Кошик

Санджей Ґупта

(23.10.1969) Санджай Ґупта — американський нейрохірург, письменник і медичний журналіст індійського походження, який отримав широку популярність у США завдяки шоу Sanjay Gupta MD на каналі CNN. 

Подібні автори

Пітер Тіль

Пітер Тіль (англ. Peter Thiel; 1967 р. н.) – американський бізнесмен німецького походження, співзасновник PayPal (1998), інвестор, мільярдер, керуючий хедж-фондами. Був одним із перших інвесторів Facebook, нині входить до Ради директорів найбільшої світової соціальної мережі.

Детальніше

Іван Рябчій

Народився 1978 року в м. Дніпродзержинськ на Дніпропетровщині.

Працював у численних ЗМІ та видавництвах. У 2007-2013 роках вів активну журналістську діяльність. На Першому каналі Українського радіо – з 2008 року. Вів передачі «Літературні читання», «Слово», «Перлини українського перекладу». У 2008-2015 рр. вів радіожурнал «Книжковий спалах».

 

Детальніше

Ларс Свендсен

Ларс Фредерик Г. Свендсен (нар. 1970) — норвезький філософ і письменник, професор Університету Бергена та оглядач часопису «Афтенпостен». Дисертація Свендсена була присвячена дослідженню доробки Іммануїла Канта, також він уважається знавцем філософії Мартина Гайдеґґера, проте всесвітню славу йому принесли такі есеї-дослідження, як «Філософія нудьги» (2005), «Філософія моди» (2006), «Філософія страху» (2008), «Філософія зла» (2010) та інші, які перекладено 27 мовами.

Детальніше

Сержіу Буарке ді Оланда

Сержіу Буарке ді Оланда (1902–1982) – один з найвидатніших бразильських істориків і соціологів ХХ ст., який також відомий своїм доробком на теренах літературної критики. Він викладав у Італії, США, Чилі та, звісно, у Бразилії. 

Сержіу Буарке ді Оланда – один з авторів поняття і метафори «сердечна людина», яку він протиставляє носію північно-
американського прагматизму, відкриває бразильську гармонію тіла й душі, унікальний вислід протистояння між сімейними та громадянськими цінностями.

Детальніше

Мартін ФОРД

Мартін Форд — засновник софтверної компанії у Кремнієвій долині, за його плечима чверть століття досвіду у комп’ютерній галузі, автор книжок «Світло в кінці тунелю» і «Економіка майбутнього». Живе в каліфорнійському містечку Саннівейл.

Детальніше

Стівен Левітт

Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. 2003-го нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за вклад у розвиток економічної думки. У 2006 році увійшов до списку «100 людей, що формують наш світ» за версією журналу Time. Співавтор бестселерів «Фрікономіка» та «СуперФрікономіка».

Детальніше

Стівен Дабнер

Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист. Пише для газети The New York Times, журналів Time і The New Yorker. Широку популярність принесли йому книжки, написані у співавторстві зі Стівеном Левіттом.

Детальніше

Наомі КЛЯЙН

Наомі Кляйн – відома канадська журналістка, авторка трьох світових бестселерів. Її книга «No Logo: люди проти брендів» перекладена більш ніж на 30 мов, у світі продано понад мільйон примірників. Її другу книгу – «Доктрина шоку: розквіт капіталізму катастроф» – газета New Your Times назвала «біблією змін», кількість проданих примірників перевищила мільйон. Кляйн – редакторка журналу Harper's, веде постійну колонку для «The Nation» та «The Guardian». 

Детальніше

Дарон Аджемоґлу

Дарон Аджемоґлу – професор кафедри економіки Гарвардського університету. У 2005 році був нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до 40 років за вклад у розвиток економічної думки. Входить до десятки найбільш цитованих економістів світу.

Детальніше

Джеймс Робінсон

Джеймс Робінсон – економіст і політолог. Професор Школи публічної політики імені Гарріса Університету Чикаґо. Вивчав економіку у Лондонській школі економіки, Університеті Варвік та Єльському університеті. Визнаний у світі спеціаліст із питань Латинської Америки та Африки.

Детальніше

Джон МЕДІНА

Джон Медіна – молекулярний біолог-еволюціоніст, що займається проблематикою розвитку мозку, а також генетикою психічних розладів. Директор Центру вивчення мозку при Тихоокеанському університеті Сіетла (Seattle Pacific University), керівник відділення біоінженерії медичної школи при держуніверситеті Вашингтона (Washington State University). 

Детальніше

Елізабет Колберт

Із 1999 року Колберт працює у журналі The New Yorker, для якого готує книжкові огляди, коментарі, профайли політиків та масштабні статті на тему кліматичних змін. 

Детальніше

Джеррі Койн

Джеррі Койн (англ. Jerry Coyne; 1949 р.н.) – американський генетик, випускник Гарвардського університету, професор факультету біології та еволюції Чиказького університету, автор понад 240 наукових праць і статей у таких знаних виданнях, як Nature, Science, USA Today і Forbes. 

Детальніше

Філіп Ванденберг

Філіп Ванденберг — німецький письменник, автор науково-популярних книг та сенсаційних історичних і детективних романів.

Детальніше

Артем Максимов

Артем Максимов практикует массаж и мануальную терапию с 1997 года. Доктор тибетской медицины, окончил Международную академию традиционной тибетской медицины по специальности «общая терапия», курсы по тибетской моксотерапии и термопунктуре при институте «Шанг-шунг» и традиционной китайской терапии гуаша и ци-сюэ. Специалист по внешним процедурам тибетской медицины (ку-нье-чи). Обучался традиционному таиландскому массажу нуад-тай Южной школы (линия обучения монастыря Ват-фо).

Детальніше

Олена Романова

Детальніше

Сергій Реутов

Сергій Реутов — сучасний письменник.

Детальніше

Рей Клерк

Консультант журналу Men`s Health

Детальніше

Олег Криштопа

Олег Криштопа — український прозаїк, ессеїст, журналіст. Народився 12 вересня 1978 у Івано-Франківську. За освітою – інженер-механік. Закінчив курси ВВС у Львові. У журналістиці з 2000-го року. Працював редактором новин на радіо, заступником головного редактора газети, займався розслідуваннями і аналітикою в інтернет-виданнях. Працював у проекті журналістських розслідувань «Закрита зона». Згодом були розслідування на Першому національному в програмі «Попередження», документальні фільми для 1+1. З 2014-го – ведучий історичної програми «Машина часу». Автор книг прози: «Сурдокамера», «Мистецтво склеювати черепки», «Україна: Масштаб 1:1» та інших.

Детальніше

Мілтон Фрідман

Мілтон Фрідман — американський економіст, професор Чиказького університету, президент Американської економічної асоціації. Лауреат Нобелівської премії з економіки за роботи зі споживчого аналізу, грошово-кредитної теорії і демонстрацію складності стабілізаційної політики (1976).

Детальніше

Оксана Кісь

Окса́на Рома́нівна Кісь (1970) — українська науковиця, історик і антрополог, феміністка, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України, президентка Української Асоціації Дослідників Жіночої Історії, голова Львівської міської громадської організації Науково-дослідний Центр «Жінка і суспільство», активістка. 

Детальніше

Ніл Ферґюсон

Ніл Ферґюсон — видатний британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14-ти книжок, зокрема бестселерів «Піднесення грошей» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek.

Детальніше

Стівен Вітт

Стівен Віттамериканський журналіст, випускник Чиказького університету й Вищої школи журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку. Автор статей у журналі New Yorker. На написання книжки «Як музика стала вільною» Вітт поклав п’ять років.

Детальніше

Джордан Елленберґ

Джордан Елленберґ професор математики в університеті Вісконсін-Медісон і письменник. Отримав докторський ступінь в Гарварді. Досліджує теорію чисел і алгебраїчну геометрію. Пише статті на теми, пов’язані з математикою, до видань New York Times, Washington Post, Wall Street Journal та інших.

Детальніше

Джессіка Снайдер Сакс

Джессіка Снайдер Сакс — спеціаліст з імунології, мікробіології та інфекційних захворювань, відома журналістка, редактор популярного щотижневика Popular Science, регулярно пише для таких авторитетних видань, як: Discover, National Wildlife та Health, співпрацює з відомими американськими і канадськими науково-популярними журналами.

Детальніше

Ігор Котик

Ігор Котик – старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України. Автор монографії «Екзистенційний вимір людини в поезії Юрія Тарнавського» (2009) та статей, рецензій і художніх творів, що публікувалися в українських та закордонних літературних виданнях (litakcent.com, bukvoid.com.ua, zbruc.eu, «Кур’єр Кривбасу», «Український журнал», «Слово і час», «Сучасність», «Критика», «Twórczość», «Borussia» тощо). Співавтор збірника «Критика прози» (Грані-Т, 2011). Був переможцем конкурсу літературних критиків, проведеного книжковим порталом «Буквоїд» спільно з видавничим домом «Most Publishing» (2011), а також дипломантом конкурсу ім. Валер’яна Підмогильного на кращу новелу (2002).

Детальніше

Сергій Романюк

Романюк Сергій Андрійович — доктор економічних наук, заслужений економіст України, професор кафедри публічного управління та публічної служби Національної академії державного управління при Президентові України. Тривалий час працював на керівних посадах Міністерства економіки України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Один з провідних вітчизняних спеціалістів з питань регіональної політики та регіонального розвитку, використання у цій сфері інструментів державного управління. Має понад 50 наукових праць з даної проблематики.

Детальніше

Стівен Гокінґ

Стівен Гокінґ — людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в галузі астрофізики. Величезну популярність здобув насамперед завдяки дослідженню чорних дір і виникнення світу внаслідок Великого вибуху. Його вважають одним із найгеніальніших фізиків від часів Ейнштейна. Уславлений англійський учений, один із найвідоміших популяризаторів науки у світі. Автор бестселерів «Найкоротша історія часу» та «Вищий задум», володар численних нагород, премій, медалей.

Детальніше

Н. Могилевская, Н. Самойленко

Детальніше

Петер Воллебен

Детальніше

Франс де Вааль

Франс де Вааль — голландсько-американський науковець, який присвятив життя дослідженню приматів та вивченню поведінки тварин і людей, є директором Living Links Center в Національному центрі дослідження приматів Йеркса, професор кафедри психології Університету Еморі в місті Атланта, США, член Нідерландської королівської академії наук та Національної академії наук США. За версією журналу Time Франс де Вааль є однією з найвпливовіших осіб у світі.

Детальніше

Лоуренс Краус

Лоуренс Краус — відомий американський фізик, фахівець у сфері астрофізики і космології, доктор філософії з фізики, автор понад 300 наукових публікацій і дев’яти книжок-бестселерів. Професор-засновник Відділення земних і космічних досліджень і почесний директор проекту «Origins» Університету штату Арізона. Володар чисельних нагород та премій, нагороджений Медаллю Ерстеда та званням Гуманіст року, отримав премію Річарда Докінза та премію Юлія Едгара Лілієнфельда за екстраординарні досягнення в донесенні суті фізичної науки громадськості.

Детальніше

Наталія Лелюх

Детальніше

Карл Саган

Карл Саган — відомий американський астрофізик і популяризатор науки, володар Пулітцерівської премії у галузі літератури, медалі NASA, статусу Великого американця та ще багатьох престижних премій і нагород. На його честь названо Меморіальну нагороду за космічні дослідження

Детальніше

Йоганнес Гінріх фон Борстель

Йоганнес Гінріх фон Борстель — німецький кардіолог та популярний письменник, багато років працював лікарем швидкої допомоги. Його книжка стала бестселером та справжньою сенсацією, її перекладено понад 10 мовами.

Детальніше

Девід Роуз

Девід Роуз — інженер та успішний підприємець, який реалізував цілий ряд проектів в сфері інтернету речей, дослідник і викладач Массачусетського технологічного інституту, журналіст та письменник, який співпрацював із такими авторитетними журналами, як Discover, Engineering Inc., Home, iQ, Wired тощо.

Детальніше

Річард Докінз

Річард Докінз — британський еволюційний біолог і відомий популяризатор науки. Лауреат численних літературних і наукових премій, зокрема премії Майкла Фарадея, премії Королівської наукової спільноти в галузі літератури та Міжнародної космічної премії. Його книжка «Егоїстичний ген» принесла авторові всесвітнє визнання. Докінз належить до сотні найгеніальніших людей, які живуть у наш час.

Детальніше

Томас Фрідман

Томас Фрідман — відомий американський журналіст, репортер і політичний оглядач газети The New York Times, тричі лауреат Пулітцерівської премії, автор семи книжок, серед яких — бестселер «Дякую за запізнення», за відгуками «найбільш амбіційна праця ХХІ століття».

Детальніше

Девід Серван-Шрайбер

Девід Серван-Шрайбер — доктор медицини, французький лікар, фахівець з нейронаук, психіатр та автор бестселерів. Популяризатор здорового способу життя як методу боротьби з онкозахворюваннями та стресом. Девід пройшов складний двадцятирічний шлях боротьби з раком головного мозку. Свою історію він виклав у науково-популярному виданні «Антирак», яке відразу стало світовим бестселером, було перекладене багатьма мовами й допомогло великій кількості хворих впоратися з цим страшним діагнозом.

Детальніше

Марі Карачина

Фітнес-тренер, засновниця спортивного клубу для дівчат Skinny&Strong Club (м. Київ), спортивний консультант, блогер, лектор з питань спорту та мотивації. Учасниця світових марафонів, три з яких із серії World Marathon Majors. Амбасадор спортивного бренду New Balance. Наразі основна діяльність — онлайн-тренування/консультації, проведення спортивних та бігових кемпів у різних країнах по всьому світу. У планах — тренувати людей в різних країнах, писати книги та пробігти усі шість марафонів серії World Marathon Majors.

Детальніше

Юля Смаль

Народилася у переддень нового року, 31 грудня 1979 року на Далекому Сході, в місцях, куди українці з'їжджалися ще з часів скасування кріпосного права, а колись навіть хотіли заснувати Далекосхідну Українську Республіку, не вдалося, - на Зеленому Клині. Приїхала з батьками до Луцька, а потім тут же й училася, закохувалася, отримувала спеціальність, вийшла заміж, народила усіх трьох дітей, почала писати казочки, віршики. З 1990 року брала участь в пластових акціях, бувала на перших пластових таборах в Україні, тепер відійшла від активного пластування, проте зв'язки не втрачені.

Детальніше

Мері Роуч

Детальніше

Кирило Крутогоров

Відомий український футбольний коментатор й журналіст 

Детальніше

Колін Кемпбелл та Томас Кемпбелл

Детальніше

Олена Вискребенцева

Детальніше

Шон Керролл

Шон Керролл — фізик Каліфорнійського технологічного інституту й визнаний науковий письменник

Детальніше

Карло Ровеллі

Детальніше

Венді Судзукі

Венді Сузукі успішно керує інтерактивної дослідницькою лабораторією Нью-йоркського університету і пише книги про безпосередній вплив фізичної активності на здоров’я мозку. Вона вивчає те, як аеробні тренування покращують нашу увагу, пам’ять і когнітивні здібності.

Венді розробила авторську методику фізичних вправ, здатну змінити образ думок і вплинути на життя. Детально вона описала свої висновки в книзі “Дивачка, що закохалася в мозок”

Детальніше

Емілі Наґоскі

Емілі Наґоскі — експерт із двадцятирічним стажем у царині статевого виховання, докторка наук і авторка популярних книжок-сенсацій та низки наукових публікацій. Її бестселер «Як бажає жінка» потрапив до ТОП-5 книжок про науку за оцінкою Goodreads.

Детальніше

Збіґнєв Рокіта

Збіґнєв Рокіта (04.04.1989) — журналіст, редактор видання «Нова Східна Європа». Спеціалізується на питаннях пострадянського простору.

Збіґнєв Рокіта родом з Глівіце, випускник інституту Росії та Східної Європи Ягеллонського університету.

Автор книги «Спорт у тіні імперій». Він прихильник «П’яста» (Глівіце), «Гурнік» (Забже) та кількох інших силезьких клубів.

Детальніше

Андрій Маклаков

Андрій Маклаков (1963) народився в місті Рава-Руська на Львівщині. У 1988 році закінчив Київський політехнічний інститут. Від 1998 року присвятив себе науковій журналістиці, співпрацював із провідними столичними виданнями. У 2003–2008 роках очолював Білоцерківське філософське товариство. Наразі — співробітник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна».

Детальніше

Яель Адлер

Яель Адлер — докторка медичних наук, відомий німецький дерматолог, авторка кількох наукових праць та бестселера «Зовнішня історія. Що приховує шкіра», експерт з питань охорони здоров’я на телебаченні та у друкованих ЗМІ, член багатьох медичних товариств.

Детальніше

Спенсер Веллз

Спенсер Веллз — генетик та антрополог, дослідник-партнер Національного географічного товариства США. Його документальні фільми транслюють на телеканалах Пі-Бі-Сі, «Діскавері» і «Національний географічний».

Детальніше

Денні Пенман

Денні Пенман — доктор біохімії і науковий журналіст, постійний автор The Daily Mail, BBC, New Scientist та The Independent. Кваліфікований учитель медитації й геніальний науковець, він, як ніхто інший, зробив чимало для розвитку сучасної науки.

Детальніше

сост. Н. Сикачина, Н. Ревенко

Детальніше

сост. К. Максімова

Детальніше

сост. Д. Прокопець

Детальніше

Елен Черскі

Елен Черскі — фізик зі світовим іменем, дослідниця, часта гостя програм ВВС, оглядачка в журналі Focus та авторка статей Guardian.

Детальніше

Адам Сміт

Адам Сміт — шотландський філософ, засновник політичної економіки, ключова постать у Шотландії епохи Просвітництва. Сміт заклав підвалини для створення теорії вільних ринків, що лягла в основу сучасної економічної думки. 

Детальніше

Девід Крістіан

Девід Крістіан — доктор історичних наук, професор історії Університету Маккворі (Австралія) та директор Інституту Великої історії. Один із засновників академічної дисципліни «Велика історія», автор численних книжок і статей. 

Детальніше

Френсіс Фукуяма

Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, професор політології. Очолює Центр розвитку демократії і верховенства права Стенфордського університету.

Детальніше

Максим Гайовий

Максим Гайовий — український спортивний журналіст, колишній прес-секретар БК «Будівельник». Автор колонок у FootballHub, «Планета Баскетбол», Tribuna.com. Засновник спортивного блогу BackDoorCut. 

Детальніше

Андре Агассі

Андре Агассі — професійний тенісист, кар’єра якого тривала з 1986 по 2006 рік. Виграв 60 турнірів в одиночному розряді, у тому числі 8 турнірів Великого шолома. Заснував благодійну організацію та інвестував понад 85 млн доларів у створення школи для дітей з малозабезпечених сімей у Лас-Вегасі. 

Детальніше

Хорхе Чем

Хорхе Чем — популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів, відомих як PHD Comics. 

Детальніше

Деніел Вайтсон

Деніел Вайтсон (Daniel O. Whiteson) – американський вчений, професор фізики й астрономії. Співавтор книжки «Гадки не маємо. Подорож невідомим Усесвітом». 

Детальніше

Кейт Роворт

Кейт Роворт — викладачка та старша співробітниця Інституту змін довкілля Оксфордського університету. Вивчає економічну теорію, що допоможе вирішити соціальні й екологічні проблеми ХХІ століття. Авторка колонок у Financial Times, Wall Street Journal, CNN тощо. 

Детальніше

Стівен Строґац

Стівен Строґац — професор прикладної математики Корнелльського університету. Автор науково-популярних колонок про математику для New York Times. 

Детальніше

Макс Теґмарк

Макс Теґмарк — професор Массачусетського технологічного інституту, один з найавторитетніших дослідників штучного інтелекту. Його Інститут майбутнього життя отримав грант від Ілона Маска — 10 млн доларів на дослідження можливих наслідків розвитку штучного інтелекту 

Детальніше

Дженніфер Дудна

Дженніфер Дудна — професорка структурної біології та біохімії в Каліфорнійському університеті. Належить до групи науковців, які винайшли технологію CRISPR. Лауреатка численних міжнародних премій та авторка понад 200 наукових робіт. 

Детальніше

Семюел Стернберґ

Семюел Стернберґ — професор біохімії та молекулярної біофізики. Автор низки наукових публікацій про CRISPR. Отримав премію імені Скерінджа від Товариства дослідників РНК, а також премію імені Вайнтрауба від Онкологічного дослідницького центру Фреда Гатчінсона. 

Детальніше

Ручір Шарма

Ручір Шарма — один із найбільших інвесторів світу, керівник напряму нових економік у Morgan Stanley. Працював редактором Newsweek, постійний автор Wall Street Journal та Economic Times. Всесвітній економічний форум назвав його одним із передових молодих лідерів світу, а журнал Bloomberg Markets вніс до переліку 50 найвпливовіших людей світу. Один із провідних світових мислителів за версією журналу Foreign Policy. 

Детальніше

Ліса Москоні

Ліса Москоні — професорка неврології, заступниця директора Клініки попередження хвороби Альцгеймера в Медичному інституті Вейла при Корнелльському університеті. Викладачка факультету психіатрії Нью- Йоркської Школи медицини та факультету досліджень їжі й харчування Інституту Стейнгардт Нью-Йоркського університету.

Детальніше

Анча Баранова

Анча Баранова — докторка наук, професорка Школи системної біології, керівниця Центру з вивчення хронічних захворювань у Коледжі Наук Університету Джорджа Мейсона (США), фахівчиня в галузі функціональної геноміки та системної біології. 

Детальніше

Ерік Бріньолфссон

Ерік Бріньолфссон — один з керівників ініціативи МТІ з вивчення цифрової економіки та професор в Школі менеджменту Слоуна. Разом з Ендрю Макафі є співавтором бестселера «Друга епоха машин», а також одним з найцитованіших науковців у галузі інформаційних систем та економіки. 

Детальніше

Ендрю Макафі

Ендрю Макафі (Andrew Paul McAfee) — інженер і викладач Массачусетського технологічного інституту. Автор бестселеру «Машина. Платформа. Натовп», який написав у співавторстві з Еріком Брінйольфссоном. Входить разом з ним в глобальний рейтинг провідних бізнес-мислителів Thinkers50 та Politico 50. Співдиректор Центру цифрового бізнесу MIT і керівник «Ініціативи в області Цифрової Економіки». Ендрю Макафі входить до списку топ 100 найбільш впливових людей в IT і є популярним експертом в області цифрової трансформації. 

Детальніше

Алекс Ферґюсон

Алекс Ферґюсон – шотландський футболіст та футбольний тренер, що керував Manchester United Football Club з 1986 по 2013 рік. Вважається одним з найуспішніших спортивних менеджерів усіх часів. Лауреат численних спортивних премій та нагород. У 2017 році він був визнаний одним з 10 найвпливовіших тренерів з моменту заснування УЄФА. Автор низки книг з питань лідерства та менеджменту в галузі спорту.

Детальніше

Девід Фрідман

Девід Фрідман — американський письменник-економіст, професор Університету Санта-Клари та один з найвідоміших лібертаріанців. Автор таких видань, як «Теорія цін: короткий екскурс», «Прихований порядок: економіка повсякденного життя». Син лауреата Нобелівської премії Мілтона Фрідмана, автора книжки «Капіталізм і свобода».

Детальніше

Кевін Митник

Кевін Митник — провідний консультант і спікер з питань кібербезпеки, колишній хакер та автор низки книжок. Засновник Mitnick Security Consulting, його клієнтами є компанії з Fortune 500 та інші. 

Детальніше

Стівен Джеррард

Стівен Джеррард — англійський футболіст, кавалер ордену Британської імперії, головний тренер шотландського «Рейнджерса». Більшість своєї кар’єри провів у складі «Ліверпуля», капітаном якого був із 2003 року. Також він виступав за збірну Англії, зігравши 114 матчів. 

Детальніше

Крістофер Макдуґал

Крістофер Макдуґал — американський письменник, журналіст. Закордонний кореспондент Associated Press, автор статей у журналах Esquire, New York Times, Outside, New York та Men’s Health.

Детальніше

Дуґлас Норт

Дуґлас Норт — американський економіст, соціальний філософ, історик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1993 року. 

Детальніше

Джон Волліс

Джон Волліс — професор економіки в Мерилендському університеті, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень. 

Детальніше

Баррі Вайнґест

Баррі Вайнґест — політолог та економіст, старший науковий співробітник Гуверівського інституту (Стенфордський університет). Член Національної академії наук та Американської академії мистецтв і наук.

Детальніше

Майкл Шермер

Майкл Шермер — американський науково-популярний автор, засновник Спільноти скептиків, яка займається розслідуванням псевдонаукових заяв та повідомлень про надприродні явищ. Дописувач Scientific American та Time.com. 

Детальніше

Кевін Келлі

Кевін Келлі — американський журналіст, футуролог, письменник. Допоміг запустити журнал Wired і був його головним редактором перші сім років. Співзасновник сайту Cool Tools та щорічного форуму Hackers’ Conference. Працював редактором журналу Whole Earth Review. Автор книжок про технологічні тренди та нову інформаційну економіку. 

Детальніше

Гелен Томсон

Гелен Томсон — консультантка журналу New Scientist, входить до короткого списку найкращих наукових журналістів British Journalism Awards. Здобула ступені бакалавра з нейробіології й магістра з наукових комунікацій. Дописувачка видань Guardian, Washington Post, Daily Mail і Nature. 

Детальніше

Андрій Варламов

Андрій Варламов — доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент Італійської академії мистецтв Брери, член Ради Європейського фестивалю науки в Генуї та дослідник в теоретичній групі з фізики конденсованого стану Аргонської національної лабораторії, США. Професор в університетах Флоренції, Рима, Павії, Бордо, Міннесоти та ін. 

Детальніше

Лев Асаламазов

Лев Асаламазов — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики, автор багатьох науково-популярних статей та класичних робіт у галузі теорії надпровідності.

Детальніше

Тетяна Яловчак

Тетяна Яловчак – українська альпіністка, рекордсменка, мотиваційна спікерка, громадська діячка, волонтерка. Перша українка, яка підкорила сім найвищих вершин на семи континентах, серед яких і Еверест. 

Детальніше

Деніел Еверетт

Деніел Еверет (Daniel Everett) – американський лінгвіст, викладач, антрополог та мистецтвознавець. Місіонер та мандрівник, який здійснив серію дослідницьких подорожей у Амазонію. Здобув освіту у Біблійному інституті Міду в Чікаго та Літньому інституті лінгвістики. Автор науково-дослідницьких творів з лінгвістики, етнології, культурології та невербального мовлення.

Детальніше

Семюел Гантінґтон

Семюел Гантінґтон (Samuel Huntington) – філософ, геополітик, політолог, соціолог, економіст та письменник. Здобув освіту в Чиказькому та Єльському університетах. Захистив докторську дисертацію в Гарвардському університеті, в якому згодом став викладати. 

Детальніше

Стівен Пінкер

Стівен Пінкер — американський експериментальний психолог, популяризатор науки, письменник. Відомий ідеєю, що мова — це, швидше, інстинкт і біологічне пристосування, ніж витвір інтелекту.Один із 100 найвидатніших мислителів світу за версією видання «Time» (2004). 

Детальніше

Волтер Левін

Волтер Левін – астрофізик, колишній професор фізики Массачусетського технологічного інституту, де викладав понад 40 років. Відомий своїми лекціями та онлайн-курсами. Автор понад 450 наукових статей. 

Детальніше

Воррен Ґольдштейн

Воррен Ґольдштейн є професором історії і очолює факультет історії та філософії в Коледжі мистецтв і наук Хартфордского університету (Коннектикут, США). Він також є доктором філософії з американістики Єльського університету. У 2010 році Гольдштейн став співавтором книги «Проста фізика. Від атомного ядра до межі Всесвіту», яку написав разом з колишнім професором MIT Волтером Левіним і яка стала визнаним у світі бестселером. 

Детальніше

Макс Вебер

Макс Вебер ( 1864 -1920) - німецький соціолог і політичний економіст, найбільш відомий завдяки тезі протестантська етика, що стосується протестантства і капіталізму, а також завдяки ідеям бюрократії. 

Детальніше

Тім Гарфорд

Тім Гарфорд (Tim Harford) 1973 р.н. - економіст, журналіст, телеведучий, почесний член Королівського статистичного товариства, автор книжок на тему економіки. 

Детальніше

Едвард Конард

Едвард Конард (Edward W. Conard) – американський бізнесмен, інженер з автомобілебудування та засновник кількох комерційних компаній. Конард є запрошеним науковим співробітником Американського інституту підприємництва, незалежної дослідницької установи, що фінансується Microsoft, Motorola, American Express, ExxonMobil, Chevron та AT&T. 

Детальніше

Норман Дойдж

Норман Дойдж (Norman Doidge) - психоаналітик, психіатр, доктор медицини. Науковий співробітник Центру психоаналітичної підготовки та досліджень Колумбійського Університету Нью-Йорку та факультету психіатрії Університету Торонто. Письменник, поет, публіцист. Чотириразовий лауреат премії "National Magazine Gold Award".

Детальніше

Андерс Ріделл

(20.01.1982) Андерс Ріделл  – письменник, журналіст і редактор відділу культури видавничого дому Hallpressen. Від 2008 до 2015 р. працював головним редактором мистецького часопису Konstnären.

Детальніше

Рендал Рей

Рендал Рей – американський науковець, журналіст, професор економіки в Університеті Міссурі, Канзас-Сіті. Здобув освіту бакалавра психології в Тихоокеанському університеті та магістра у Вашингтонському університеті. Викладав у Римському університеті ла Сап'єнца, Паризькому університеті та Національному автономному університеті Мексики. Автор багатьох статей та книг з питань макроекономіки, політології та фінансів. 

Детальніше

Річард Фейнман

Річард Філліпс Фейнман Richard Phillips Feynman) 1918-1988 - видатний американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 р., один із засновників квантової електродинаміки, вважається прабатьком нанотехнологій. 

Детальніше

Максим Скрипченко

Скрипченко Максим Валерійович, співзасновник Української трансатлантичної платформи, заступник директора Центру безпекових ініціатив.

Детальніше

Володимир Кличко

Володимир Кличко (1976 р.н) — український боксер в надважкій ваговій категорії світового рівня, олімпійський чемпіон, чемпіон світу з боксу у важкій ваговій категорії за версіями WBO, IBF, IBO, WBA, The Ring. 

Детальніше

Кріс Скіннер

Кріс Скіннер відомий як незалежний оглядач фінансових ринків через блог на сайті Finanser.com, а також автор бестселерів Digital Bank («Цифровий банк») і ValueWeb. У бестселері ValueWeb описує, як Фінтех-компанії використовують блокчейн і мобільні технології для створення інтернету цінностей. Ми наближаємося до інтернету цінностей, який накриє хвилею діджиталізації весь банківський сектор. Про те, як розгортається битва за цифровий банкінг, Кріс Скіннер докладно пише в книжці Digital Bank. Там же він дає рекомендації традиційним банкам, як зберегти конкурентоспроможність у нових умовах.

Детальніше

Річард Мюллер

Річард Мюллер – американський вчений, публіцист, професор фізики в Каліфорнійському університеті Берклі. Старший науковий співробітник факультету Національної лабораторії Берклі, а також один з засновників Berkeley Earth, некомерційної організації з вирішення нагальних питань геофізики. 

Детальніше

Девід Райх

Девід Райх – американський вчений, що присвятив життя вивченню генетики та геноміки. Є доктором філософії, професором Гарвардської медичної школи. Проводить дослідження в Медичному інституті Говарда Х'юза. 

Детальніше

Ельмар Невелінг

Ельмар Невелінг — німецький журналіст, що пише на спортивну та економічну тематику. Найвідоміша його книга про харизматичного футболіста і тренера, «Юрґен Клопп: біографія» (2011) витримала п’ять перевидань німецькою, також перекладена англійською, японською, норвезькою, польською, турецькою. Українською мовою бестселер опубліковано у видавництві «Наш формат» (2019). 

Детальніше

Олексій Коваленко

Науковець, відомий як «Ботанік у кедах», людина, яка робить відвідини природничого музею ще захопливішими

Детальніше

Пол Мейсон

Пол Мейсон (Paul Mason) – британський коментатор, журналіст, ведучій на радіо та автор кількох книг з економіки. Був редактором Channel 4, найвідомішого британського радіоканалу з питань культури, спорту та цифрових технологій. 

Детальніше

Жілбер Дерей

Детальніше

Анна Солощенко

Анна Солощенко — врач-кардиолог инфарктного отделения Александровской больницы Киева. Опыт работы — более 18 лет. Регулярно публикуется в Интернете и печатных изданиях, таких как «Факты», и т. п. Неоднократно выступала на телевидении: в передаче «Доброе утро, страна», на каналах NEWSONE, ICTV. Особенности авторского стиля заключаются в том, что Анна пишет просто о сложном, без специфических терминов, легко и доступно объясняет материал, создает комфортную и убедительную атмосферу для читателей.

Детальніше

Юваль Ной Харарі

Ювал Ной Харарі — професор історії, автор міжнародного бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього».

Детальніше

Максим Беспалов

Народився у Дніпропетровську 19 серпня 1983 року. З дитинства хотів стати письменником, мандрівником. У 2015 році переїхав із Дніпропетровська до Львова.

Був ведучим щоденного політичного ток-шоу «Наживо» на дніпровському телебаченні.

Працює туристичним лідером створюючи авторські тури, описує власні подорожі у блозі та книгах («Шлях на край світу», «Український Шпіцберген», «Усе, що ви знаєте про Ірландію»). Відвідав понад 40 країн на чотирьох континентах.

Детальніше

Гевін Френсіс

Гевін Френсіс — шотландський мандрівник, письменник. 

Народився в 1975 році. Вивчав медицину в Единбурзькому університеті, після цього працював в старій Королівської Единбурзької лікарні.

Детальніше

Джастін Зонненбурґ, Еріка Зонненбурґ

Джастін Зонненбурґ та Еріка Зонненбурґ - видатні науковці, працюють на кафедрі мікробіології та імунології Медичної школи Стенфордського університету. На основі досліджень власної лабораторії та робіт вчених з усього світу вони дійшли цікавих висновків, зробивши їх доступними для всіх.

Детальніше

Елізабет Блекберн, Елісса Епел

Детальніше

Сафі Бакал

(1968) Сафі Бакал здобув диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Фізика» у Гарвардському університеті та захистив дисертацію доктора філософії у Стенфордському університеті. Пропрацювавши три роки консультантом у компанії McKinsey, він став засновником біотехнологічної компанії із розробки нових лікарських препаратів від раку. Він особисто проводив первинну публічну пропозицію компанії та упродовж 13 років перебував на посаді її генерального директора. У 2008 році Сафі Бакала оголосили Підприємцем року у галузі біотехнологій за версією компанії Ernst & Young. У 2011 році він співпрацював із радою наукових консультантів президента Обами з питань майбутнього національних досліджень.

Детальніше

Роберт Сапольскі

(06.04.1957) Роберт Сапольскі — справжня зірка науки. Найвідоміший приматолог, фахівець зі стресу й агресії, найбільш упізнаваний професор Стенфорда і найоптимістичніший песиміст. Його лекції з біології поведінки збирають на Youtube мільйони переглядів, як популярні серіали. Його книги перетворюють наукові теорії в комедії і мелодрами, зрозумілі кожному. Біолог і одночасно експерт з неврології, він знає про гени, гормони і біохімію мозку не менше, аніж про звички мавп і секрети успіху провідних політиків.

Детальніше

Пітер Еткінз

(10.08.1940) Пітер Еткінз — британський хімік, який понад 40 років обіймав посади професора хімії в Оксфордському університеті та наукового співробітника Лінкольн-коледжу.

 

Детальніше

Сай Монтгомері

Детальніше

Карл Циммер

New York Times Book Review називає Карла Циммера «одним з найкращих наукових журналістів». Він автор бестселерів, пише для New York Times, National Geographic, Science. Редактор журналу Discovery, володар численних наукових премій та звань.

Детальніше

Жан-Франсуа Марміон

Жан-Франсуа Марміон — французький науковий журналіст. Його книжка «Психологія дурості» стала сенсацією, про яку гарвардський професор Стівен Пінкер сказав: «Нам дуже потрібна така книжка, як ця».

Детальніше

Франка Паріанен

Доктор Франка Паріанен, 1989 року народження, працювала в Інституті когнітивних і неврологічних наук імені Макса Планка в Лейпцигу в групі соціальних нейронаук. Останні кілька років досліджувала при Інституті Гельмгольца в Утрехтському університеті розвиток та структуру людського співжиття на рівні нейронів і гормонів. З 2014 року проживає в Берліні й активно виступає на різних медичних конгресах, в театрах і виставках.

Детальніше

Кай-Міхаель Бе

Кай-Міхаель Бе — лікар-пульмонолог, розробив і провів понад 60 клінічних випробувань. Один із засновників Інституту досліджень дихання в Вісбадені. Написав близько 50 статей у фахових журналах. Доктор Бе є членом Німецького товариства пульмонологів і Асоціації німецьких алергологів, Європейського респіраторного товариства та Американського торакального суспільства.

Детальніше

Джейсон Фанґ

Джейсон Фанґ — канадський нефролог, провідний спеціаліст методології переривчастого голодування і низьковуглеводної дієти, особливо для лікування людей з діабетом 2-го типу. Автор популярних медичних бестселерів за версією Amazon, один із засновників програми «Інтенсивне управління харчуванням».

Детальніше

Ольга Маслова

Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі «Наука як по маслу» на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.  

Детальніше

Ніка Бєльська

Ніка Бєльська — консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетик зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.

Детальніше

Анна Євгенія Янченко

Анна Євгенія Янченко — сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу Сомельє в зелених штанях, лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».

Детальніше

Володимир Саркісян

Володимир Саркісян — хімік, судмедексперт і журналіст.

Детальніше

В'ячеслав Агеєв

В’ячеслав Агеєв — релігієзнавець, філософ, дослідник нових релігійних рухів, співзасновник Майстерні Академічного Релігієзнавства. А ще — масон (хоча наче й не рептилоїд), жив у Індії і вивчав медитацію та йогу ще до того як це стало мейнстримом, викликав духів і передбачав майбутнє. Поціновувач і колекціонер найдикішої конспірології.

Детальніше

Наталія Атамась

Наталя Атамась — орнітологиня, кандидатка біологічних наук і популяризаторка науки. Любителька опери та майстриня веслування на байдарці. Виховує сина, пухнастого кота та доктора фізико-математичних наук, який терпіти не може опери.

Детальніше

Валерій Ославський

Детальніше

К. Рашиді, Ю. К. Бергланд

Детальніше

Джейсон Фанґ

Джейсон Фанґ — канадський нефролог, провідний спеціаліст із методології переміжного голодування і низьковуглеводної дієти особливо для лікування людей з діабетом 2-го типу. За версією Amazon автор популярних медичних бестселерів та революційної книжки «Код діабету», один із засновників Програми інтенсивного управління харчуванням.

Детальніше

Войтек Бредлі

Войтек Бредлі — доцент кафедри когнітивної науки, неврології та науки про дані Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Незважаючи на те, що він проводить «справжні» дослідження неврології, ви тут не для цього. Ви тут через його зомбі-«дослідження». Бредлі є відмічений нагородами радник Товариства досліджень зомбі, і вся ця річ про зомбі була страшенно популярною. Про це висвітлювали численні поважні ЗМІ, такі як National Geographic, Wired і навіть Американська академія неврології з якихось причин. Його відео на TED про мозок зомбі мають понад чверть мільйонів переглядів.

Детальніше

Тімоті Верстінен

Детальніше

Андрій Сем’янків

Андрій Сем’янків — лікар та автор блогу про медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. Крім лікарської практики, Андрій брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях, навчав цивільних і військових медиків. Свій блог у соцмережах почав вести під час роботи за кордоном. Відтоді Андрій пояснив десяткам (якщо не сотням) тисяч людей, що пацієнт має право знати, чим і чому його лікують, що лікарі — теж люди, які можуть помилятися, медицина — це не таємниці для обраних, а чіткі наукові знання, і що кожен мусить брати на себе відповідальність за власне здоров’я й лікування.

Детальніше

Стурла Пілскоґ

Стурла Пілскуґ — норвезький фахівець-уролог, працює старшим лікарем в одній з кращих норвезьких клінік. Засновник безкоштовного сервісу чоловічих онлайн-консультацій та унікального додатку «Кишеньковий лікар». Його книжка «Зовнішня історія. Penis» стала сенсацією, адже вперше про чоловічі проблеми та особливі інтимні питання заговорили відкрито та природно.

Детальніше

Олексій Коваль

Детальніше

Леонід Горобець

Леонід Горобець — доктор біологічних наук, працює у палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України. Викладає у школі Майбутні — IWonder. Веде блог Стромата, у якому по клаптику розповідає про життя, Всесвіт і взагалі.

Детальніше

Олена Луцька

Олена Луцька — лікарка-педіатриня, дитяча інфекціоністка.

Детальніше

Таня Пітерсон

Таня Пітерсон— сертифікована консультантка в галузі психології, дипломатка Інституту дослідження стресу, авторка 12 книжок — п’яти романів і семи видань із саморозвитку. Веде курс психічного здоров’я на онлайн-платформі Lernsys і щотижневу колонку на HealthyPlace.com.

Детальніше

Мирослав Шкандрій

Детальніше

Джозеф Менн

Джозеф Менн — репортер, який спеціалізується на розслідуваннях для Reuters, найдавніший і найбільш шанований провідний журналіст у сфері кібербезпеки.

Детальніше

Сергій Щербаков

Детальніше

Моріс Ерцоґ

Моріс Ерцоґ (1919–2012) — французький альпініст та очільник експедиції 1950 року, яка без сучасного спорядження й використання кисню піднялася на восьмитисячник. Під час сходження втратив майже всі пальці, тому книжку «Аннапурна» не написав, а надиктував. У 1958–1963 роках — міністр молоді та спорту, у 1970–1995-х — член Міжнародного олімпійського комітету. 

Детальніше

Лене Рейчел Андерсен

Лене Рейчел Андерсен— данська економістка, футурулогиня, філософиня, письменниця. Співзаснувала Центр Nordic Bildung (2018) і мережу European Bildung (2020). У 2019 році ініціювала проведення Європейського дня більдунґу та приєдналася до Римського клубу. 

Детальніше

Томас Бйоркман

Томас Бйоркман— шведський фінансист, соціальний підприємець і письменник. У 2016 році став співзасновником Науково-дослідний інститут Perspectiva у Лондоні , у 2017-му — цифрової платформи 29k.org. Із 2014 року — член Римського клубу. 

Детальніше

Чандран Наїр

Чандран Наїр — експерт у галузі екологічного консультування, створив найбільшу в Азії консалтингову групу з питань охорони навколишнього середовища, засновник Глобального інституту майбутнього, член Римського клубу та Королівського товариства мистецтв. 

Детальніше

Естер Дюфло

Естер Дюфло – Нобелівська лауреатка з економіки 2019 р, економістка, аналітикиня та авторка кількох науково-дослідницьких книг. Має ступінь магістра Паризької школи економіки та професорки економіки Массачусетського технологічного інституту. Обіймає посаду наукового співробітника «Національного бюро з економічних досліджень» (NBER). Також вона є членом правління «Бюро досліджень та економічного аналізу з розвитку» (BREAD). Авторка бестселеру «Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів» (2011 р.). 

Детальніше

Скотт Джурек

Скотт Джурек (Scott Gordon Jurek) – американський ультрамарафонець, мотиваційний спікер, автор книги «Їж та біжи. Мій складний шлях до ультрамарафону». Один із найтитулованіших бігунів світу, дотримується веганського способу харчування.

Детальніше

Стів Фрідман

Стів Фрідман (Steve Friedman) – американський письменник та журналіст, редактор, викладає журналістську майстерність в Міссурійському університеті. Співавтор книги «Їж та біжи. Мій складний шлях до ультрамарафону», що розкриває секрети успіху ультрамарафонця Скотта Джурека.

Детальніше

Ума Найду

Ума Найду (Uma Naidoo) - докторка медицини, директорка психіатрії з харчування і способу життя в Массачусетської лікарні загального профілю (MGH), засновниця та керівник першої Служби дієтичної психіатрії в США, перший психіатр американської психіатричної асоціації. Професійний шеф-кухар і кваліфікований фахівець з харчування. Член Академії Гарвардської медичної школи. Авторка популярного блогу блог зі здорового харчування для Harvard Health Press. 

Детальніше

Даніель Ґордіс

Деніел Гордіс (Daniel Gordis, 1959) - ізраїльський письменник і оратор американського походження, відомий як лютий захисник Ізраїлю. Старший віце-президент, заслужений науковий співробітник Шалемського коледжу в Єрусалимі. Відзначений нагородами автор книги «Порятунок Ізраїлю: як єврейський народ може виграти війну, яка може ніколи не закінчитися». 

Детальніше

Ніл Макґреґор

Ніл Макґреґор— історик і журналіст, у 2002–2012 роках — директор Британського музею. Отримав орден «За заслуги» від королеви Єлизавети ІІ (2010). Завдяки його зусиллям на ВВС вийшла серія радіопередач про історію світу в 100 предметах. 

Детальніше

Джон Герст

Джон Герст— історик і суспільний оглядач, автор курсу про європейську історію. Викладав в Університеті Ла Троба (1968–2006), працював редактором популярного історичного журналу Historical Studies, співпрацював із Film Australia та Національним музеєм Австралії.

Детальніше

Роб Десол

Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів.

Детальніше

Іен Таттерсол

Ієн Таттерсол – американський палеоантрополог, біолог. Куратор відділу антропології Американського природничого музею у Нью-Йорку. Автор багатьох книг. 

Детальніше

Льюїс Дартнелл

Льюїс Дартнелл — дослідник, науковий співробітник Вестмінстерського університету, автор чотирьох книжок, спікер TED. Пише про науку для New Scientist, BBC Focus, Cosmos, виступає в телепередачах BBC Horizon і Wonders of the Universe. 

Детальніше

Едвін Кірк

Професор Едвін Кірк водночас лікар-генетик і генетик-патолог — рідкісна комбінація. Як клініцист він приймає пацієнтів у Сіднейській дитячій лікарні, де працює вже понад 20 років. А лабораторну практику провадить у Рендвіку, в лабораторії генетичних патологій Нового Південного Уельсу. Це шанований науковець, викладач та один із керівників проєкту скринінгу носійства спадкових хвороб «Місія Макензі» з бюджетом у 20 мільйонів доларів.

Детальніше

Філіп Деттмер

Філіп Деттмер — засновник пізнавальної платформи Kurzgesagt, що є одним із найбільших наукових каналів на YouTube з понад 14 мільйонами підписників і 1 мільярдом переглядів. Деттмер говорить про складні та важливі науково-медичні теми просто і легко, немов оповідаючи цікаву та захопливу історію.

Детальніше

Вадим Яненко

Вадим Яненко — науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України. Популяризатор орнітології та палеонтології. Проводить екскурсії та веде телеграм-канал палеонтологічних мемів під ніком Paleo_daddy.

Детальніше

Юліан Чаплінський

Юліан Чаплінський — архітектор та урбаніст, автор YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG.

Детальніше

Нік Босторм

Нік Бостром (Nick Bostrom) – шведський філософ, відомий своїми дослідженнями на теми трансгуманізму, антропного принципу й екзистенційного ризику. Професор Оксфордського університету, директор-засновник Інституту людства майбутнього. 

Детальніше

Рустам Гаджієв

Рустам Гаджієв — лінгвіст не лише за дипломом, а й за покликом душі. Упродовж свого кар’єрного шляху він працював над різними проєктами з обробки природної мови в банківській та IT галузях. 

Детальніше

Сем Кін

Детальніше

Ґреґорі Бернз

Детальніше

Герман Понцер

Герман Понцер — доцент еволюційної антропології та доцент з досліджень глобального здоров’я Дюкського університету. Міжнародно визнаний дослідник в галузі людської енергетики та еволюції. Роботи доктора Понцера друкувалися в The New York Times, BBC, Washington Post, The Atlantic, NPR, Scientific American тощо.

Детальніше

Оксана Півень

Оксана Півень — професорка, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

Оксана займається дослідженням функції генів у роботі серця.

Детальніше

Ольга Малюта

Ольга Малюта — ембріологиня.

Ольга здійснює штучне запліднення й доглядає за ембріонами протягом перших п’яти днів їхнього існування. Вона жартує, що всі діти, яким допомогла з’явитися на цей світ, уже з перших днів є фанатами рокмузики й поезії, як і сама ембріологиня, що любить слухати щось хороше в лабораторії під час роботи. 

Детальніше

Юлія Юрчук

Юлія Юрчук — історикиня, перекладає зі шведської на українську. Викладала в університетах Сьодерторн та Умео, а також у Стокгольмському університеті.

Детальніше

Керол Гувен

Детальніше

Фрідріх Гаєк

Фрідріх Гаєк (1899—1992) — австрійський економіст, політичний філософ, прихильник економічного лібералізму й вільного ринку, критик соціалізму. Написав 18 наукових праць. У 1974 році здобув Нобелівську премію з економіки. 

Детальніше

Максим Яковлєв

Максим Яковлєв досліджує українську та міжнародну політику.
Очолює кафедру міжнародних відносин і керує Школою політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Детальніше

Джим Аль-Халілі

(20.09.1962) Джим Аль-Халілі — британський фізик-теоретик і популяризатор науки, уродженець Іраку. Професор теоретичної фізики і головний по роботі з участю громадськості в науці при Університеті Суррея. Був ведучим декількох наукових передач ВВС і є частим оглядачем науки в інших британських медіа.

Детальніше

Марина Шквиря

Марина Шквиря — зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин, кандидатка біологічних наук.
Керує розвитком наукових досліджень у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення, співзасновниця реабілітаційного центру для ведмедів «Біла скеля».

Детальніше

Анна Солтер

Анна Солтер — американська психологиня, всесвітньо визнана експертка по сексуальним хижакам і авторка детективів. Анна Солтер здобула ступінь магістра в університеті Тафтса і докторки філософії в Гарвардському університеті. Вона була викладачем в університеті Тафтса та Гарвардському університеті. Вона є авторкою кількох науково-популярних книг, зокрема "Хижаки: педофіли, ґвалтівники та інші сексуальні злочинці: хто вони, як вони діють і як ми можемо захистити наших дітей" (2003).

Детальніше

Ерік Ґрейтенс

Детальніше

Том Шиппі

(09.09.1943) Том Шиппі (Томас Алан Шиппі) — британський медієвіст, дослідник середньо- та давньоанглійської літератури, а також сучасного фентезі та наукової фантастики.

Детальніше

Тімоті Ендрюс Сейл

(1983) Тімоті Ендрюс Сейл — професор історії та директор програми міжнародних відносин в Університеті Торонто. 

Детальніше

Кара Фіцджеральд

Кара Фіцджеральд — перша в історії лауреатка нагороди Emerging Leadership Award від Інституту персоналізованої медицини способу життя (здобула її за роботу над метилюванням ДНК). Докторка натуропатичної медицини в Національному університеті природної медицини, викладає в Інституті функційної медицини (IFM), сертифікована лікарка IFM із клінічною практикою в Ньютауні, штат Коннектикут.

Детальніше

Олександр Рундель

Олександр Рундель — науковець, захистив PhD з фізики в Ягеллонському університеті в Кракові. Працює в IT. У вільний час займається популяризацією науки. Член команд проєктів «Моя Наука» і «Дійсна Наука»

Детальніше

Бун Лім

Бун Лім — один із провідних кардіологів світу. Практикує в Імперському коледжі Лондона та лікарні «Гаммерсміт», в одному з найбільших спеціалізованих кардіологічних відділень у Лондоні. Визнаний Лікарем року у 2018-2021 роках. Був учасником програми BBC The Diagnosis Detectives. Попри медичну практику, часто читає лекції як для пацієнтів, так і для лікарів на національному та міжнародному рівнях.

Детальніше

Олена Паренюк

Детальніше

Катерина Шаванова

Детальніше

Ірина Ігнатенко

Ірина Ігнатенко — етнологиня, письменниця, подкастерка, видавчиня; кандидатка історичних наук, доцентка.

Детальніше

Вікторія Михайлова

Вікторія Михайлова – директорка  департаменту забезпечення та контролю якості на фармацевтичній фірмі PS Pharma Group (Дюссельдорф/Кельн, Німеччина).

Детальніше

Луїз Ньюсон

Докторка Луїз Ньюсон - лікарка сімейної медицини та фахівчиня з менопаузи, директорка центру здоров’я й менопаузи Newson Health у Великій Британії. 

Детальніше

Тер'є Тведт

Тер’є Тведт – норвезький академік, автор і режисер документальних фільмів. Професор кафедри географії Бергенського університету та професор глобальної історії Університету Осло, Норвегія.

Детальніше

Іван Гоменюк

Іван Гоменюк — популяризатор історії, засновник спільноти «Пустощі східноєвропейської Кліо», дослідник теми й автор книжок з історії Австро-Угорської імперії та східноєвропейської історії.

Детальніше

Стефанія Демчук

Стефанія Демчук — історикиня, кандидатка історичних наук, асистентка кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Детальніше

Оксана Негрич

Оксана Негрич – кандидатка медичних наук, асистентка кафедри акушерства, гінекології та перинатології Львівського національного медичного університету ім. Д.Галицького. Авторка блогу про жіноче здоров‘я  – dr_nehrych.

Детальніше

Андрій Гладій

Андрій Гладій – менеджер проєктів в Ісландській арктичній мережі співпраці (Icelandic Arctic Cooperation Network).

Детальніше

Анастасія Пристая

Анастасія Пристая – лікарка-хірургиня-проктологиня, онкохірургиня. Авторка блогу про проктологію – dr.anastasiia_prystaia.

Детальніше

Катерина Липа

Катерина Липа — мистецтвознавиця, історикиня архітектури, музейниця і кураторка. Авторка науково-популярних книжок з історії архітектури та декоративно-прикладного мистецтва.

Детальніше

Андрій Харук

Андрій Харук — професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Понад 20 років займається дослідженнями історії військової авіації та авіаційної промисловості.

Детальніше

Віталій Огієнко

Віталій Огієнко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею української діаспори, понад 10 років працював в Українському інституті національної пам’яті. 

Детальніше

Євген Лакінський

Євген Лакінський — останні 13 років працює на держслужбі в Оттаві.
У Канаді Євген живе понад 20 років. Відвідав усі 10 провінцій, щодня розмовляє двома офіційними мовами країни.

Детальніше

Олександр Котис

Олександр Котис – популяризатор історії, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради. Автор книжок «Луцький модернізм», «Міжвоєнний розквіт Волині», путівника «Луцьк».

Детальніше

Гульнара Абдулаєва

Гульнара Абдулаєва — історикиня (спеціалізація — історія Криму та кримських татар). Ведуча й авторка історичних програм на каналі ATR, Крим.Реалії та інших.

Детальніше

Леонард Сасскінд

Детальніше

Баррі Меєр

(10.05.1949) Баррі Меєр — письменник і колишній журналіст New York Times. Навчався в Сіракузькому університеті.

У своїй кар’єрі журналіста Майєр спеціалізувався на репортажах про бізнес, державну політику, здоров’я та безпеку. Він писав для The Wall Street Journal протягом п'яти років, працював у New York Newsday репортером спеціальних проектів і писав для The New York Times. Його статті, опубліковані в The Times та книга науково-документальна книга «Вбивця болю: шлях залежності та смерті дивовижного препарату» призвели до слухань у Конгресі та зміни федеральних законів.

Детальніше

Джон Вілліс

Джон Вілліс є доцентом кафедри фізики та астрономії Університету Вікторії. Як астроном він вивчає фізичний зміст Всесвіту, і його дослідження охоплюють багато аспектів космології та астрофізики. Джона особливо цікавить нова наука астробіології, пошук життя за межами Землі. У 2016 році він опублікував науково-популярну книгу «Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя».

Детальніше

Андрій Сагайдак

Андрій Сагайдак — гід у дику природу, лісівник, засновник Природничого центру «Міжрічинська Пуща».

Детальніше

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт