Кошик

Ігор Котик

Ігор Котик – старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України. Автор монографії «Екзистенційний вимір людини в поезії Юрія Тарнавського» (2009) та статей, рецензій і художніх творів, що публікувалися в українських та закордонних літературних виданнях (litakcent.com, bukvoid.com.ua, zbruc.eu, «Кур’єр Кривбасу», «Український журнал», «Слово і час», «Сучасність», «Критика», «Twórczość», «Borussia» тощо). Співавтор збірника «Критика прози» (Грані-Т, 2011). Був переможцем конкурсу літературних критиків, проведеного книжковим порталом «Буквоїд» спільно з видавничим домом «Most Publishing» (2011), а також дипломантом конкурсу ім. Валер’яна Підмогильного на кращу новелу (2002).

Подібні автори

Василь Шкляр

Василь Шкляр — один з найвідоміших письменників сучасної України. Кожна його книжка стає бестселером. Успіх його романів приголомшливий: відзнаки, премії, гран-прі, постійні перевидання, переклади іноземними мовами. Шкляр є лауреатом багатьох літературних премій, але найдорожча з них — народна Шевченківська, яку автор отримав після того, як 2011 року відмовився прийняти з рук антиукраїнської влади присуджену йому Національну премію імені Тараса Шевченка. З культового «Чорного Ворона» («Залишенця») розпочалася давно очікувана екранізація романів «батька українського бестселера». «Характерник» — найдивовижніший роман Василя Шкляра. 

Детальніше

Пітер Тіль

Пітер Тіль (англ. Peter Thiel; 1967 р. н.) – американський бізнесмен німецького походження, співзасновник PayPal (1998), інвестор, мільярдер, керуючий хедж-фондами. Був одним із перших інвесторів Facebook, нині входить до Ради директорів найбільшої світової соціальної мережі.

Детальніше

Юрій Андрухович

Юрій Ігорович Андрухович (13 березня 1960, Івано-Франківськ) — поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Живе і працює в Івано-Франківську. Віце-президент Асоціації українських письменників.

Детальніше

Ірена Карпа

Ірена Карпа (народ. 8 грудня 1980, Черкаси) — українська письменниця, співачка, журналістка.

Детальніше

Макс Кідрук

Макс Кідрук — український письменник, мандрівник і популяризатор науки. Автор бестселера «Де немає Бога», який увійшов до короткого списку премії «Книга року ВВС-2018», романів «Не озирайся і мовчи», «Зазирни у мої сни», «Жорстоке небо», «Твердиня» і дилогії «Бот». Твори перекладено польською, російською, німецькою та чеською мовами.

Детальніше

Ірен Роздобудько

Іре́н Роздобу́дько (3 листопада 1962, Донецьк) — українська журналістка, письменниця, сценаристка, поетеса. 

 

Детальніше

Андрій Кокотюха

Андрій Кокотюха — український письменник та журналіст. Народився 17 листопада 1970 року в місті Ніжині, в родині зварювальника і медичної сестри. Перший художній твір написав у 7 років. Хоча, власне, художні якості цього твору досі ніхто не оцінював. До 12 років читав і писав лише казки.

Детальніше

Ліна Костенко

Лі́на Васи́лівна Косте́нко (19 березня 1930) — українська письменниця-шістедесятниця. Лауреат Шевченківської премії (1987), премії Антоновичів (1989), премії Петрарки (1994).

 

Детальніше

Іван Рябчій

Народився 1978 року в м. Дніпродзержинськ на Дніпропетровщині.

Працював у численних ЗМІ та видавництвах. У 2007-2013 роках вів активну журналістську діяльність. На Першому каналі Українського радіо – з 2008 року. Вів передачі «Літературні читання», «Слово», «Перлини українського перекладу». У 2008-2015 рр. вів радіожурнал «Книжковий спалах».

 

Детальніше

Юрій Ярема

Юрій Ярема — журналіст, молодий письменник, перекладач. Головна мета його творчості — розкопати ще невідомий «рудник» — квір-літературу, донести до читача та суспільства правду про жорстокі реалії сучасного пострадянського мислення та висвітлити відсутність різниці між двома світами — «straight» і «gay».

Детальніше

Ларс Свендсен

Ларс Фредерик Г. Свендсен (нар. 1970) — норвезький філософ і письменник, професор Університету Бергена та оглядач часопису «Афтенпостен». Дисертація Свендсена була присвячена дослідженню доробки Іммануїла Канта, також він уважається знавцем філософії Мартина Гайдеґґера, проте всесвітню славу йому принесли такі есеї-дослідження, як «Філософія нудьги» (2005), «Філософія моди» (2006), «Філософія страху» (2008), «Філософія зла» (2010) та інші, які перекладено 27 мовами.

Детальніше

Сержіу Буарке ді Оланда

Сержіу Буарке ді Оланда (1902–1982) – один з найвидатніших бразильських істориків і соціологів ХХ ст., який також відомий своїм доробком на теренах літературної критики. Він викладав у Італії, США, Чилі та, звісно, у Бразилії. 

Сержіу Буарке ді Оланда – один з авторів поняття і метафори «сердечна людина», яку він протиставляє носію північно-
американського прагматизму, відкриває бразильську гармонію тіла й душі, унікальний вислід протистояння між сімейними та громадянськими цінностями.

Детальніше

Олександр Михед

(нар. 1988) – письменник, культуролог, куратор мистецьких проектів. Поєднує у своїй діяльності теоретичні дослідження з мистецькими практиками. Живе і працює в Києві, Україна.

 

 

 

 

Детальніше

Остап Дроздов

Народився 24 січня 1979 року, Львів.

Знаний український журналіст, політичний оглядач, незмінний автор та ведучий політичної програми «Прямим текстом» та авторського хард-ток-шоу Drozdov на телеканалі ZIK. Піонер суб’єктивної журналістики в Україні, один із найуспішніших та найупізнаваніших журналістів Західної України.

 

Детальніше

Марися Нікітюк

Український кінорежисер. Закінчила 2007 року Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Інститут журналістики. В 2012 отримала диплом магістра театрознавства Київського національного університету театру, кіно та телебачення ім. Карпенка-Карого.

 

Детальніше

Оксана Форостіна

Українська журналістка, письменниця, видавець. Наприкінці 2015 року під власним видавничим брендом ТАО видала український переклад біографії Ілона Маска "Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє".

 

Детальніше

Тимофій Гаврилів

Дебютував 1986 р. як поет. За першу книжку віршів «Арабески пам'яті» (1995) отримав загальноукраїнську літературну премію Благовіст (1996). Прозу почав писати наприкінці 80-х років, після перерви повернувся до неї в середині 90-х рр.

Детальніше

Любко Дереш

Любомир Дереш народився 1984 р. у Львові. У 2001 р. закінчив Львівський фізико-математичний ліцей за спеціальністю «хімія та біологія». Одразу по закінченні ліцею, у віці 16 років, дебютував романом «Культ», який привернув увагу широкої громадськості та завоював читацьку увагу кількох поколінь (книжка перевидається до тепер).

Детальніше

Мартін ФОРД

Мартін Форд — засновник софтверної компанії у Кремнієвій долині, за його плечима чверть століття досвіду у комп’ютерній галузі, автор книжок «Світло в кінці тунелю» і «Економіка майбутнього». Живе в каліфорнійському містечку Саннівейл.

Детальніше

Стівен Левітт

Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. 2003-го нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за вклад у розвиток економічної думки. У 2006 році увійшов до списку «100 людей, що формують наш світ» за версією журналу Time. Співавтор бестселерів «Фрікономіка» та «СуперФрікономіка».

Детальніше

Стівен Дабнер

Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист. Пише для газети The New York Times, журналів Time і The New Yorker. Широку популярність принесли йому книжки, написані у співавторстві зі Стівеном Левіттом.

Детальніше

Наомі КЛЯЙН

Наомі Кляйн – відома канадська журналістка, авторка трьох світових бестселерів. Її книга «No Logo: люди проти брендів» перекладена більш ніж на 30 мов, у світі продано понад мільйон примірників. Її другу книгу – «Доктрина шоку: розквіт капіталізму катастроф» – газета New Your Times назвала «біблією змін», кількість проданих примірників перевищила мільйон. Кляйн – редакторка журналу Harper's, веде постійну колонку для «The Nation» та «The Guardian». 

Детальніше

Дарон Аджемоґлу

Дарон Аджемоґлу – професор кафедри економіки Гарвардського університету. У 2005 році був нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до 40 років за вклад у розвиток економічної думки. Входить до десятки найбільш цитованих економістів світу.

Детальніше

Джеймс Робінсон

Джеймс Робінсон – економіст і політолог. Професор Школи публічної політики імені Гарріса Університету Чикаґо. Вивчав економіку у Лондонській школі економіки, Університеті Варвік та Єльському університеті. Визнаний у світі спеціаліст із питань Латинської Америки та Африки.

Детальніше

Джон МЕДІНА

Джон Медіна – молекулярний біолог-еволюціоніст, що займається проблематикою розвитку мозку, а також генетикою психічних розладів. Директор Центру вивчення мозку при Тихоокеанському університеті Сіетла (Seattle Pacific University), керівник відділення біоінженерії медичної школи при держуніверситеті Вашингтона (Washington State University). 

Детальніше

Сергій Батурин

Сергій Батурин — прозаїк, перекладач з російської. Його дебютний історичний роман «Охоронець» отримав третю премію конкурсу «Коронація слова». Сьогодні Сергій Батурин — автор 13 романів і повістей, поезій та публіцистичної хроніки, лауреат конкурсу «Коронація слова», фестивалю «Просто так», переможець творчого конкурсу часопису «Дніпро», премії їм. В.Короленка, володар почесної відзнаки НСПУ та відзнаки рейтингу «Золота Фортуна».

 

Детальніше

Тамара ДУКА

Тамара Дука — акушер-гінеколог з багаторічним стажем. Її практичний досвід показав, що часто фізіологічні проблеми жіночого організма — наслідок душевної травми, спричиненої коханою людиною, пов'язані зі зрадою, образою, приниженням. Тому Тамара часто вимушена бути для своїх паціенток не лише гінекологом, але й психотерапевтом.

 

Детальніше

Артем Чапай

Артем Чапай — літературний псевдонім Антона Васильовича Водяного (*2 грудня 1981, Коломия) українського письменника, перекладача, репортера, мандрівника.

Детальніше

Руслан ГОРОВИЙ

Руслан Горовий — головний режисер «Магнолія ТВ», автор і керівник відомого проекту «Служба розшуку дітей», кінорежисер, заслужений журналіст України. Але крім того він — письменник, який втілює свій багатий життєвий досвід у дотепні й сумні, реалістичні та романтичні оповідання та повісті.

Детальніше

Мітя ХОПТА

Київський письменник, блогер, креативний директор pr-агенції. В минулому займався журналістикою, організовував кінофестивалі, працював на телебаченні. Його слоган «Ти не один» канал «1+1» використовує вже понад 20 років. 

Детальніше

Антон КУШНІР

Антон КУШНІР - письменник, перекладач, журналіст народився 1983 року в Києві. 
Дипломант літературного конкурсу «Коронація слова-2011» та премії «Дебют року» (газета «Друг читача», 2012).

Детальніше

Елізабет Колберт

Із 1999 року Колберт працює у журналі The New Yorker, для якого готує книжкові огляди, коментарі, профайли політиків та масштабні статті на тему кліматичних змін. 

Детальніше

Олексій Геращенко

Експерт із управління фінансами, викладач Києво-Могилянської Бізнес Школи та автор безкоштовного курсу «Фінансовий менеджмент» он-лайн університету Prometheus. Співзасновник просторового концепту Freud House. Активний учасник громадянських ініціатив щодо реформування економіки України.

 

Детальніше

Валентин Терлецький

Валентин Терлецький — письменник, журналіст, лідер рок-гурту «Декаданс», телеведучий, автор програми «Козацька звитяга»

Детальніше

Марія Сидорчук

Марія Сидорчук — київська письменниця й сценаристка. За освітою — тренер з легкої атлетики (Національний Університет фізичного виховання і спорту) та… юрист (Київський університет права НАН України). Деякий час працювала в сфері громадських зв’язків та журналістиці, політконсалтингу та судового PR. Наразі пише прозу для душі та кіносценарії для телебачення.

Детальніше

Марія Козиренко

Марія Козиренко — харківська художниця і письменниця. Дипломантка міжнародного конкурсу «Гранослов», лауреатка обласного конкурсу «Молодіжний лідер року-2004» у номінації «Поет, письменник», переможниця та призерка багатьох місцевих та всеукраїнських літературних конкурсів, у тому числі мережевих.

Детальніше

Джеррі Койн

Джеррі Койн (англ. Jerry Coyne; 1949 р.н.) – американський генетик, випускник Гарвардського університету, професор факультету біології та еволюції Чиказького університету, автор понад 240 наукових праць і статей у таких знаних виданнях, як Nature, Science, USA Today і Forbes. 

Детальніше

Маркіян Камиш

Маркіян Камиш – письменник, чорнобильський нелегал. Останні шість років досліджує Чорнобильську Зону – сумарно провів за колючим дротом більше півроку, пішки пройшовши Зоною понад 7000 кілометрів.

Детальніше

Брати Капранови

Братів двоє – письменник один. Отже письменник Брати Капранови вже 15 років пропонує читачам свої книжки. Родом з Півдня, по батьковій лінії – з Миколаївщини, по маминій – з Одещини. Мешкає в Києві, а точніше, під Києвом, навідує рідний Очаков, щоб вклонитися могилам предків. Твердить, що у своїх книжках нічого не вигадує, а героїв та події бере з реального життя.
 
 

Детальніше

Люко Дашвар

Люко Дашвар (справжнє ім’я Ірина Іванівна Чернова; 3 жовтня 1957, Херсон) — українська письменниця, сценарист, журналіст.

Понад 500 тисяч примірників творів Люко Дашвар уже знайшли свого читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно і чуйно, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця…

Детальніше

Світлана Талан

Світлана Талан — українська письменниця. Пише романи в жанрі «реальних історій», які їй підказує життя. Усі її твори на гостросоціальну тематику. Незмінним лишається єдине: головна героїня її книжок — жінка-українка, вольова, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до батьківщини.

Детальніше

Олена Печорна

Олена Печорна — українська письменниця, лауреат премії Олеся Гончара 2010 року.

 

Детальніше

Дара Корній

Дара Корній (справжнє ім'я — Мирослава Іванівна Замойська) — українська письменниця, яка працює у жанрі фентезі. Народилася 20 вересня 1970 року в селі Секунь Старовижівського району Волинської області. Середню школу закінчила в селі Княже Сокальського району Львівської області. Вищу освіту здобула на журналістсько-редакторському відділенні Українського поліграфічного інституту у Львові (нині Українська академія друкарства). 

Детальніше

Сергій Пономаренко

Сергій Пономаренко — український письменник, автор романів, повістей та оповідань у жанрі «містичного детективу».

Детальніше

Лариса Денисенко

Лариса Денисенко (17 червня, 1973 року, Київ) – українська письменниця литовсько-грецького походження.

Детальніше

Галина Вдовиченко

Галина Костянтинівна Вдовиченко — українська журналістка і письменниця. Народилася 21 червня 1959 р. на Кольському півострові за Полярним колом. Навчалася в школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, часто бувала у бабусі з дідом у селі Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька. Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Детальніше

Зінаїда Луценко

Зінаїда Луценко народилася 16 січня 1974 року. Навчалася тільки «на відмінно»: середня школа, музична школа, педучилище, університет.

Детальніше

Наталка Доляк

Наталка Доляк — сучасна українська письменниця. Народилася 4 листопада 1967 року. Закінчила Харківський інститут мистецтв ім. Івана Котляревського. Працювала у Театрі ляльок. Виховує двох дітей.

Детальніше

Наталія Костіна

Наталія Костіна (2 вересня 1961 р., Харків) — українська російськомовна письменниця, 2013-го потрапила до десятки найуспішніших письменників України за версією журналу «Фокус».

Детальніше

Ганна та Петро Владимирські

Пишемо про всі речі на світі однаково цікаво. Про найскладніше, нудніше, нецікаве і несмачне пишемо так, що розуміє і дитя. А відірватися від читання важко.

Детальніше

Олександра Девіль

Олександра Девіль (1951 — 2012) народилася у Дніпропетровську. Працювала в жанрі історико-пригодницького роману, соціально-психологічного роману на сучасну тематику та історичних новел-легенд.

Детальніше

Вікторія Гранецька

Вікторія Гранецька - сучасна українська письменниця.

Детальніше

Філіп Ванденберг

Філіп Ванденберг — німецький письменник, автор науково-популярних книг та сенсаційних історичних і детективних романів.

Детальніше

Ярослав Мельник

Ярослав Мельник - український і литовський, письменник, філософ, критик.

Детальніше

Анна Малігон

Анна Малігон — письменниця, лауреат премії «Благовіст», «Ватерлінія», Міжнародної україно-німецької премії імені Олеся Гончара, «Смолоскип».

Детальніше

Тетяна Белімова

Тетяна Белімова — українська письменниця.

Детальніше

Жанна Куява

Жанна Куява — українська письменниця, журналістка, літературна критикиня. Авторка відзначених на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» романів «Нічниця», «Із медом полин» та «Дерево, що росте в мені». Цьогоріч письменниця стала лауреаткою другої премії Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Членкиня Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.

Детальніше

Наталка Сняданко

Наталка Сняданко — українська письменниця

Детальніше

Костянтин Тур-Коновалов

Костянтин Тур-Коновалов — український сценарист, режисер.

Детальніше

Наталка Гурницька

Наталія Гурницька — українська письменниця.

Детальніше

Олексій Чупа

Олексій Чупа — автор кількох поетичних збірок і прозаїчних творів. Засновник донецького слему. Учасник великого числа мистецьких заходів 2008-2013 років. Лауреат конкурсу «Ноосфера-2010». 

Детальніше

Анатолій Дністровий

Анатолій Дністровий — письменник і художник. Автор понад 20 книжок поезії, прози, есеїстики, зокрема романів «Пацики», «Дрозофіла над томом Канта», «Б-52» та інших.

Після повномасштабного вторгнення Анатолій долучився до Сил оборони України, служить молодшим лейтенантом.

Детальніше

Надія Гуменюк

Надія Гуменюк — українська поетеса, прозаїк та публіцист. У її творчому доробку — майже чотири десятки книжок, відзначених низкою престижних премій: імені Лесі Українки, імені Олександра Олеся, «Благовіст», «Звук павутинки», імені родини Косачів, імені Агатангела Кримського, «Глиняний кіт» та інших. Переможець багатьох конкурсів та рейтингів. Володар Гран-прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (роман «Вересові меди»). Її роман «Квіти на снігу» (попередня назва «Янгол у сірому») став дипломантом конкурсу «Коронація слова — 2011».

Детальніше

Сергій Реутов

Сергій Реутов — сучасний письменник.

Детальніше

Сьюзан Кінг

Сьюзан Кінг — американська письменниця.

Детальніше

Анна Хома

Анна Хома — українська письменниця, фармацевт, психолог.

Детальніше

Сергій Бут

Сергій Бут — сучасний український письменник, двічі дипломант престижного літературного конкурсу «Коронація слова». Популярність здобув після виходу дебютного роману «Листи з того світу», який схвально сприйняли й критики, й читачі.

Детальніше

Валентина Мастєрова

Валентина Мастєрова відома не лише як талановита журналістка й громадська діячка, а й як визнана майстриня художнього слова. Перемога в міжнародному літературному конкурсі «Гранослов» і «У свічаді слова», звання лауреата премії імені Василя Стуса та премії Національної спілки письменників «Благовіст», а ще — любов тисяч і тисяч читачів… Для них Валентина Мастєрова відкриває світ сучасного українського Полісся — цього краю Зачарованої Десни з селами, що вмирають, та людьми — з чорними від хліборобської праці руками і чистими, щирими серцями — оберегами цієї споконвічної землі.

Детальніше

Алла Рогашко

Алла Рогашко — українська журналістка, письменниця.

Детальніше

Олександр Ковалевський

Олександр Ковалевський (справжнє ім'я Олександр Кобизській) — популярний сучасний автор, підполковник міліції у відставці. 

Детальніше

Олег Криштопа

Олег Криштопа — український прозаїк, ессеїст, журналіст. Народився 12 вересня 1978 у Івано-Франківську. За освітою – інженер-механік. Закінчив курси ВВС у Львові. У журналістиці з 2000-го року. Працював редактором новин на радіо, заступником головного редактора газети, займався розслідуваннями і аналітикою в інтернет-виданнях. Працював у проекті журналістських розслідувань «Закрита зона». Згодом були розслідування на Першому національному в програмі «Попередження», документальні фільми для 1+1. З 2014-го – ведучий історичної програми «Машина часу». Автор книг прози: «Сурдокамера», «Мистецтво склеювати черепки», «Україна: Масштаб 1:1» та інших.

Детальніше

Олександр Сидоренко

Фоззі (Олександр Сидоренко) — учасник гурту «Танок на Майдані Конґо», письменник-прозаїк, журналіст. Автор романів «Сопровождающие лица», «Темнеет рано», «Червоні хащі» та багатьох інших.

Детальніше

Ніка Нікалео

Ніка Нікалео — українська письменниця і журналістка, громадська діячка та натхненниця Львівського жіночого літературного клубу. Дипломант конкурсу «Коронація слова-2010» за роман «Dolce Vita», лауреат «Коронації слова-2013» у номінації «Вибір видавця» за роман «Любові полум’я». Дипломант «Корнейчуківської премії-2014», володарка премії «ТОП-50 успішних жінок Львівщини» (2017). Уклала серію книжок про Львів: «Львів. Кава. Любов», «Львів. Пані. Панянки» та ін.

Детальніше

Дарина Гнатко

Детальніше

Тетяна Пахомова

Тетяна Пахомова — українська письменниця, що дебютувала влітку 2016 року своїм романом «Я, ти і наш мальований і немальований Бог» та отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова». Наступна книжка авторки, романтична львівська історія «Таємниця галицького Версалю», здобула схвальні відгуки критиків і любов читачів.

 

Детальніше

Ксенія Циганчук

Ксенія Циганчук — сучасна українська письменниця, володарка премії «Коронація слова».

 

Детальніше

Євгенія Багмуцька

Євгенія Багмуцька — молода українська поетка, журналістка, авторка пісень.

 

Детальніше

Андрій Цінцірук

Андрій Цінцірук — молодий український автор, дипломант конкурсу «Коронація слова»-2016.

 

Детальніше

Віолета Лосєва

Офіційний сайт автора http://red-violet.kiev.ua/ 

Детальніше

Мілтон Фрідман

Мілтон Фрідман — американський економіст, професор Чиказького університету, президент Американської економічної асоціації. Лауреат Нобелівської премії з економіки за роботи зі споживчого аналізу, грошово-кредитної теорії і демонстрацію складності стабілізаційної політики (1976).

Детальніше

Катерина Бабкіна

Катерина Бабкіна - українська письменниця, сценарист, драматург, редактор "Esquire Ukraine". Авторка поетичних книг: "Вогні святого Ельма", "Гірчиця та Знеболювальне і снодійне", збірки оповідань "Лілу після тебе" та роману "Соня" і дитячої повісті "Гарбузовий рік". Її тексти перекладено польською, німецькою, англійською, шведською, французької та російською мовами, п’єси за її текстами ставилися в Києві та Женеві, фільм за її сценарієм був знятий в 2012 в рамках всеукраїнського проекту "Україно, goodbye!".

Детальніше

Оксана Кісь

Окса́на Рома́нівна Кісь (1970) — українська науковиця, історик і антрополог, феміністка, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України, президентка Української Асоціації Дослідників Жіночої Історії, голова Львівської міської громадської організації Науково-дослідний Центр «Жінка і суспільство», активістка. 

Детальніше

Олена Герасим’юк

Олена Герасим’юк - поет, есеїст, автор збірки «Глухота». Лауреат премії «Смолоскип» та одна з перших резидентів «Станіславського феномену». Працює на Радіо Свобода.

Детальніше

Юрій Руденко

Детальніше

Оксана Смерек

Літературознавець і перекладач, кандидат філологічних наук. Донедавна науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України.
Авторка поетичних збірок «Панфіла» (Львів, 2003), «Літо моєї інакшості» (Львів, 2017) та наукової монографії «Романи Емми Андієвської: художньо-філософські шукання» (Львів, 2007). Перекладає з англійської та нідерландської мов. «Мірки і лекала» — її дебют в есеїстиці.

Детальніше

Павло Наніїв

За те, що розповідав про Голодомор, його кидали у табори ГУЛАГу, забороняли жити в містах, майже все життя переслідували, а рукописи викрадали. Але він все одно писав: на 50-градусній спеці каторжних робіт, під голоси похованих живцем в’язнів у Сибіру, посеред Тихого океану і між будівництвом шкіл у Білгороді-Дністровському. Павло Наніїв пережив Голодомор, війну, заслання і десять років незалежності України.

Детальніше

Олександр Олійник

Детальніше

Віктор Вальд

Віктор Вальд — сучасний український письменник, майстер історичного роману в найкращих традиціях Вальтера Скотта и Умберто Еко. В своїх творах автор максимально точно і реалістично передає атмосферу жорстокого Середньовіччя з його дикими нравами й побутом. Чесність, яка іноді шокує, стала візитівкою письменника. І саме за це його так люблять читачі.

Детальніше

Ніл Ферґюсон

Ніл Ферґюсон — видатний британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14-ти книжок, зокрема бестселерів «Піднесення грошей» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek.

Детальніше

Стівен Вітт

Стівен Віттамериканський журналіст, випускник Чиказького університету й Вищої школи журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку. Автор статей у журналі New Yorker. На написання книжки «Як музика стала вільною» Вітт поклав п’ять років.

Детальніше

Джордан Елленберґ

Джордан Елленберґ професор математики в університеті Вісконсін-Медісон і письменник. Отримав докторський ступінь в Гарварді. Досліджує теорію чисел і алгебраїчну геометрію. Пише статті на теми, пов’язані з математикою, до видань New York Times, Washington Post, Wall Street Journal та інших.

Детальніше

Джессіка Снайдер Сакс

Джессіка Снайдер Сакс — спеціаліст з імунології, мікробіології та інфекційних захворювань, відома журналістка, редактор популярного щотижневика Popular Science, регулярно пише для таких авторитетних видань, як: Discover, National Wildlife та Health, співпрацює з відомими американськими і канадськими науково-популярними журналами.

Детальніше

Саша Камінська

Сценарист комп'ютерних ігор, копірайтер, автор надзвичайно наукових статтєй у «Vogue Україна», колумніст про секс і міжособові стосунки у The Devochki. По буднях – troubleshooter в IT. Надлишкову прямолінійність компенснє повагою до найвизначнішої зі здібностей людини – вмінню покращувати світ.

Детальніше

Ілля Лоскучерявий

Народився у серпні 1986 року на півдні Житомирщини. За освітою юрист. За десять років практики встиг спробувати себе у правоохоронних органах, юридичних компаніях, комунальних та приватних підприємствах. У літературі найбільше симпатизує класиці. Сам пише з 2007 року, переважно у жанрі трилера, фантастики та містики. Перша публікація – книга “Експеримент Каменєва. Книга перша: Демон всередині” (2017)

Детальніше

Софія Леонова

Леонова Софія Володимирівна, 1976 р.н. Народилась у Львові. Математик, кандидат економічних наук. Працює викладачем економічних дисциплін з математичним апаратом на кафедрі маркетингу і логістики НУ “Львівська політехніка”.
Одружена, виховує двох доньок. Сфера інтересів – людина і все, що з нею пов’язано.

Детальніше

Роман Онищенко

Вітаю, я Роман Онищенко – автор “Зомбі-України”.
Це мій перший роман. Перед цим багато писав на технічні теми, працював в рекламі, їздив країною. Прозою захопився в 2013 році. Основна тема – фантастика. Маю трохи здобутків: пишу мініатюри та оповідання про космос, містичних істот. На конкурсі сценаріїв «Твори своє – дивись українське» отримав особисту відзнаку за сценарій «Продавець війни».

 

Детальніше

Роксолана Жаркова

Літературознавиця, кандидатка філологічних наук, письменниця. Учасниця та переможниця численних літературно-мистецьких конкурсів. Авторка монографії «сТИхіЯ жіночого письма: саморепрезентація в українській модерністичній прозі кінця ХІХ – початку ХХ століття (Леся Українка, Ольга Кобилянська, Уляна Кравченко)» (2015). Співавторка літературно-критичного альманаху «Жінка крізь призму письма» (Україна – Мексика, 2013); літературно-художнього видання «Уляна Кравченко: життя фрагменти», присвяченого 155-річчю від дня народження письменниці (2015). Авторка поетичної книжки «СлухаТИ – море» (2015), навчального посібника «Дитина виростає (серед/з) книг: практикум з виразного й усвідомленого читання» (2016).

Детальніше

Ялта Вадимівна

Громадянка світу. Випускниця Луганської державної академії культури та мистецтв. Режисер естради та масових свят, викладач.

Живе за мантрою: «Добра людина – вільна людина – щасливий всесвіт».

Одного гарного, не обов’язково сонячного дня вирішила, що можна робити щодень що-небудь для того, аби цей світ став кращим. Вирішила – і так і живе. Адже світ єдності і любові – ймовірність, яка сама спадає на думку, якщо хоч трохи визволитись від штампів буденності в голові та кордонів системи навколо.

Мріє про світ, де люди вірять один в одного і разом ростять добро. Світ, де усі люди разом. І це посилання вона направляє до кожного.

Детальніше

Оксана Довгаль

Оксана Довгаль – вчителька української мови та літератури ОЗНЗ «Бібрська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Уляни Кравченко» в містечку Бібрці, що на Львівщині. Авторка блогів «Кабінет» і «Біла лямпа». Співавторка літературно-художнього видання «Уляна Кравченко: життя фрагменти»(Львів, 2015). Займається краєзнавчими розвідками й популяризує історію рідного краю. Любить подорожувати. Обожнює гори і гірські лижі. Переконана: кожен із нас має що сказати світові.

Детальніше

Віктор Миронець

Український журналіст та блогер. На початку літературної діяльності писав переважно невеликі прозові твори, в яких досліджував психологію людських стосунків. Зараз працює у жанрі роману. Після народження доньки почав також писати вірші та оповідання для дітей. Кожний свій твір обов’язково насичує гумором, оскільки переконаний, що сміх продовжує життя.

Детальніше

Сергій Романюк

Романюк Сергій Андрійович — доктор економічних наук, заслужений економіст України, професор кафедри публічного управління та публічної служби Національної академії державного управління при Президентові України. Тривалий час працював на керівних посадах Міністерства економіки України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Один з провідних вітчизняних спеціалістів з питань регіональної політики та регіонального розвитку, використання у цій сфері інструментів державного управління. Має понад 50 наукових праць з даної проблематики.

Детальніше

Стівен Гокінґ

Стівен Гокінґ — людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в галузі астрофізики. Величезну популярність здобув насамперед завдяки дослідженню чорних дір і виникнення світу внаслідок Великого вибуху. Його вважають одним із найгеніальніших фізиків від часів Ейнштейна. Уславлений англійський учений, один із найвідоміших популяризаторів науки у світі. Автор бестселерів «Найкоротша історія часу» та «Вищий задум», володар численних нагород, премій, медалей.

Детальніше

Петер Воллебен

Детальніше

Франс де Вааль

Франс де Вааль — голландсько-американський науковець, який присвятив життя дослідженню приматів та вивченню поведінки тварин і людей, є директором Living Links Center в Національному центрі дослідження приматів Йеркса, професор кафедри психології Університету Еморі в місті Атланта, США, член Нідерландської королівської академії наук та Національної академії наук США. За версією журналу Time Франс де Вааль є однією з найвпливовіших осіб у світі.

Детальніше

Лоуренс Краус

Лоуренс Краус — відомий американський фізик, фахівець у сфері астрофізики і космології, доктор філософії з фізики, автор понад 300 наукових публікацій і дев’яти книжок-бестселерів. Професор-засновник Відділення земних і космічних досліджень і почесний директор проекту «Origins» Університету штату Арізона. Володар чисельних нагород та премій, нагороджений Медаллю Ерстеда та званням Гуманіст року, отримав премію Річарда Докінза та премію Юлія Едгара Лілієнфельда за екстраординарні досягнення в донесенні суті фізичної науки громадськості.

Детальніше

Віталій Запека

Віталій Запека – боєць батальйону спецпризначення "Полтава". Окрім цього, він фотохудожник. З недавніх пір Віталій відкрився оточуючим з нового боку: його короткі проникливі оповідання про війну не лишають байдужими все більше людей.

Детальніше

Марія Ткачівська

Марія Ткачівська — українська поетеса, письменниця, перекладач та педагог. Лауреатка премій імені Івана Франка, премії імені В. Стефаника та літературного конкурсу «Коронація слова».

Детальніше

Елен Тен

Детальніше

Ярослава Дегтяренко

Ярослава Дегтяренко — сучасна українська письменниця, лауреат конкурсу «Коронація слова». Її історичні романи завжди мають захопливий та непередбачуваний сюжет.

Детальніше

Карл Саган

Карл Саган — відомий американський астрофізик і популяризатор науки, володар Пулітцерівської премії у галузі літератури, медалі NASA, статусу Великого американця та ще багатьох престижних премій і нагород. На його честь названо Меморіальну нагороду за космічні дослідження

Детальніше

Олбер Андр

Народився 12 липня 1991 року. Одружений. Як і всі, захоплююся футболом та читанням. У вільний час пишу вірші, тому виходить це робити все рідше.

Читаю майже завжди, як тільки випадає нагода: в автобусі, кудись ідучи, лягаючи спати. Із улюблених авторів – Патрік Ротфусс. Д. Р. Р. Толкіна так і не зміг осилити далі 10-20 сторінок, хоча підходив до його книг кілька разів, як, до речі, і Урсулу Ле Гуін.

Ідея написання даного твору прийшла зовсім випадково. Сама його назва, деякі персонажі та фінал, змінювалася декілька разів. Спочатку ліпив горщик, а на виході отримав кухоль 

Детальніше

Марина Гайдар

Авторка романів і коротких оповідань в жанрах фентезі та наукова фантастика. Переможниця та лауреат лондонських конкурсів коротких оповідань Twisted50 та Singularity50.

Шанувальниця не тільки літератури, але й кінематографу. Пише сценарії англійською мовою. Знімає короткометражні фільми. Щорічно приймає активну участь у міжнародному фестивалі для сценаристів London Screenwriters’ Festival.

Найбільшим натхненням для себе в творчій роботі вважає насамперед аналіз природи людських вчинків у літературі та кіно.

Маену Марина написала під впливом роману Марини та Сергія Дяченків “Ритуал”, розповіді Еріха Марії Ремарка “Ворог”, а також фільму “Останній самурай”, намагаючись дати аналіз феномену “ворожнечі” між народами, хоч в цьому випадку і фентезійними.

Детальніше

Володимир Сліпець

Володимир Сліпець — український письменник, автор кинжок «А ти точно мій суссід?», «Кінець шляху», «Людина-монітор» та «Пісні самогубців». Всі твори та вірші написані в унікальному стилі Freakness.

Детальніше

Микола Гришаєв

Микола Гришаєв — молодий український письменник, автор кількох фантастичних оповідань та романів. Уродженець Львова, студент факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.
Основними темами обрав питання людяності та пошуків справедливості, які розглядає крізь призму фантастичних світів і персонажів. Книгою «Хвилі» автор розпочинає основний цикл історій «Спадщина акул», в якому дії відбуватимуться у химерному світі безмежного океану.

Детальніше

Олена Ковбасюк

Ма­лень­ка лю­ди­на з ве­ли­ким сер­цем. Ви­пуск­ни­ця Він­ниць­ко­го на­ці­о­наль­но­го тех­ніч­но­го уні­вер­си­те­ту. Улюб­ле­на ро­бо­та – будь-яка, пов’яза­на з людь­ми.

За­раз ос­нов­на про­фе­сія Оле­ни – ма­ма ма­лень­ко­го си­на.

Спос­те­реж­ли­ва мрій­ни­ця та оп­ти­міст, ві­рить у ди­ва і си­лу ду­мок. Вва­жає, що лю­ди са­мі со­бі ство­рю­ють рам­ки, і до­статньо ли­ше вий­ти за цю «ра­моч­ну» зо­ну ком­фор­ту, щоб по­ба­чи­ти жит­тя по-но­во­му, на­вчи­тись ці­ну­ва­ти йо­го і лю­би­ти.

Детальніше

Тетяна Закревська

Родилась в Полтаве. Больше 10 лет живу в Киеве. Замужем, двое детей — дочка и сын.

У меня два высших образования: психологическое и экономическое. В результате, работаю аналитиком, но в душе – психолог. Люблю читать об отношениях между людьми, а еще — путешествовать, рукодельничать и даже выращивать овощи. Во всем ищу момент творчества. Вдохновение для написания своих эссе черпаю из самой жизни — людей, событий, которые меня окружают.

Не могу назвать конкретного момента, когда решила написать книгу. Сначала просто время отвремени записывала свои мысли, потом решила делиться этими текстами с родными и друзьями. Создала в Facebook группу «Позитивный оптимист». И теперь мои подписчики ежедневно подтверждают своими откликами, что все не зря. Меня это очень вдохновляет. Считаю, что по жизни нужно двигаться с оптимизмом и верой в себя.

Детальніше

Василь Карп'юк

Василь Іванович Карп'юк (* 7 червня 1988, Брустурів, Косівський район, Івано-Франківська область) — український поетпрозаїк, видавець та аніматор літературного процесу.

Детальніше

Маргарита Сурженко

Маргарита Сурженко – сучасна українська письменниця. Народилася у Луганську, у 2006 році переїхала до Києва на навчання. У 2012 році повернулася до рідного міста, але уже влітку 2014 році була змушена покинути місто. У статусі переселенки проживала у Луцьку, Кривому Розі, селі Головно на Волині, Києві. Авторка трьох книжок – “АТО. Історія зі Сходу на Захід”, “Нове життя” та “Квартира київських гріхів”.

Засновниця сайту сучасних казок nochdobra.com та коробочок з побажаннями на ніч для солодких снів.

На даний момент Маргарита Сурженко проживає у Києві. Втілює власні проекти, працює копірайтером і активно займається саморозвитком.

 

Детальніше

Владислав Івченко

Владислав Івченко (11 грудня 1976 р.) — український письменник, журналіст. Живе і працює у Сумах, за освітою – економіст. Пише з 1998 року. Володар низки відзнак конкурсу «Коронація слова». Лауреат премії «ЛітАкцент року» у номінації «Проза». Автор романів «Химери Дикого поля», «Найкращий сищик імперії на Великій війні», «Ліхіє дев’яності: як не сумували Суми», «Третій фронт» та ін.

Детальніше

Ольга Деркачова

Доктор філологічних наук, професор Прикарпатського національного університету (Івано-Франківськ). Член Національної спілки письменників України. Лауреат премій імені Івана Франка та Василя Стефаника. Відзнака «Коронації слова» у номінації «Найкращий твір про кохання».

Детальніше

Галина Рис

Галина Рис народилася у Львові. Отримала освіти художника-ілюстратора та літературознавця.

Закінчила магістратуру у Вільному університеті Амстердама за фахом «Візуалізація літератури». Зараз здобуває ступінь кандидата наук в Університеті Тасманії в Австралії, працює над дисертацією на тему насильства в дитячій літературі.

Пише прозу в стилі магічного реалізму для дорослих, підлітків і дітей. Авторка книг «Унікальна Картоплина» і «Подорож до Котанії». У видавництві Discursus 2014 року вийшов її роман «Намалюй мене пташкою», а в 2017 — «Амстердам—Київ. І трохи святого Миколая».

Детальніше

Девід Роуз

Девід Роуз — інженер та успішний підприємець, який реалізував цілий ряд проектів в сфері інтернету речей, дослідник і викладач Массачусетського технологічного інституту, журналіст та письменник, який співпрацював із такими авторитетними журналами, як Discover, Engineering Inc., Home, iQ, Wired тощо.

Детальніше

Річард Докінз

Річард Докінз — британський еволюційний біолог і відомий популяризатор науки. Лауреат численних літературних і наукових премій, зокрема премії Майкла Фарадея, премії Королівської наукової спільноти в галузі літератури та Міжнародної космічної премії. Його книжка «Егоїстичний ген» принесла авторові всесвітнє визнання. Докінз належить до сотні найгеніальніших людей, які живуть у наш час.

Детальніше

Томас Фрідман

Томас Фрідман — відомий американський журналіст, репортер і політичний оглядач газети The New York Times, тричі лауреат Пулітцерівської премії, автор семи книжок, серед яких — бестселер «Дякую за запізнення», за відгуками «найбільш амбіційна праця ХХІ століття».

Детальніше

Володимир Кожура

Всем при­вет, я Ко­жу­ра Вла­ди­мир – ав­тор «Во ве­ки ве­ков». Ро­дил­ся в Ки­е­ве 1983 го­да, ра­бо­таю в сфе­ре про­даж аудио и ви­део ап­па­ра­ту­ры, всег­да хо­тел на­пи­сать кни­гу и вот, моя пер­вая кни­га уже здесь! Два го­да ушло на её на­пи­са­ние, но оно сто­и­ло то­го, в ней есть не­сколь­ко ис­то­ри­чес­ких фак­тов пе­ре­ме­шан­ных с фан­та­зи­ей и ми­фо­ло­ги­ей на за­ка­те Три­поль­ской ци­ви­ли­за­ции. В даль­ней­шем пла­ни­рую про­дол­жать схо­жие идеи в по­сле­ду­ю­щих сво­их кни­гах из раз­лич­ных эпох укра­ин­ских зе­мель.

Детальніше

Надія Цибульська

Мене звати Надія, і я працюю вихователем. Обожнюю дітей, особливо їхню щирість. Взагалі для мене щирість — найважливіша риса людини.

Пишу з середньої школи. Списувала усі чисті зошити, вигадуючи все нові і нові історії. А якщо мене запитували про мрію, то відповідь завжди була одна і та ж: «Видати книгу!». І про мрію цю я не забувала. Йшли роки, я вийшла заміж, народила сина. Настав період затишшя. І от, в ті короткі моменти сну моєї крихітки, я писала, вкладала в літери всі свої емоції, всі бажання і душу. Так народився текст, який ви зараз тримаєте в руках.

Я вірю в людей, вірю в добро, чесність і щирість. Бо саме ці риси здатні врятувати наш світ. В це я вірю всім серцем!

Детальніше

Олександра Ангел

Детальніше

Дмитро Якорнов

Дмитро Якорнов – український письменник. Народився 2 грудня 1979 р. у Києві. 

Тривалий час працював в офісі у рекламному бізнесі, «звичайний офісний планктон», як характеризує себе він сам. Переломним моментом у свідомості Дмитра стало рішення піти до армії за наявності «білого квитка» за станом здоров’я. У зону АТО записався добровольцем.

Детальніше

Юлія Ілюха

Юлія Ілюха – українська письменниця, журналіст, волонтер АТО. Народилася 1982 року в селі Гонтів Яр на Харківщині. Закінчила Харківську державну академію культури та Львівський національний університет ім. Франка. За першою освітою – менеджер-економіст, за другою – журналіст.

Детальніше

Вікторія Амеліна

Вікторія Амеліна – українська письменниця. Народилася 1 січня 1986 р. у Львові. У чотирнадцять років разом із батьком іммігрувала до Канади, однак згодом повернулась в Україну. 

Детальніше

Тетяна Брукс

Тетяна Брукс – українська письменниця. Народилася 1958 року в Харківській області (місто Чугуїв).

Детальніше

Анна Гін

Анна Гін народилася в Харкові 18 січня 1974 року. Відомий український журналіст, письменник, блогер.

Детальніше

Іван Байдак

Детальніше

Анастасія Нікуліна

Детальніше

Богдан Жолдак

Письменник, сценарист, драматург, телеведучий. 

Детальніше

Марія Кривенко

Поетеса, письменниця, публіцистка. Авторка поетичних видань «Споглядання вогню», «Дивні дні», а також - романів «Ностальгія» (в-во «Піраміда», 2007р.), «Дорога опівдні»  («Видавництво Старого Лева», 2017 р.).

Детальніше

Дзвінка Матіяш

Дзвінка (Дзвенислава) Матіяш (народилася 16 листопада 1978 року, Київ) — українська письменниця, перекладачка. Має молодшу сестру Богдану Матіяш і старшу сестру Софію (Раду) Матіяш (яка вже багато років є черницею монастиря сестер студиток у Львові й також займається перекладацькою діяльністю).

Детальніше

Андрій Єрмоленко

 

 

Детальніше

Катерина Калитко

Катерина Калитко (1982) — письменниця і перекладачка. Авторка шести збірок поезій, остання з яких — «Катівня. Виноградник. Дім» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2014)— відзначена премією «Літакцент року». Опублікувала дві книжки короткої прози: «М.істерія» (Київ, Факт, 2007) та «Земля Загублених, або маленькі страшні казки» (Львів, «Видавництво Старого Лева», 2017).

Детальніше

Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ, письменник, колумніст, музикант.

Детальніше

Олександр Зубченко

Народився 4 вересня 1955 року у Боярці (Київська область). Закінчив Київський національний економічний університет та Національну академію державного управління при Президентові України, магістр державного управління. Працює в Національній академії в протокольному відділі з 1995 року.

Детальніше

Настя Сидоряка

Настя Сидоряка - художниця

Детальніше

Михайло Царик

Михайло Царик - художник

Детальніше

Денис Мандзюк

Народився в Луцьку. Закінчив тамтешню гімназію №21 і факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Живе у Львові.

 

Детальніше

Богдан Логвиненко

Народився в Києві.

Журналіст, музичний менеджер, телеведучий, критик, громадський діяч, письменник, мандрівник та мрійник.

Детальніше

Таня Малярчук

Народилася 1983-го р. в Івано-Франківську. Авторка кількох збірок короткої прози і роману «Біографія випадкового чуда» (2013 р.), есеїстка, регулярно дописує в україно- та німецькомовні медіа.

Детальніше

Ірина Савка

Ірина Савка не збиралася бути письменником. Народилася в селі Баранівка під Бережанами. Отримавши музичну освіту, навчала дітей теорії музики, сольфеджіо, викладала музичну літературу, вела хори, вокальні ансамблі у містечку Копичинці на Тернопільщині. Писати почала тоді, коли історії, колись почуті, затримані і переосмислені, раптом стали прориватися на папір

Детальніше

Володимир Рутківський

Народився 18 квітня 1937 року в с. Хрестителеве на Черкащині. Навчався в Одеському політехнічному інституті. Перші твори вийшли у 1959 році.

У 1960-тих роках працював на Одеському суперфосфатному заводі. Згодом став працювати журналістом. Закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Максима Горького. Працював відповідальним секретарем Одеської організації НСПУ.

Детальніше

Андрій Бондар

Український поет, публіцист, перекладач.

Детальніше

Юля Смаль

Народилася у переддень нового року, 31 грудня 1979 року на Далекому Сході, в місцях, куди українці з'їжджалися ще з часів скасування кріпосного права, а колись навіть хотіли заснувати Далекосхідну Українську Республіку, не вдалося, - на Зеленому Клині. Приїхала з батьками до Луцька, а потім тут же й училася, закохувалася, отримувала спеціальність, вийшла заміж, народила усіх трьох дітей, почала писати казочки, віршики. З 1990 року брала участь в пластових акціях, бувала на перших пластових таборах в Україні, тепер відійшла від активного пластування, проте зв'язки не втрачені.

Детальніше

Сергій Осока

Український поет, перекладач.

Детальніше

Фоззі

Музикант гурту «Танок на Майдані Конґо». Журналіст і письменник. Народився 1973 року в Харкові. Закінчив Київський міжнародний університет за фахом «журналіст-телевізійник». Видав чотири книги прози.

Детальніше

Петро Кралюк

Український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, заслужений діяч науки і техніки України, професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія».

Народився 23 лютого 1958 року  у м. Ківерці Волинської області.

 

Детальніше

Володимир Єрмоленко

Український філософ та письменник.

Детальніше

Андрій Бачинський

Український письменник, відомий творами дитячої та підліткової літератури.

Детальніше

Василь Махно

Поет, прозаїк, есеїст.

Детальніше

Віра Агеєва

Українська письменниця, літературознавець та літературний критик. Доктор філологічних наук.

Детальніше

Оксана Лущевська

Оксана Лущевська — дитяча письменниця, перекладачка, літературознавиця.

Детальніше

Оксана Сайко

Оксана Сайко народилася 1 січня 1976 року у містечку Скалат, що на Тернопільщині.

Детальніше

Надія Мориквас

Письменниця, літературознавець, поетеса, журналіст. Головний редактор культурологічного журналу «Річ».

Детальніше

Марина Рибалко

Народилася 17 квітня 1979 року в смт Недригайлів Сумської області. Перша вища освіта – інженер -еколог, Сумський державний університет. Працює за фахом на «Серійному заводі «АНТОНОВ» (наразі перебуває у декретній відпустці).

Детальніше

Ірина Цілик

Українська письменниця та режисер.

Детальніше

Сергій Гридін

Я, Гридін Сергій Володимирович, народився у маленькому містечку Здолбунів Рівненської області 8 липня 1971 року.

З дитинства хлопчик Сергійко (тобто я!) вирізнявся серед однолітків. В першу чергу чималою вагою в суспільстві. Якщо середньостатистична дитина важила до 14 років 50-60 кг., то Сергійко (тобто я!) всі 86 кг.Однак після 14-ти я задумався над своїм майбутнім і зайнявся спортом, що, напевне, додало твердості характеру і сприяло стандартизації у підлітковій спільнот

Детальніше

Богдан Волошин

Український публіцист, письменник-гуморист. 

Детальніше

Оля Русіна

Письменниця, журналістка, перекладачка.

Детальніше

Софія Андрухович

Письменниця, перекладачка та публіцистка.

Детальніше

Вахтанґ Кебуладзе

Український філософ, перекладач, поет і публіцист, автор пісень і вокаліст рок-гурту «Джин». 

Детальніше

Наталка Малетич

Народилась і живе у Львові. Письменниця, редактор відділу дитячої літератури «Видавництва Старого Лева». Мама двох чудових дітей, які найбільше надихають до творчості. Обожнює літературу для підлітків і гарнезні ілюстровані книжки.

 

Детальніше

Зоя Казанжи

Журналістка, міжнародний медіа-тренер, громадський діяч, письменниця.

Детальніше

Богдана Матіяш

Богдана Матіяш — поетка, перекладач, редактор видавництва й часопису «Критика», представник київської редакції часопису «Український журнал» (Прага).

Детальніше

Андрій Галушка, Єгор Брайлян

Детальніше

Михайло Юдовський

Детальніше

Володимир Рафєєнко

Детальніше

Володимир Кошелюк

Детальніше

Остап Українець

Детальніше

Володимир Єшкілєв

Детальніше

Мері Роуч

Детальніше

Олексій Філановський

Детальніше

Олександр Малий

Детальніше

Сергій «Колос» Мартинюк

Сергій «Колос» Мартинюк (1987) — лідер і вокаліст українського гурту «Фіолет», засновник низки супутніх сайд-проектів, арт-директор «Бандерштату» — одного з найбільших українських фестивалів, поет, прозаїк.

Детальніше

Василь Тибель

Василь Тибель (1961) народився в селі Велике Поле Березнівського району Рівненської області.

Детальніше

Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов

Детальніше

Андрій Новік

Детальніше

Ирина Потанина

Ірина Потаніна - українська журналістка, поетеса, письменниця

Детальніше

Андрій та Світлана Клімови

Андрій Клімов (1951) — уродженець Могильова (Білорусь). Від 1957 року мешкає в Харкові. Навчався в Харківському державному університеті, потім — на сценарному факультеті ВДІК, у 1986 році закінчив Літературний інститут ім. Горького (Москва).

Світлана Клімова (1950) народилась у Харківській області. Навчалась у Харківському державному університеті на філологічному факультеті, у 1987 році закінчила Літературний інститут ім. Горького (Москва). 1990 року опублікувала в журналі «Літературне навчання» повість «Автобіографічний роман». 1991 року в Харківському літературному музеї під її керівництвом було створено виставку «Українська Голгофа», одну з перших у країні, що присвячені долям української інтелігенції 20–30-х років. Виставка мала широкий громадський резонанс як в Україні, так і в США й Канаді.

Детальніше

Андрій Войніцький

Детальніше

Олександр Завара

Детальніше

Гаська Шиян

Перекладач, видавець, підприємець, аматор фото і поезії. Живе у Львові.

 

Детальніше

Дмитро Синяк

Детальніше

Дарія Китайгородська

Детальніше

Ярослава Дегтяренко

Детальніше

Шон Керролл

Шон Керролл — фізик Каліфорнійського технологічного інституту й визнаний науковий письменник

Детальніше

Карло Ровеллі

Детальніше

Венді Судзукі

Венді Сузукі успішно керує інтерактивної дослідницькою лабораторією Нью-йоркського університету і пише книги про безпосередній вплив фізичної активності на здоров’я мозку. Вона вивчає те, як аеробні тренування покращують нашу увагу, пам’ять і когнітивні здібності.

Венді розробила авторську методику фізичних вправ, здатну змінити образ думок і вплинути на життя. Детально вона описала свої висновки в книзі “Дивачка, що закохалася в мозок”

Детальніше

Емілі Наґоскі

Емілі Наґоскі — експерт із двадцятирічним стажем у царині статевого виховання, докторка наук і авторка популярних книжок-сенсацій та низки наукових публікацій. Її бестселер «Як бажає жінка» потрапив до ТОП-5 книжок про науку за оцінкою Goodreads.

Детальніше

Юлія Гук

Юлія Гук — молода вінницька письменниця — свій дебютний роман «Німа» вперше видала власним коштом накладом у 500 примірників. Із величезним захватом його сприйняли читачі й гаряче обговорювали в соціальних мережах. Адже тема його гостро соціальна — шлях молодої, творчої, талановитої людини у світі, де майже все продається й купується. І цього «майже» так мало, що зберегти власне «я» — уже не творче, а людське, — буває надзвичайно складно...

Детальніше

Андрій Маклаков

Андрій Маклаков (1963) народився в місті Рава-Руська на Львівщині. У 1988 році закінчив Київський політехнічний інститут. Від 1998 року присвятив себе науковій журналістиці, співпрацював із провідними столичними виданнями. У 2003–2008 роках очолював Білоцерківське філософське товариство. Наразі — співробітник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна».

Детальніше

Володимир Слободян

Народився в 1971 році у місті Запоріжжя. Тут живу й працюю. Люблю читати. З дитинства. Можна сказати - я професійний читач. І с тих самих часів за мною як тінь ходила мрія - а може спробувати самому? Пробував. І не раз. Та якось не виходило. Десь так та мрія й загубилася. Думав – назавжди. Та одного вечора питання сина: «Тату, ти так багато читаєш, а сам не пробував написати книжку?», як ліхтарик у ночі, вказало моїй загубленій дитячій мрії шлях додому.

Детальніше

Наталія Будянська

Детальніше

Мартин Якуб

Детальніше

Спенсер Веллз

Спенсер Веллз — генетик та антрополог, дослідник-партнер Національного географічного товариства США. Його документальні фільми транслюють на телеканалах Пі-Бі-Сі, «Діскавері» і «Національний географічний».

Детальніше

Юрій Даценко

Юрій Даценко - хмельницький письменник, який успішно дебютував романом «Пастка для різника». Поєднує детективний сюжет з історичним підґрунтям та атмосферою трилера, працює на стику жанрів. Популяризує українську глибинку — маленькі міста і села, доводячи, що захопливі сюжети трапляються й у провінції. Багато подорожує, тож його романи частково написані «з натури».

Детальніше

сост. Н. Сикачина, Н. Ревенко

Детальніше

сост. К. Максімова

Детальніше

сост. Д. Прокопець

Детальніше

Лія Щеглова

Детальніше

Наталія Довгопол

Детальніше

Борис Крамер

Борис Крамер — псевдонім прикарпатського письменника, журналіста Василя Добрянського, володаря чисельних нагород та відзнак, зокрема Гран-прі (перша премія) в номінації «Романи» Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики «Коронація слова» — 2019 за роман «Зламані сходи».

Детальніше

Лідія Аніщенко

Лідія Аніщенко - українська письменниця, поетеса, еко-активістка. У 2010 році перемогла у номінації "Неповторність" на конкурсі поезії "Струни серця". Навчалася у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтв на факультеті театрального мистецтва. Автор оповідань "Вещи против", "Звичайний дослід", "Кваки Первый", "Матінка Смерека", "Обійми сну", а також поетичної збірки "Римовані думки". Твори увійшли у весняний випуск літературно-художнього альманаху "Саксагань".

Детальніше

Андрій Процайло

Детальніше

Елен Черскі

Елен Черскі — фізик зі світовим іменем, дослідниця, часта гостя програм ВВС, оглядачка в журналі Focus та авторка статей Guardian.

Детальніше

Наталія Дурунда

Детальніше

Олена Волинська

Детальніше

Адам Сміт

Адам Сміт — шотландський філософ, засновник політичної економіки, ключова постать у Шотландії епохи Просвітництва. Сміт заклав підвалини для створення теорії вільних ринків, що лягла в основу сучасної економічної думки. 

Детальніше

Девід Крістіан

Девід Крістіан — доктор історичних наук, професор історії Університету Маккворі (Австралія) та директор Інституту Великої історії. Один із засновників академічної дисципліни «Велика історія», автор численних книжок і статей. 

Детальніше

Френсіс Фукуяма

Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, професор політології. Очолює Центр розвитку демократії і верховенства права Стенфордського університету.

Детальніше

Хорхе Чем

Хорхе Чем — популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів, відомих як PHD Comics. 

Детальніше

Деніел Вайтсон

Деніел Вайтсон (Daniel O. Whiteson) – американський вчений, професор фізики й астрономії. Співавтор книжки «Гадки не маємо. Подорож невідомим Усесвітом». 

Детальніше

Кейт Роворт

Кейт Роворт — викладачка та старша співробітниця Інституту змін довкілля Оксфордського університету. Вивчає економічну теорію, що допоможе вирішити соціальні й екологічні проблеми ХХІ століття. Авторка колонок у Financial Times, Wall Street Journal, CNN тощо. 

Детальніше

Стівен Строґац

Стівен Строґац — професор прикладної математики Корнелльського університету. Автор науково-популярних колонок про математику для New York Times. 

Детальніше

Макс Теґмарк

Макс Теґмарк — професор Массачусетського технологічного інституту, один з найавторитетніших дослідників штучного інтелекту. Його Інститут майбутнього життя отримав грант від Ілона Маска — 10 млн доларів на дослідження можливих наслідків розвитку штучного інтелекту 

Детальніше

Дженніфер Дудна

Дженніфер Дудна — професорка структурної біології та біохімії в Каліфорнійському університеті. Належить до групи науковців, які винайшли технологію CRISPR. Лауреатка численних міжнародних премій та авторка понад 200 наукових робіт. 

Детальніше

Семюел Стернберґ

Семюел Стернберґ — професор біохімії та молекулярної біофізики. Автор низки наукових публікацій про CRISPR. Отримав премію імені Скерінджа від Товариства дослідників РНК, а також премію імені Вайнтрауба від Онкологічного дослідницького центру Фреда Гатчінсона. 

Детальніше

Ручір Шарма

Ручір Шарма — один із найбільших інвесторів світу, керівник напряму нових економік у Morgan Stanley. Працював редактором Newsweek, постійний автор Wall Street Journal та Economic Times. Всесвітній економічний форум назвав його одним із передових молодих лідерів світу, а журнал Bloomberg Markets вніс до переліку 50 найвпливовіших людей світу. Один із провідних світових мислителів за версією журналу Foreign Policy. 

Детальніше

Ерік Бріньолфссон

Ерік Бріньолфссон — один з керівників ініціативи МТІ з вивчення цифрової економіки та професор в Школі менеджменту Слоуна. Разом з Ендрю Макафі є співавтором бестселера «Друга епоха машин», а також одним з найцитованіших науковців у галузі інформаційних систем та економіки. 

Детальніше

Ендрю Макафі

Ендрю Макафі (Andrew Paul McAfee) — інженер і викладач Массачусетського технологічного інституту. Автор бестселеру «Машина. Платформа. Натовп», який написав у співавторстві з Еріком Брінйольфссоном. Входить разом з ним в глобальний рейтинг провідних бізнес-мислителів Thinkers50 та Politico 50. Співдиректор Центру цифрового бізнесу MIT і керівник «Ініціативи в області Цифрової Економіки». Ендрю Макафі входить до списку топ 100 найбільш впливових людей в IT і є популярним експертом в області цифрової трансформації. 

Детальніше

Девід Фрідман

Девід Фрідман — американський письменник-економіст, професор Університету Санта-Клари та один з найвідоміших лібертаріанців. Автор таких видань, як «Теорія цін: короткий екскурс», «Прихований порядок: економіка повсякденного життя». Син лауреата Нобелівської премії Мілтона Фрідмана, автора книжки «Капіталізм і свобода».

Детальніше

Кевін Митник

Кевін Митник — провідний консультант і спікер з питань кібербезпеки, колишній хакер та автор низки книжок. Засновник Mitnick Security Consulting, його клієнтами є компанії з Fortune 500 та інші. 

Детальніше

Дуґлас Норт

Дуґлас Норт — американський економіст, соціальний філософ, історик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1993 року. 

Детальніше

Джон Волліс

Джон Волліс — професор економіки в Мерилендському університеті, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень. 

Детальніше

Баррі Вайнґест

Баррі Вайнґест — політолог та економіст, старший науковий співробітник Гуверівського інституту (Стенфордський університет). Член Національної академії наук та Американської академії мистецтв і наук.

Детальніше

Майкл Шермер

Майкл Шермер — американський науково-популярний автор, засновник Спільноти скептиків, яка займається розслідуванням псевдонаукових заяв та повідомлень про надприродні явищ. Дописувач Scientific American та Time.com. 

Детальніше

Кевін Келлі

Кевін Келлі — американський журналіст, футуролог, письменник. Допоміг запустити журнал Wired і був його головним редактором перші сім років. Співзасновник сайту Cool Tools та щорічного форуму Hackers’ Conference. Працював редактором журналу Whole Earth Review. Автор книжок про технологічні тренди та нову інформаційну економіку. 

Детальніше

Гелен Томсон

Гелен Томсон — консультантка журналу New Scientist, входить до короткого списку найкращих наукових журналістів British Journalism Awards. Здобула ступені бакалавра з нейробіології й магістра з наукових комунікацій. Дописувачка видань Guardian, Washington Post, Daily Mail і Nature. 

Детальніше

Андрій Варламов

Андрій Варламов — доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент Італійської академії мистецтв Брери, член Ради Європейського фестивалю науки в Генуї та дослідник в теоретичній групі з фізики конденсованого стану Аргонської національної лабораторії, США. Професор в університетах Флоренції, Рима, Павії, Бордо, Міннесоти та ін. 

Детальніше

Лев Асаламазов

Лев Асаламазов — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики, автор багатьох науково-популярних статей та класичних робіт у галузі теорії надпровідності.

Детальніше

Зоряна Лешко

Детальніше

Деніел Еверетт

Деніел Еверет (Daniel Everett) – американський лінгвіст, викладач, антрополог та мистецтвознавець. Місіонер та мандрівник, який здійснив серію дослідницьких подорожей у Амазонію. Здобув освіту у Біблійному інституті Міду в Чікаго та Літньому інституті лінгвістики. Автор науково-дослідницьких творів з лінгвістики, етнології, культурології та невербального мовлення.

Детальніше

Семюел Гантінґтон

Семюел Гантінґтон (Samuel Huntington) – філософ, геополітик, політолог, соціолог, економіст та письменник. Здобув освіту в Чиказькому та Єльському університетах. Захистив докторську дисертацію в Гарвардському університеті, в якому згодом став викладати. 

Детальніше

Стівен Пінкер

Стівен Пінкер — американський експериментальний психолог, популяризатор науки, письменник. Відомий ідеєю, що мова — це, швидше, інстинкт і біологічне пристосування, ніж витвір інтелекту.Один із 100 найвидатніших мислителів світу за версією видання «Time» (2004). 

Детальніше

Волтер Левін

Волтер Левін – астрофізик, колишній професор фізики Массачусетського технологічного інституту, де викладав понад 40 років. Відомий своїми лекціями та онлайн-курсами. Автор понад 450 наукових статей. 

Детальніше

Воррен Ґольдштейн

Воррен Ґольдштейн є професором історії і очолює факультет історії та філософії в Коледжі мистецтв і наук Хартфордского університету (Коннектикут, США). Він також є доктором філософії з американістики Єльського університету. У 2010 році Гольдштейн став співавтором книги «Проста фізика. Від атомного ядра до межі Всесвіту», яку написав разом з колишнім професором MIT Волтером Левіним і яка стала визнаним у світі бестселером. 

Детальніше

Макс Вебер

Макс Вебер ( 1864 -1920) - німецький соціолог і політичний економіст, найбільш відомий завдяки тезі протестантська етика, що стосується протестантства і капіталізму, а також завдяки ідеям бюрократії. 

Детальніше

Тім Гарфорд

Тім Гарфорд (Tim Harford) 1973 р.н. - економіст, журналіст, телеведучий, почесний член Королівського статистичного товариства, автор книжок на тему економіки. 

Детальніше

Едвард Конард

Едвард Конард (Edward W. Conard) – американський бізнесмен, інженер з автомобілебудування та засновник кількох комерційних компаній. Конард є запрошеним науковим співробітником Американського інституту підприємництва, незалежної дослідницької установи, що фінансується Microsoft, Motorola, American Express, ExxonMobil, Chevron та AT&T. 

Детальніше

Норман Дойдж

Норман Дойдж (Norman Doidge) - психоаналітик, психіатр, доктор медицини. Науковий співробітник Центру психоаналітичної підготовки та досліджень Колумбійського Університету Нью-Йорку та факультету психіатрії Університету Торонто. Письменник, поет, публіцист. Чотириразовий лауреат премії "National Magazine Gold Award".

Детальніше

Андерс Ріделл

(20.01.1982) Андерс Ріделл  – письменник, журналіст і редактор відділу культури видавничого дому Hallpressen. Від 2008 до 2015 р. працював головним редактором мистецького часопису Konstnären.

Детальніше

Марк Лівін

Марк Лівін — сучасний український письменник, блогер, журналіст, копірайтер, маркетолог, музикант. Лауреат книжкових премій, лектор та спікер конференцій, семінарів та літературних подій. 

Детальніше

Рендал Рей

Рендал Рей – американський науковець, журналіст, професор економіки в Університеті Міссурі, Канзас-Сіті. Здобув освіту бакалавра психології в Тихоокеанському університеті та магістра у Вашингтонському університеті. Викладав у Римському університеті ла Сап'єнца, Паризькому університеті та Національному автономному університеті Мексики. Автор багатьох статей та книг з питань макроекономіки, політології та фінансів. 

Детальніше

Річард Фейнман

Річард Філліпс Фейнман Richard Phillips Feynman) 1918-1988 - видатний американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 р., один із засновників квантової електродинаміки, вважається прабатьком нанотехнологій. 

Детальніше

Максим Скрипченко

Скрипченко Максим Валерійович, співзасновник Української трансатлантичної платформи, заступник директора Центру безпекових ініціатив.

Детальніше

Ніна Фіалко

Ніна Фіалко — українська письменниця, член ТОО Національної Спілки письменників України з 2015 року. Авторка популярних романів, зокрема популярного твору «Дві обручки». У своїх романах майстерно вплітає особистісні переживання героїв у каву соціальних перепертій.

Детальніше

Євгенія Береженська

Євгенія Береженська — псевдонім української письменниці Галини Лапацької. Представниця класичної української психологічної прози, вона сповнює свої романи історіями, що знаходять відгук у серці кожного.

Детальніше

Василь Добрянський

Василь Добрянський — прикарпатський письменник, журналіст, що пише під псевдонімом Борис Крамер, володар чисельних нагород та відзнак, зокрема Гран-прі (перша премія) в номінації «Романи» Міжнародного конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс та пісенної лірики «Коронація слова» — 2019 за роман «Зламані сходи».

Детальніше

Дмитро Вербич

Дмитро Вербич – мандрівник-професіонал, громадський активіст, боєць-доброволець. Захисник Донецького аеропорту. Автор і ведучий спецпроєкту про мандри «По азимуту».

Детальніше

Кріс Скіннер

Кріс Скіннер відомий як незалежний оглядач фінансових ринків через блог на сайті Finanser.com, а також автор бестселерів Digital Bank («Цифровий банк») і ValueWeb. У бестселері ValueWeb описує, як Фінтех-компанії використовують блокчейн і мобільні технології для створення інтернету цінностей. Ми наближаємося до інтернету цінностей, який накриє хвилею діджиталізації весь банківський сектор. Про те, як розгортається битва за цифровий банкінг, Кріс Скіннер докладно пише в книжці Digital Bank. Там же він дає рекомендації традиційним банкам, як зберегти конкурентоспроможність у нових умовах.

Детальніше

Річард Мюллер

Річард Мюллер – американський вчений, публіцист, професор фізики в Каліфорнійському університеті Берклі. Старший науковий співробітник факультету Національної лабораторії Берклі, а також один з засновників Berkeley Earth, некомерційної організації з вирішення нагальних питань геофізики. 

Детальніше

Девід Райх

Девід Райх – американський вчений, що присвятив життя вивченню генетики та геноміки. Є доктором філософії, професором Гарвардської медичної школи. Проводить дослідження в Медичному інституті Говарда Х'юза. 

Детальніше

Олексій Коваленко

Науковець, відомий як «Ботанік у кедах», людина, яка робить відвідини природничого музею ще захопливішими

Детальніше

Пол Мейсон

Пол Мейсон (Paul Mason) – британський коментатор, журналіст, ведучій на радіо та автор кількох книг з економіки. Був редактором Channel 4, найвідомішого британського радіоканалу з питань культури, спорту та цифрових технологій. 

Детальніше

Юваль Ной Харарі

Ювал Ной Харарі — професор історії, автор міжнародного бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього».

Детальніше

Максим Беспалов

Народився у Дніпропетровську 19 серпня 1983 року. З дитинства хотів стати письменником, мандрівником. У 2015 році переїхав із Дніпропетровська до Львова.

Був ведучим щоденного політичного ток-шоу «Наживо» на дніпровському телебаченні.

Працює туристичним лідером створюючи авторські тури, описує власні подорожі у блозі та книгах («Шлях на край світу», «Український Шпіцберген», «Усе, що ви знаєте про Ірландію»). Відвідав понад 40 країн на чотирьох континентах.

Детальніше

Вероніка Мосевич

Вероніка Мосевич — українська письменниця, лауреатка Міжнародного літературного конкурсу «Коронація Слова», поетеса, композиторка, аранжувальниця, співачка, авторка більш як 500 українських пісень, які протягом 20 років у касетах, CD-,  MP3-дисках випускали такі студії як «Фенікс», «Козак», «6 секунд». Вероніка Мосевич також і художниця. Неодноразово робила виставки картин в Україні і за кордоном. Малює на стінах і стелях картини, найбільша з яких розміром 4 х 5 м. Має авторську фейсбук-сторінку #VeronikasArt та музичний Youtube канал.

Детальніше

Сафі Бакал

(1968) Сафі Бакал здобув диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Фізика» у Гарвардському університеті та захистив дисертацію доктора філософії у Стенфордському університеті. Пропрацювавши три роки консультантом у компанії McKinsey, він став засновником біотехнологічної компанії із розробки нових лікарських препаратів від раку. Він особисто проводив первинну публічну пропозицію компанії та упродовж 13 років перебував на посаді її генерального директора. У 2008 році Сафі Бакала оголосили Підприємцем року у галузі біотехнологій за версією компанії Ernst & Young. У 2011 році він співпрацював із радою наукових консультантів президента Обами з питань майбутнього національних досліджень.

Детальніше

Роберт Сапольскі

(06.04.1957) Роберт Сапольскі — справжня зірка науки. Найвідоміший приматолог, фахівець зі стресу й агресії, найбільш упізнаваний професор Стенфорда і найоптимістичніший песиміст. Його лекції з біології поведінки збирають на Youtube мільйони переглядів, як популярні серіали. Його книги перетворюють наукові теорії в комедії і мелодрами, зрозумілі кожному. Біолог і одночасно експерт з неврології, він знає про гени, гормони і біохімію мозку не менше, аніж про звички мавп і секрети успіху провідних політиків.

Детальніше

Пітер Еткінз

(10.08.1940) Пітер Еткінз — британський хімік, який понад 40 років обіймав посади професора хімії в Оксфордському університеті та наукового співробітника Лінкольн-коледжу.

 

Детальніше

Сай Монтгомері

Детальніше

Карл Циммер

New York Times Book Review називає Карла Циммера «одним з найкращих наукових журналістів». Він автор бестселерів, пише для New York Times, National Geographic, Science. Редактор журналу Discovery, володар численних наукових премій та звань.

Детальніше

Жан-Франсуа Марміон

Жан-Франсуа Марміон — французький науковий журналіст. Його книжка «Психологія дурості» стала сенсацією, про яку гарвардський професор Стівен Пінкер сказав: «Нам дуже потрібна така книжка, як ця».

Детальніше

Олена Хейфець

Я народилася давно і далеко в невеликому старовинному місті Тамбов, що розташований серед мальовничих лісів на дивовижній річці Цна. Моя мама працювала вчителем історії, була дуже грамотною і начитаною. Підтримуючи теплоту сімейного вогнища, вона ростила дітей в любові до літератури і природи. Тато, який пішов на війну сімнадцятирічним хлопчиною, воював до Перемоги, а після війни отримав професію юриста і все життя працював адвокатом, поєднуючи свою діяльність з численними захопленнями: він писав картини, займався різьбленням по каменю і дереву, ліпив, був годинниковим майстром, грав на скрипці і гітарі, був завзятим колекціонером і садівником, займався фотографією і в усьому примудрявся бачити прекрасне.

Детальніше

Галина Цикіна

Кажуть, не місце прикрашає людину, а людина місце — так і є, але в кожного є свої особливі місця, які назавжди залишаються в серці. Мені пощастило народитися 20 травня 1992 року в Новомиколаївському районі Запорізької області, з дитинства мала можливість гасати босоніж степом та купатися досхочу в річці. Ми з братом зростали у вчительській сім’ї, тож нам на роду було написано гарно вчитися і виховано себе вести (хоч мій брат, якщо чесно, в цьому плані був трохи бунтарем).

Детальніше

Оксана Кір’ян

Народилася 19 лютого 1974 року у мальовничому краї з тисячолітньою історією на Роменщині. Мої батьки викладали у сільській школі математику, бабуся – біологію та музику, тож було очевидно, що і я стану вчителем уже у третьому поколінні. Наша сім’я дуже музикальна: бабуся грала на всіх можливих щипкових інструментах, керувала хором та оркестром народних інструментів; тато і до цього часу грає на баяні, а ми з сестрою закінчили музичну школу по класу фортепіано. У моєму виборі «ким стати» змагалися музика і література, перемогла література. В результаті чого у 1996 році здобула диплом з відзнакою про закінчення філологічного факультету Сумського державного педагогічного інституту за спеціальністю «російська мова та література». 

Детальніше

Юлія Кубай

Юлія Кубай — українська письменниця, лауреат міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» 2016, 2020 років.

Детальніше

Оксенія Бурлака

Оксенія Бурлака — письменниця, композиторка, копірайтерка, засновниця студії креативного копірайтингу «СЛОН: купи слова». Переможниця міжнародного конкурсу «Коронація слова-2020» у номінації «Вибір видавця».

Детальніше

Катерина Ліпс

Сучасна українська письменниця

Детальніше

Ольга Маслова

Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі «Наука як по маслу» на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.  

Детальніше

Ніка Бєльська

Ніка Бєльська — консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетик зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.

Детальніше

Анна Євгенія Янченко

Анна Євгенія Янченко — сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу Сомельє в зелених штанях, лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».

Детальніше

Володимир Саркісян

Володимир Саркісян — хімік, судмедексперт і журналіст.

Детальніше

В'ячеслав Агеєв

В’ячеслав Агеєв — релігієзнавець, філософ, дослідник нових релігійних рухів, співзасновник Майстерні Академічного Релігієзнавства. А ще — масон (хоча наче й не рептилоїд), жив у Індії і вивчав медитацію та йогу ще до того як це стало мейнстримом, викликав духів і передбачав майбутнє. Поціновувач і колекціонер найдикішої конспірології.

Детальніше

Наталія Атамась

Наталя Атамась — орнітологиня, кандидатка біологічних наук і популяризаторка науки. Любителька опери та майстриня веслування на байдарці. Виховує сина, пухнастого кота та доктора фізико-математичних наук, який терпіти не може опери.

Детальніше

Дмитро Степаненко

Детальніше

Войтек Бредлі

Войтек Бредлі — доцент кафедри когнітивної науки, неврології та науки про дані Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Незважаючи на те, що він проводить «справжні» дослідження неврології, ви тут не для цього. Ви тут через його зомбі-«дослідження». Бредлі є відмічений нагородами радник Товариства досліджень зомбі, і вся ця річ про зомбі була страшенно популярною. Про це висвітлювали численні поважні ЗМІ, такі як National Geographic, Wired і навіть Американська академія неврології з якихось причин. Його відео на TED про мозок зомбі мають понад чверть мільйонів переглядів.

Детальніше

Тімоті Верстінен

Детальніше

Юрій Винничук

(18.03.1952) Юрій Винничук — відомий український письменник, журналіст, перекладач і редактор. Свій творчий шлях він розпочав ще в 1970-х роках як автор непересічних поетичних творів, а згодом і літературних містифікацій, серед яких читачам особливо запам’яталося «Житіє гаремноє» — вигадані щоденники Роксолани. На початку 1990-х років письменник був режисером естрадного театру «Не журись» та засновником «Кабарету Юрця і Стефця».

Детальніше

Андрій Сем’янків

Андрій Сем’янків — лікар та автор блогу про медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. Крім лікарської практики, Андрій брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях, навчав цивільних і військових медиків. Свій блог у соцмережах почав вести під час роботи за кордоном. Відтоді Андрій пояснив десяткам (якщо не сотням) тисяч людей, що пацієнт має право знати, чим і чому його лікують, що лікарі — теж люди, які можуть помилятися, медицина — це не таємниці для обраних, а чіткі наукові знання, і що кожен мусить брати на себе відповідальність за власне здоров’я й лікування.

Детальніше

Ольга Саліпа

Детальніше

Олексій Коваль

Детальніше

Леонід Горобець

Леонід Горобець — доктор біологічних наук, працює у палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України. Викладає у школі Майбутні — IWonder. Веде блог Стромата, у якому по клаптику розповідає про життя, Всесвіт і взагалі.

Детальніше

Роман Маленков

Роман Маленков — мандрівник, тревелблогер, засновник краєзнавчого сайту «Україна Інкогніта» та власник однойменного туристичного оператора. Автор низки путівників по Україні. Учасник численних польових досліджень та експедицій по Україні та українських етнічних землях за кордоном: у Польщі, Словаччині, Румунії, Молдові, Угорщині. У краєзнавчій колекції автора близько тисячі населених пунктів у чотирьох десятках країн.

Детальніше

Катя Бльостка

Катя Бльостка — «матера» чотирьох синів, блогерка. Народилась і виросла в смт Гоща Рівненської області. У 2014-му переїхала у США.

Детальніше

Іван Черненко

Іван Черненко — лікар-анестезіолог. Мріяв стати вченим, винаходити ліки від усіх хвороб та щоб його ім’ям назвали якусь вулицю з дірявим асфальтом. Натомість обрав професію лікаря і тепер щодня не лише рятує життя, а й намагається доносити до людей основи доказової медицини.

Детальніше

Ореста Осійчук

Ореста Осійчук (літературний псевдонім Оршуля Фариняк) — українська письменниця, авторка циклу романів «АЙХО», володарка першої премії міжнародного конкурсу «Коронація cлова» й відзнаки «Найкращий дебют» порталу «БараБука», лауреатка Всеєвропейського конвенту «Єврокон».

Детальніше

Мирослав Шкандрій

Детальніше

Джозеф Менн

Джозеф Менн — репортер, який спеціалізується на розслідуваннях для Reuters, найдавніший і найбільш шанований провідний журналіст у сфері кібербезпеки.

Детальніше

Сергій Щербаков

Детальніше

Лене Рейчел Андерсен

Лене Рейчел Андерсен— данська економістка, футурулогиня, філософиня, письменниця. Співзаснувала Центр Nordic Bildung (2018) і мережу European Bildung (2020). У 2019 році ініціювала проведення Європейського дня більдунґу та приєдналася до Римського клубу. 

Детальніше

Томас Бйоркман

Томас Бйоркман— шведський фінансист, соціальний підприємець і письменник. У 2016 році став співзасновником Науково-дослідний інститут Perspectiva у Лондоні , у 2017-му — цифрової платформи 29k.org. Із 2014 року — член Римського клубу. 

Детальніше

Чандран Наїр

Чандран Наїр — експерт у галузі екологічного консультування, створив найбільшу в Азії консалтингову групу з питань охорони навколишнього середовища, засновник Глобального інституту майбутнього, член Римського клубу та Королівського товариства мистецтв. 

Детальніше

Естер Дюфло

Естер Дюфло – Нобелівська лауреатка з економіки 2019 р, економістка, аналітикиня та авторка кількох науково-дослідницьких книг. Має ступінь магістра Паризької школи економіки та професорки економіки Массачусетського технологічного інституту. Обіймає посаду наукового співробітника «Національного бюро з економічних досліджень» (NBER). Також вона є членом правління «Бюро досліджень та економічного аналізу з розвитку» (BREAD). Авторка бестселеру «Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів» (2011 р.). 

Детальніше

Даніель Ґордіс

Деніел Гордіс (Daniel Gordis, 1959) - ізраїльський письменник і оратор американського походження, відомий як лютий захисник Ізраїлю. Старший віце-президент, заслужений науковий співробітник Шалемського коледжу в Єрусалимі. Відзначений нагородами автор книги «Порятунок Ізраїлю: як єврейський народ може виграти війну, яка може ніколи не закінчитися». 

Детальніше

Ніл Макґреґор

Ніл Макґреґор— історик і журналіст, у 2002–2012 роках — директор Британського музею. Отримав орден «За заслуги» від королеви Єлизавети ІІ (2010). Завдяки його зусиллям на ВВС вийшла серія радіопередач про історію світу в 100 предметах. 

Детальніше

Олена Макарчук

Олена Макарчук (1978) – українська поетеса та письменниця із Сум, перекладачка віршів і прози з кримськотатарської, білоруської, російської. Упорядниця збірок "Напиши про війну", "В дитячий світ прокралася війна", "Занадто рано стали ми дорослими" тощо. 

Детальніше

Джон Герст

Джон Герст— історик і суспільний оглядач, автор курсу про європейську історію. Викладав в Університеті Ла Троба (1968–2006), працював редактором популярного історичного журналу Historical Studies, співпрацював із Film Australia та Національним музеєм Австралії.

Детальніше

Степан Процюк

Степан Процюк — сучасний український письменник, лауреат багатьох літературних премій. Автор понад 30 книжок для дорослих і дітей, які вийшли накладом більше 100 тисяч примірників, за що удостоєний відзнаки «Золотий письменник України». Його твори перекладені кількома мовами. Веде ютуб-канал «Письменник про письменників», член ПЕН-клубу. 

Детальніше

Роб Десол

Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів.

Детальніше

Іен Таттерсол

Ієн Таттерсол – американський палеоантрополог, біолог. Куратор відділу антропології Американського природничого музею у Нью-Йорку. Автор багатьох книг. 

Детальніше

Льюїс Дартнелл

Льюїс Дартнелл — дослідник, науковий співробітник Вестмінстерського університету, автор чотирьох книжок, спікер TED. Пише про науку для New Scientist, BBC Focus, Cosmos, виступає в телепередачах BBC Horizon і Wonders of the Universe. 

Детальніше

Едвін Кірк

Професор Едвін Кірк водночас лікар-генетик і генетик-патолог — рідкісна комбінація. Як клініцист він приймає пацієнтів у Сіднейській дитячій лікарні, де працює вже понад 20 років. А лабораторну практику провадить у Рендвіку, в лабораторії генетичних патологій Нового Південного Уельсу. Це шанований науковець, викладач та один із керівників проєкту скринінгу носійства спадкових хвороб «Місія Макензі» з бюджетом у 20 мільйонів доларів.

Детальніше

Вадим Яненко

Вадим Яненко — науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України. Популяризатор орнітології та палеонтології. Проводить екскурсії та веде телеграм-канал палеонтологічних мемів під ніком Paleo_daddy.

Детальніше

Юліан Чаплінський

Юліан Чаплінський — архітектор та урбаніст, автор YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG.

Детальніше

Нік Босторм

Нік Бостром (Nick Bostrom) – шведський філософ, відомий своїми дослідженнями на теми трансгуманізму, антропного принципу й екзистенційного ризику. Професор Оксфордського університету, директор-засновник Інституту людства майбутнього. 

Детальніше

Рустам Гаджієв

Рустам Гаджієв — лінгвіст не лише за дипломом, а й за покликом душі. Упродовж свого кар’єрного шляху він працював над різними проєктами з обробки природної мови в банківській та IT галузях. 

Детальніше

Сем Кін

Детальніше

Ґреґорі Бернз

Детальніше

Олена Кузьміна

Олена Кузьміна  народилася і мешкає в Києві. За освітою — графічна дизайнерка. Випускниця зимової літературної школи від Litosvita (2018). Наразі має три творчі професії та два малих бізнеси.

Детальніше

Єлізавета Восковнюк

Детальніше

Христина Коціра

Христина Коціра народилася 6 серпня 1982 року у селі Коцюбинцях, нині Васильковецької громади Чортківського району Тернопільської области України.

Детальніше

Оксана Півень

Оксана Півень — професорка, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

Оксана займається дослідженням функції генів у роботі серця.

Детальніше

Ольга Малюта

Ольга Малюта — ембріологиня.

Ольга здійснює штучне запліднення й доглядає за ембріонами протягом перших п’яти днів їхнього існування. Вона жартує, що всі діти, яким допомогла з’явитися на цей світ, уже з перших днів є фанатами рокмузики й поезії, як і сама ембріологиня, що любить слухати щось хороше в лабораторії під час роботи. 

Детальніше

Ярослава Литвин

(24.03.1986) Письменницька кар’єра Ярослави Литвин розпочалася, коли авторці було всього двадцять. Дебютний роман Ярослави «Ігри» отримав у 2006 році відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» і тоді ж побачив світ. Другий роман Ярослави під назвою «Пухнаста» було надруковано 2007 року.

Детальніше

Юлія Юрчук

Юлія Юрчук — історикиня, перекладає зі шведської на українську. Викладала в університетах Сьодерторн та Умео, а також у Стокгольмському університеті.

Детальніше

Таня П’янкова

Таня П’янкова — авторка трьох поетичних збірок, романів «Кролівна», «Сонце в подолку» і «Чужі гріхи». Співзасновниця та креативна директорка Літературної агенції «Зілля»; організаторка креативних літературно-мистецьких заходів. Разом із поетом Василем Кузаном заснувала «Серію яскравої літератури», у якій уже видано альманах жіночої поезії «М’ята» і альманах чоловічої поезії «Імбир». Пише акрилом на тканині, створила колекцію авторських вінків, колекціонує автентичні ляльки. 

Детальніше

Фрідріх Гаєк

Фрідріх Гаєк (1899—1992) — австрійський економіст, політичний філософ, прихильник економічного лібералізму й вільного ринку, критик соціалізму. Написав 18 наукових праць. У 1974 році здобув Нобелівську премію з економіки. 

Детальніше

Світлана Поваляєва

Світлана Поваляєва – письменниця, поетка, журналістка та громадська активістка. Авторка низки прозових і поетичних книжок, зокрема збірки поезій «Після Криму», що була написана після анексії Криму.

Детальніше

Максим Яковлєв

Максим Яковлєв досліджує українську та міжнародну політику.
Очолює кафедру міжнародних відносин і керує Школою політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Детальніше

Джим Аль-Халілі

(20.09.1962) Джим Аль-Халілі — британський фізик-теоретик і популяризатор науки, уродженець Іраку. Професор теоретичної фізики і головний по роботі з участю громадськості в науці при Університеті Суррея. Був ведучим декількох наукових передач ВВС і є частим оглядачем науки в інших британських медіа.

Детальніше

Ганна Улюра

(30.12.1977) Ганна Улюра — українська літературознавиця, критикиня, кандидат філологічних наук.

Детальніше

Марина Шквиря

Марина Шквиря — зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин, кандидатка біологічних наук.
Керує розвитком наукових досліджень у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення, співзасновниця реабілітаційного центру для ведмедів «Біла скеля».

Детальніше

Марія Олекса

Марія Олекса — журналістка, живе у Франції. Працює випусковим редактором на французькому телебаченні, пише статті та знімає репортажі для українських ЗМІ.

Детальніше

Анна Солтер

Анна Солтер — американська психологиня, всесвітньо визнана експертка по сексуальним хижакам і авторка детективів. Анна Солтер здобула ступінь магістра в університеті Тафтса і докторки філософії в Гарвардському університеті. Вона була викладачем в університеті Тафтса та Гарвардському університеті. Вона є авторкою кількох науково-популярних книг, зокрема "Хижаки: педофіли, ґвалтівники та інші сексуальні злочинці: хто вони, як вони діють і як ми можемо захистити наших дітей" (2003).

Детальніше

Ерік Ґрейтенс

Детальніше

Євген Стеблівський

(14.01.1969) Євген Стеблівський — український письменник, журналіст, волонтер. Автор гостросюжетних історичних романів, військових бойовиків, оповідань.

Детальніше

Том Шиппі

(09.09.1943) Том Шиппі (Томас Алан Шиппі) — британський медієвіст, дослідник середньо- та давньоанглійської літератури, а також сучасного фентезі та наукової фантастики.

Детальніше

Тімоті Ендрюс Сейл

(1983) Тімоті Ендрюс Сейл — професор історії та директор програми міжнародних відносин в Університеті Торонто. 

Детальніше

Ірина Звонок

Детальніше

Олександр Рундель

Олександр Рундель — науковець, захистив PhD з фізики в Ягеллонському університеті в Кракові. Працює в IT. У вільний час займається популяризацією науки. Член команд проєктів «Моя Наука» і «Дійсна Наука»

Детальніше

Наталія Чайковська

Детальніше

Олена Паренюк

Детальніше

Катерина Шаванова

Детальніше

Ярина Чорногуз

Ярина Чорногуз — поетка, бойова медикиня та розвідниця (розвідувальна рота, 140 Окремий розвідувальний батальйон морської піхоти). Авторка поетичної збірки «Як вигинається воєнне коло», написаної після чотирьох років в українській армії – ротацій у «Госпітальєрах» і служби в розвідувальній роті батальйону морської піхоти.

Детальніше

Юлія Романюк

Юлія Романюк народилася та виросла у Хмельницькому. Здобула освіту в галузі комп'ютерних систем і мереж, але з дитинства тягнулася до творчого письма, вигаданих світів й істот: від Гоґвортсу до Темної Вежі, від слов'янських песиголовців і японської кіцуне до єгипетської Сехмет. Фіналістка літературного конкурсу "Гранослов-2021", видавалася у збірці фензіну "Підвал" з горор оповіданням "Він". Проміняла залежність від онлайн комп'ютерних ігор на залежність від власних світів.

Детальніше

Ірина Ігнатенко

Ірина Ігнатенко — етнологиня, письменниця, подкастерка, видавчиня; кандидатка історичних наук, доцентка.

Детальніше

Вікторія Михайлова

Вікторія Михайлова – директорка  департаменту забезпечення та контролю якості на фармацевтичній фірмі PS Pharma Group (Дюссельдорф/Кельн, Німеччина).

Детальніше

Луїз Ньюсон

Докторка Луїз Ньюсон - лікарка сімейної медицини та фахівчиня з менопаузи, директорка центру здоров’я й менопаузи Newson Health у Великій Британії. 

Детальніше

Санджей Ґупта

(23.10.1969) Санджай Ґупта — американський нейрохірург, письменник і медичний журналіст індійського походження, який отримав широку популярність у США завдяки шоу Sanjay Gupta MD на каналі CNN. 

Детальніше

Тер'є Тведт

Тер’є Тведт – норвезький академік, автор і режисер документальних фільмів. Професор кафедри географії Бергенського університету та професор глобальної історії Університету Осло, Норвегія.

Детальніше

Іван Гоменюк

Іван Гоменюк — популяризатор історії, засновник спільноти «Пустощі східноєвропейської Кліо», дослідник теми й автор книжок з історії Австро-Угорської імперії та східноєвропейської історії.

Детальніше

Стефанія Демчук

Стефанія Демчук — історикиня, кандидатка історичних наук, асистентка кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Детальніше

Олеся Хромейчук

Олеся Хромейчук – історикиня, директорка Українського інституту в Лондоні.

Детальніше

Андрій Осіпов

Детальніше

Ярина Вовк

Детальніше

Дмитро Скочко

Дмитро Скочко – письменник, автор книжки «До Слова» про українських митців із харківського будинку «Слово».
«Книга написана з любов’ю до Харкова. У ній я зобразив світ і Харків такими, якими ніколи не хотів би їх побачити», — пише Дмитро про свою нову книжку.

Детальніше

Андрій Гладій

Андрій Гладій – менеджер проєктів в Ісландській арктичній мережі співпраці (Icelandic Arctic Cooperation Network).

Детальніше

Вікторія Дудик

(06.07.1997) Вікторія Дудик — прозаїк, перекладачка, філологиня, учителька англійської мови. Народилася в селі Верин Миколаївського району Львівської області. Освіту здобула на філологічному факультеті Львівського національного університету ім. Івана Франка (2018). 

Детальніше

Підпишись на новини

Отримуй інформацію про новинки

Вхід на сайт