. Вільно римує українською і російською мовами. Найпершим порадником, учителем, музою в житті Антона є його мама, Дубішина Наталія Григорівна. Саме від неї він має покликання писати вірші. Антон — великий оптиміст і трудівник. Все, що він має, — і поетичні збірки, і навіть музичний центр, про який так довго мріяв, — досяг своєю власною працею.
Леонова Софія Володимирівна, 1976 р.н. Народилась у Львові. Математик, кандидат економічних наук. Працює викладачем економічних дисциплін з математичним апаратом на кафедрі маркетингу і логістики НУ “Львівська політехніка”.
Одружена, виховує двох доньок. Сфера інтересів – людина і все, що з нею пов’язано.
Привіт! Мене звати Оксана, мені майже сорок, і я займаюсь обліком та фінансами. Так, моя робота мало пов’язана з казками
Детальніше
Автор народилась й живе в Києві. Післе закінчення навчання змінила багато зайнять – була й вуличним фотографом, і журналістом, і приватним підприємцем. Виховує двох доньок, любить читати, подорожувати й від душі посміятися.
Детальніше
1987 року народження. Людина без відчуття рідного міста. Періодично затримувалась: в Москві, Бєльцях, Миколаєві, Рівному та Львові. В минулому — вчитель, переможець конкурсу літературних критиків на порталі «Буквоїд» (2009 р.)
Детальніше
Літературознавиця, кандидатка філологічних наук, письменниця. Учасниця та переможниця численних літературно-мистецьких конкурсів. Авторка монографії «сТИхіЯ жіночого письма: саморепрезентація в українській модерністичній прозі кінця ХІХ – початку ХХ століття (Леся Українка, Ольга Кобилянська, Уляна Кравченко)» (2015). Співавторка літературно-критичного альманаху «Жінка крізь призму письма» (Україна – Мексика, 2013); літературно-художнього видання «Уляна Кравченко: життя фрагменти», присвяченого 155-річчю від дня народження письменниці (2015). Авторка поетичної книжки «СлухаТИ – море» (2015), навчального посібника «Дитина виростає (серед/з) книг: практикум з виразного й усвідомленого читання» (2016).
Детальніше
Римувати слова почала років з трьох, а у п’ятирічному віці, навчившись читати і писати, змогла зафіксувати на папері свій перший вірш. Тоді ж зрозуміла, чому хоче присвятити своє життя: звичайно ж, літературі. Тому вступила до Університету імені Тараса Шевченка на спеціальність «Літературна творчість». Щоправда, довго не могла зрозуміти, для якого саме жанру створена. Але після народження доньки зрозуміла: звісно ж, це мають бути оповідання для дітей!
Протягом багатьох років друкувалася під псевдонімом Діброва в українських періодичних виданнях: «Ангелятко», «Маленька фея та сім гномів», «Пригоди», «Велика дитяча газета», «Вигадуй, думай, грай», «Однокласник», «Птаха». Журнал «Твой малыш» за 2009 рік надрукував її казку.
Також були спроби писати фантастику («Талісман на щастя», журнал «Український фантастичний оглядач» за 2009 рік).
Зараз Віра виховує двох діток — донечку і синочка.
Детальніше
Маленька людина з великим серцем. Випускниця Вінницького національного технічного університету. Улюблена робота – будь-яка, пов’язана з людьми.
Зараз основна професія Олени – мама маленького сина.
Спостережлива мрійниця та оптиміст, вірить у дива і силу думок. Вважає, що люди самі собі створюють рамки, і достатньо лише вийти за цю «рамочну» зону комфорту, щоб побачити життя по-новому, навчитись цінувати його і любити.
Детальніше
Василь Іванович Карп'юк (* 7 червня 1988, Брустурів, Косівський район, Івано-Франківська область) — український поет, прозаїк, видавець та аніматор літературного процесу.
Детальніше
Народилася в місті Кропивницькому (тодішній Кіровоград). Звенигродка, Бровари, Київ, Переяслав, Полтава, Семиполки, Косенівка, Громівка,.. а також Калинівка, Бобрик (там деякий час працювала в школі мистецтв) — це все теж рідні міста і села. Нині мешкаю у військовому містечку Києва. Тут можна зустріти й деяких героїв зі збірки оповідань. Детальніше
Катерина Калитко (1982) — письменниця і перекладачка. Авторка шести збірок поезій, остання з яких — «Катівня. Виноградник. Дім» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2014)— відзначена премією «Літакцент року». Опублікувала дві книжки короткої прози: «М.істерія» (Київ, Факт, 2007) та «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2017).
Детальніше
Український письменник, відомий творами дитячої та підліткової літератури.
Детальніше
Я, Гридін Сергій Володимирович, народився у маленькому містечку Здолбунів Рівненської області 8 липня 1971 року.
З дитинства хлопчик Сергійко (тобто я!) вирізнявся серед однолітків. В першу чергу чималою вагою в суспільстві. Якщо середньостатистична дитина важила до 14 років 50-60 кг., то Сергійко (тобто я!) всі 86 кг.Однак після 14-ти я задумався над своїм майбутнім і зайнявся спортом, що, напевне, додало твердості характеру і сприяло стандартизації у підлітковій спільнот
Детальніше
Шотландський драматург і романіст, автор відомої дитячої казки «Пітер Пен».
Детальніше
Народилась і живе у Львові. Письменниця, редактор відділу дитячої літератури «Видавництва Старого Лева». Мама двох чудових дітей, які найбільше надихають до творчості. Обожнює літературу для підлітків і гарнезні ілюстровані книжки.
Детальніше
Iзабель Абедi народилася 1967 р. у Мюнхені. Дитинство майбутньої письменниці минуло в Дюссельдорфі, де вона закінчила середню школу. Відтак Ізабель вирушила до Америки, у Лос-Анджелес, де цілий рік жила в американській родині й навчалася в школі кіномистецтва, мріючи з часом стати кінопродюсером. Але цій мрії не судилося здійснитись. Ізабель повернулась до Гамбурга, де довгих тринадцять років працювала копірайтером — автором текстів, що рекламують шоколад, дорогі ручки і мийні засоби. Одночасно вона пробувала свої сили в дитячій літературі.
Детальніше
Работа с детьми меня всегда вдохновляла на творчество. Мне нравится их открытость, наивность, фантазия, обостренное чувство добра и справедливости. Именно это я и пыталась вложить в трилогию «Рыжие».
Как сказала одна из читательниц о моей книге: «Сюжет развивается так неожиданно и стремительно, что нет возможности остановиться… Книга о добре, об умении, в нужную минуту, не растеряться, верить в себя и никогда не сдаваться».
Детальніше
Народився в 1971 році у місті Запоріжжя. Тут живу й працюю. Люблю читати. З дитинства. Можна сказати - я професійний читач. І с тих самих часів за мною як тінь ходила мрія - а може спробувати самому? Пробував. І не раз. Та якось не виходило. Десь так та мрія й загубилася. Думав – назавжди. Та одного вечора питання сина: «Тату, ти так багато читаєш, а сам не пробував написати книжку?», як ліхтарик у ночі, вказало моїй загубленій дитячій мрії шлях додому.
Детальніше
Анна Багряна (справжнє ім'я Ганна Юріївна Багрянцева, 1981) - мовознавиця, поетеса, романістка, драматургиня, перекладачка, письменниця. Авторка відомого роману "Етимологія крові", нагородженого Міжнародною україно-німецькою премією ім. О.Гончара. Лауреатка Літературно-мистецької премії ім. Пантелеймона Куліша за поетичну збірку "Замовляння із любові" та роман "Дошкуляка".
Детальніше
Ніна Ягоджинська (автонім Ніна Бажура) – письменниця, мешкає на Вінниччині. Авторка пригодницьких книжок для дорослих і дітей, зокрема «Володар жахів. Характерницька сила» і «Суничні казки». Пригодницька повість «Квест: знайди "Енеїду"» перемогла в літературному конкурсі для дитячих письменників « Напишіть про мене книжку».
Детальніше
Френсіс Еліза Годґсон народилася 24 листопада 1849 року у Манчестері, Англія.
Детальніше
Елінор Ходжман Портер (19 грудня 1868, Літлтон - 21 травня 1920, Кембридж) - американська письменниця. Стала широко відомою завдяки написанню дитячого роману «Полліанна». Портер народилася 19 грудня 1868 року у місті Літлтон, штат Нью-Гемпшир, у родині перших переселенців до Америки.
Детальніше
Люсі Мод Монтгомері - канадська письменниця, народилася 30 листопада 1874 року в містечку Кліфтон (нині Нью-Лондон).
Детальніше
Світлана Поваляєва – письменниця, поетка, журналістка та громадська активістка. Авторка низки прозових і поетичних книжок, зокрема збірки поезій «Після Криму», що була написана після анексії Криму.
Детальніше
Ярина Чорногуз — поетка, бойова медикиня та розвідниця (розвідувальна рота, 140 Окремий розвідувальний батальйон морської піхоти). Авторка поетичної збірки «Як вигинається воєнне коло», написаної після чотирьох років в українській армії – ротацій у «Госпітальєрах» і служби в розвідувальній роті батальйону морської піхоти.
ДетальнішеОтримуй інформацію про новинки
Отримуй інформацію про новинки