Філіп Ванденберг — німецький письменник, автор науково-популярних книг та сенсаційних історичних і детективних романів.
Філіп Ванденберг — німецький письменник, автор науково-популярних книг з езотеричної та археологічної тематики, а також історичних та детективних романів.
Ванденберг навчався в гімназії курфюрста Максиміліана в старовинній герцогській резиденції, у місті Бургхаузен. По закінченні у 1963 вивчав в Мюнхені історію мистецтв і германістику. У 1965 році став волонтером у «Пассауер Нойен Пресс», що пізніше, в 1967 році забезпечило йому пост керівника редакції «Бургхаузер Анцайгер». У 1968 році він кілька місяців працює редактором новин в мюнхенській «Абендцайтунг». З 1968 до 1974 рік Ванденберг працює на ілюстрований журнал «Квік», а з 1974 до 1976 на посаді літредактора на «Плейбой» у Мюнхені. З того часу він стає вільним художником і займається письменництвом.
Кар’єру автора науково-популярної літератури Ванденберг починає у 1973 році. Він взяв річну відпустку та поїхав до Єгипету аби більше дізнатися про так зване «прокляття фараона». У тому ж році він публікує свою першу книгу «Проклятие фараонов» про загадкову смерть тридцяти археологів, з якою і прокладає собі шлях до вершин слави «одного з найуспішніших письменників Німеччини». Виходять науково-популярні історичні твори «Нефертити» (1975) і «Нефертити, Эхнатон и их эпоха» (1976). За ними у 1977 році публікується «Рамсес», біографія великого єгипетського фараона з точки зору дослідника старовини. До давньоєгипетської тематики Ванденберг повертається і в романі «Наместница Ра», присвяченому жінці-фараону Хатшепсут.
Ось лише неповний список бестселерів автора: «Пятое Евангелие», «Бегство Коперника», «Житель Помпеи», «Тайна скарабея», «Тайные дневники Августа», «Утонувшая Эллада», «Золото Шлимана», «Гладиатор», «Тайна проклятия фараонов». Він володіє безпомилковим чуттям на сенсаційні історичні загадки, божевільні, здавалося б, гіпотези, які в його викладі стають напрочуд вірогідними та захоплюючими.
Це відбувається багато в чому завдяки тому, що Філіп Ванденберг — професійний історик, учений зі світовим ім’ям, автор численних авторитетних праць, які користуються визнанням у науковому світі. Його вважають одним з найсерйозніших біографів римського імператора Нерона, особистості вельми суперечливою, чий життєвий шлях був багатий на незвичайні події. Філіп Ванденберг цікавився і долями інших видатних історичних особистостей, наприклад, Генріха Шлімана — першовідкривача скарбів стародавньої Трої, до того ж свого земляка. Про цю людину, з юнацьких років шалено захопленого бажанням відшукати скарби Пріама, розповідається в книзі «Золото Шлимана», де також можна знайти маловідомі факти з історії, які стосуються часів стародавньої Трої.
Пітер Тіль (англ. Peter Thiel; 1967 р. н.) – американський бізнесмен німецького походження, співзасновник PayPal (1998), інвестор, мільярдер, керуючий хедж-фондами. Був одним із перших інвесторів Facebook, нині входить до Ради директорів найбільшої світової соціальної мережі.
Детальніше
Італійська кіноактриса й письменниця. Донька письменника Карло Мадзантини та ірландської художниці Анне Доннеллі, народилась в Дублині 27 жовтня 1961 года.
Детальніше
Ліз Туччилло (народилася 1964 року в Нью-Йорку) — американська письменниця і продюсер, популярність їй принесла робота над сценарієм серіалу «Секс у великому місті». Її дебютний роман «Чи легко бути самітницею» було опубліковано у червні 2008 року. Книга екранізована у 2016 році.
Детальніше
Пауло Коельйо (нар. 24 серпня 1947, Ріо-де-Жанейро) — бразильський прозаїк і поет. Опублікував у цілому більше 20 книжок: романи, коментовані антології, збірники коротких розповідей-притч.
Детальніше
Пола Гоукінз — англійська письменниця. Пропрацювала журналістом п’ятнадцять років, перш ніж почати писати книги. Народилася і виросла в Зімбабве. У 1989 році Пола переїхала до Лондона. «Дівчина у потягу» — її перший трилер.
Детальніше
Ренсом Ріґґз — американський письменник і сценарист, відомий завдяки своїй книзі «Дім дивних дітей».
Ріґґз народився в Меріленді і виріс у Флориді, де відвідував школу для обдарованих дітей. Він вивчав англійську літературу в коледжі Кеньонаі та кінематографію в Університеті Південної Каліфорнії. Ріґґз знімав короткометражні фільми для інтернету і писав у блоггах, а також написав книгу The Sherlock Holmes Handbook (до фільму Sherlock Holmes, що вийшов в 2009 році).
Ріґґз зібрав колекцію зі старих фотографій і запропонував своєму видавництву використовувати їх в книзі. За порадою редактора він використовував фотографії для створення сюжету. Так з’явилася книга «Дім дивних дітей», що потрапила до списку бестселерів New York Times.
Зараз автор мешкає в Лос-Анджелесі.
Детальніше
Патрік Зюскінд — німецький письменник і кіносценарист. Народився в Амбаху біля Штарнбергського озера. Завдяки своєму відлюдному життєвому стилю і наполегливості у відхиленні пропозицій інтерв’ю й офіціальних заяв до його творів преса називає його «Фантом німецької розважальної літератури».
Детальніше
Берна́р (Берна́рд) Вербе́р (18 вересня 1961) — французький прозаїк єврейського походження. Сучасний письменник Франції, твори якого чи не найбільше читають у Франції та світі. На батьківщині його твори розійшлися накладом понад 5 млн, за кордоном продано понад 10 млн примірників книг. Романи Вербера перекладено тридцятьма мовами світу.У книгах Вербера багато пророчого, тому він став єдиним письменником, нагородженим премією Жуля Верна.
Детальніше
Народився 1978 року в м. Дніпродзержинськ на Дніпропетровщині.
Працював у численних ЗМІ та видавництвах. У 2007-2013 роках вів активну журналістську діяльність. На Першому каналі Українського радіо – з 2008 року. Вів передачі «Літературні читання», «Слово», «Перлини українського перекладу». У 2008-2015 рр. вів радіожурнал «Книжковий спалах».
Детальніше
Народився в 1951 році. У 1975 році він закінчив історико-філологічний факультет Абхазького університету. У різні часи працював кореспондентом Сухумського радіо, Абхазької окружної газети. Був також літературним консультантом у Спілці письменників Абхазії, головним редактором журналу "Ріца", а також директором абхазького філіалу видавництва "Мерані".
Одішарія є автором 9 поетичних та 10 прозових книг, кількох п'єс, а також кіно- і телесценаріїв. Твори Одішаріі перекладені на англійську, російську, українську, абхазьку, турецьку, вірменську, італійську мови. Він регулярно бере участь у грузино-абхазьких цивільних зустрічах, нагороджений Національною премією Грузії, премією імені Іллі Чавчавадзе, премією видавництва "Ломісі", театрального товариства Грузії, премією імені Гиоргия Шарвашідзе, а також є володарем золотої медалі імені Чехова і "Золотого пера" Міжнародної асоціації журналістів.
Детальніше
Німецькомовна швейцарська письменниця Цое Єнні народилася 1974 року в Базелі в родині видавця і художниці, дитинство провела у Греції та італомовній частині Швейцарії. 1997 року опублікувала свій дебютний роман «Кімната квіткового пилку», що став бестеселлером і був перекладений 27 мовами світу. 1999 року вийшов «Поклик мушляного рога», 2000 – книжка для дітей «Навколосвітня мандрівка Крапочки», з 2007 по 2013 – романи «Швидке життя», «Портрет», «Небо змінюється» (англійською мовою) та збірка оповідань «Щонайпізніше завтра». Авторка веде колонки у «Ді Цайт», «Файненшл таймс» та «Швайцер Іллюстрірте», також є почесною посланницею дитячої та юнацької організації «Про Ювентуте».
Детальніше
Ясміна Реза (Yasmina Reza) народилася 1959 року в Парижі в родині інженера напівіранця-напівросіянина та єврейської скрипальки, яка втекла з радянської Угорщини. У всіх своїх творах Реза показує сучасне суспільство – і намагається зірвати маски зі своїх персонажів, показати їхні оголені душі, «нерв зла» та істинні цінності «цивілізованого» західного людства. Найбільше Ясміна Реза уславилася своїми п’єсами «Розмова після похорону» (1987), «Мистецтво» (1994), «Випадковий чоловік» (1995), «Божество різанини» (2006) та ін.. П’єса «Мистецтво» («Art») мала всесвітній успіх; за неї Реза отримала премії ім. Мольєра 1995 року та Tony Award 1998 року. Цей твір перекладено 35 мовами світу. Не менше визнання отримала п’єса «Божество різанини» (Le Dieu du carnage) – Tony Award 2009 року, постановки у Бельгії, США, Канаді, Іспанії, Японії, Росії та Лівані. За цією п’єсою Роман Поланскі зняв стрічку «Різанина» (2011).
Детальніше
Ларс Фредерик Г. Свендсен (нар. 1970) — норвезький філософ і письменник, професор Університету Бергена та оглядач часопису «Афтенпостен». Дисертація Свендсена була присвячена дослідженню доробки Іммануїла Канта, також він уважається знавцем філософії Мартина Гайдеґґера, проте всесвітню славу йому принесли такі есеї-дослідження, як «Філософія нудьги» (2005), «Філософія моди» (2006), «Філософія страху» (2008), «Філософія зла» (2010) та інші, які перекладено 27 мовами.
Детальніше
Сержіу Буарке ді Оланда (1902–1982) – один з найвидатніших бразильських істориків і соціологів ХХ ст., який також відомий своїм доробком на теренах літературної критики. Він викладав у Італії, США, Чилі та, звісно, у Бразилії.
Сержіу Буарке ді Оланда – один з авторів поняття і метафори «сердечна людина», яку він протиставляє носію північно-
американського прагматизму, відкриває бразильську гармонію тіла й душі, унікальний вислід протистояння між сімейними та громадянськими цінностями.
Відомий по всьому світу письменник і драматург. Доктор наук з філософії. Захистив дисертацію в 1986 році у Вищій школі Парижу на тему «Дідро і метафізика». Тривалий час викладав філософію у вищих навчальних закладах Франції, зокрема в Шербурзі.
Як письменник, Ерік-Еммануель Шмітт став відомим у 1991 році після публікації першої драматургічної роботи «Ніч у Вавілоні». Та світову славу йому приніс сценарій «Відвідувач», написаний у 1993 році, за який автор був нагороджений багатьма літературними і театральними преміями.
Ерік-Емманюель Шмітт, вихований батьками в дусі атеїзму, заявляв про те, що він агностик, але віднедавна відомий автор визнав важливість релігії в своїй творчості і оголосив себе християнином. Письменник є громадянином двох країн — Франції і Бельгії (з 2008 р.).
Твори Еріка-Емманюеля Шмітта перекладено 40 мовами світу та інсценовані у 50 країнах.
Більш детально на сайті www.eric-emmanuel-schmitt.com.
Детальніше
Жослін Сосьє (Jocelyne Saucier) народилась у місті Клер (Нью-Брансвік, Канада) у 1948 році. Тривалий час працювала журналістом у місті Абітібі у Квебеку. Перший же роман — «Життя як картина» (1996) — вийшов у фінал літературної премії генерал-губернатора Канади.
Детальніше
Народився у 1960 році у Ніцці. Дебютував як театральний режисер — у віці 17 років поставив «У зачині» Ж.-П. Сартра, отримавши схвалення автора. Перший роман Ван Ковеларта вийшов у 1982 році — і на автора відразу звалився успіх.
Детальніше
Псевдонім Хосеби Ірасу, народився 1951 року.
Одна з найвидатніших постатей останнього покоління баскських письменників, він увірвався до літератури на початку сімдесятих років. Автор поетичних творів, оповідань і романів, як для дорослих, так і для дітей, 1989 року отримав Національну премію за оповідання з книги «Obabakoak» («Про нас, людей з Обаби»), перекладеної вже на десять мов.
Детальніше
(28.03.1936) перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 за «картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки».
Детальніше
Малала Юсуфзай — пакистанська правозахисниця, яка бореться за право всіх жінок на освіту. Діяльність Малали викликала незадоволення бойовиків руху «Талібан», 9 жовтня 2012 року в неї стріляли та важко поранили. В сімнадцять років Малала Юсуфзай отримала Нобелівську премію миру, ставши наймолодшою лауреаткою в історії нагороди.
Мартін Форд — засновник софтверної компанії у Кремнієвій долині, за його плечима чверть століття досвіду у комп’ютерній галузі, автор книжок «Світло в кінці тунелю» і «Економіка майбутнього». Живе в каліфорнійському містечку Саннівейл.
Стівен Левітт — професор економіки Чиказького університету, дослідник і публіцист. 2003-го нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до сорока років за вклад у розвиток економічної думки. У 2006 році увійшов до списку «100 людей, що формують наш світ» за версією журналу Time. Співавтор бестселерів «Фрікономіка» та «СуперФрікономіка».
Стівен Дабнер — американський журналіст, письменник, публіцист. Пише для газети The New York Times, журналів Time і The New Yorker. Широку популярність принесли йому книжки, написані у співавторстві зі Стівеном Левіттом.
Сет Ґодін – американський підприємець, маркетолог, колишній віце-президент компанії Yahoo!. Автор світових бестселерів «Фіолетова корова», «Лідер є у кожному. Племена в епоху соціальних мереж», «Пробуй, не зупиняйся», «Усі ми трохи дивакуваті» та інших.
Наомі Кляйн – відома канадська журналістка, авторка трьох світових бестселерів. Її книга «No Logo: люди проти брендів» перекладена більш ніж на 30 мов, у світі продано понад мільйон примірників. Її другу книгу – «Доктрина шоку: розквіт капіталізму катастроф» – газета New Your Times назвала «біблією змін», кількість проданих примірників перевищила мільйон. Кляйн – редакторка журналу Harper's, веде постійну колонку для «The Nation» та «The Guardian».
Детальніше
Американська журналістка й письменниця Джорджина Говелл (1942–2016) почала писати в сімнадцять років. Дописувала в популярні журнали Observer, Vogue і Tatler; згодом тижневик The Sunday Times почав публікувати її короткі оповідання. Відома талантом інтерв’юера.
Вільям Кент Крюґер – американський автор романів- бестселерів The New York Times, відомий серією книг про Корка О’Коннора. У 2005 та 2006 роках він отримує дві поспіль премії Anthony за найкращий роман (у світі є іще лишень один автор, якому таке також вдалося). А роман «Звичайна вдячність» приніс йому премію Едґара Аллана По.
Дарон Аджемоґлу – професор кафедри економіки Гарвардського університету. У 2005 році був нагороджений медаллю Джона Бейтса Кларка, яку вручають економістам віком до 40 років за вклад у розвиток економічної думки. Входить до десятки найбільш цитованих економістів світу.
Джеймс Робінсон – економіст і політолог. Професор Школи публічної політики імені Гарріса Університету Чикаґо. Вивчав економіку у Лондонській школі економіки, Університеті Варвік та Єльському університеті. Визнаний у світі спеціаліст із питань Латинської Америки та Африки.
Детальніше
Ніна Джордж – німецька письменниця, авторка всесвітньо-відомого роману, міжнародного бестселера «Маленька паризька книгарня», який був перекладений більш, ніж 30 мовами, а продажі його сягнули позначки у 500 000 примірників.
Детальніше
Джон Медіна – молекулярний біолог-еволюціоніст, що займається проблематикою розвитку мозку, а також генетикою психічних розладів. Директор Центру вивчення мозку при Тихоокеанському університеті Сіетла (Seattle Pacific University), керівник відділення біоінженерії медичної школи при держуніверситеті Вашингтона (Washington State University).
Детальніше
Баса Джанікашвілі (Basa Janikashvili) — драматург, письменник, медіа-менеджер. Працював на кількох провідних теле- та радіоканалах Грузії. Від 2003 року — голова креативного бюро радіо «Уцнобі». Провадить популярний блог, друкується у провідних грузинських ЗМІ, є частим гостем телевізійних і радіо ток-шоу. Бере активну участь у суспільному житті Грузії.
Детальніше
Олівер Сакс (1933–2015) — британський невролог, професор Нью-Йоркського університету, один із найвідоміших популяризаторів медичної науки. Світову славу Саксу принесли книжки, в яких він описав незвичайні випадки психічних розладів своїх пацієнтів («Чоловік, який прийняв дружину за капелюха», «Антрополог на Марсі», «Галюцинації»).
Детальніше
Із 1999 року Колберт працює у журналі The New Yorker, для якого готує книжкові огляди, коментарі, профайли політиків та масштабні статті на тему кліматичних змін.
Детальніше
Рут Веа виросла в Сассексі, на південному узбережжі Англії. Свого часу працювала офіціанткою, консультанткою в книжковому магазині, прес-секретаркою та викладала англійську. Веа прокинулась знаменитою після виходу свого дебютного роману «У лісі-лісі темному».
Детальніше
Мері Шіді Курсінка — докторка педагогічних наук, викладачка й авторка освітніх програм для батьків. Курсінка керувала програмою дошкільного сімейного виховання штату Міннесота, заснувала виховний і допомоговий центр для дітей і дорослих.
Детальніше
Джеррі Койн (англ. Jerry Coyne; 1949 р.н.) – американський генетик, випускник Гарвардського університету, професор факультету біології та еволюції Чиказького університету, автор понад 240 наукових праць і статей у таких знаних виданнях, як Nature, Science, USA Today і Forbes.
Детальніше
Крістін Генна – популярна американська письменниця, авторка понад 20 світових бестселерів та володарка декількох престижних нагород, зокрема «Золотого серця» та «Меггі».
Детальніше
Селесте Інґ — американська письменниця, лауреатка Пушкартської премії за найкраще оповідання. «Несказане» — її перший роман, що й приніс авторці світову славу.
Детальніше
Лорен Ґрофф — американська письменниця, авторка трьох світових бестселерів. Перший, «Чудовиська Темплтона», ще до публікації отримав схвальний відгук від майстра жахів Стівена Кінга. Другий, «Аркадія», визнано однією з найкращих книжок 2012 року за версією газет New York Times, Washington Post і журналу Vogue.
Детальніше
Сергій Пономаренко — український письменник, автор романів, повістей та оповідань у жанрі «містичного детективу».
Детальніше
Марі-Бернадетт Дюпюї — популярна французька письменниця. Народилася у Франції, в департаменті Шарант, у 1952 році.
Детальніше
«Перша історія, написана мною, розповідала про групу дослідників, які перетнули пористі рівнини, піднялися на високі Білі гори, перепливли гаряче море і досягли нарешті своєї мети. Це розповідь про бактерії стрептокока, що потрапили в горло людини. Мені було одинадцять, і я любила незвичайні кінцівки».
Детальніше
Марджері Еллінгем (1904-1966) - англійська романістка "Золотої доби" британського детективу в одному ряду з Дороті Сейерс, Агатою Крісті, Гледіс Мітчелл, Найо Марш.
Детальніше
Ерік Вальц — популярний німецький письменник, працює в жанрі історичних романів. Також пише детективи під псевдонімом Ерік Берг.
Детальніше
Чарльз Гілман — це псевдонім письменника Джейсона Рекулака. Джейсон живе з дружиною і дітьми в Філадельфії і працює редактором і креативним директором у видавництві Quirk Company. Редакторської та письменницької діяльністю автор займається майже 20 років.
Детальніше
Сара Ларк (справжнє ім’я Крістіана Голь ) — німецька письменниця, авторка кількох успішних історичних романів.
Детальніше
Карен Роуз — письменниця, твори якої не раз з’являлися в списках бестселерів New York Times, USA Today, London Sunday Times і der Spiegel.
Детальніше
М.Д. Лахлан — це псевдонім, який використовує письменник і журналіст Марк Барроукліфф для своїх книг-фентезі. «М. Д.» в псевдонімі автора означає «Марк Даніель» — справжнє ім’я письменника.
Детальніше
Джоді Піколт — американська письменниця, автор тринадцяти бестселерів за версією The New York Times, лауреат премій The New England Bookseller Award в області художньої літератури, а також The Margaret Alexander Edwards Award, заснованої Американською асоціацією бібліотек.
Детальніше
Деміен Льюїс — англійський письменник, автор низки документальних книжок про війну і тероризм.
Детальніше
Олександр Ковалевський (справжнє ім'я Олександр Кобизській) — популярний сучасний автор, підполковник міліції у відставці.
Детальніше
Олег Криштопа — український прозаїк, ессеїст, журналіст. Народився 12 вересня 1978 у Івано-Франківську. За освітою – інженер-механік. Закінчив курси ВВС у Львові. У журналістиці з 2000-го року. Працював редактором новин на радіо, заступником головного редактора газети, займався розслідуваннями і аналітикою в інтернет-виданнях. Працював у проекті журналістських розслідувань «Закрита зона». Згодом були розслідування на Першому національному в програмі «Попередження», документальні фільми для 1+1. З 2014-го – ведучий історичної програми «Машина часу». Автор книг прози: «Сурдокамера», «Мистецтво склеювати черепки», «Україна: Масштаб 1:1» та інших.
Детальніше
Ентоні Дорр (нар. 1973; Клівленд) — американський письменник, автор романів і коротких оповідань, володар Пулітцерівської премії за роман «Все те незриме світло».
Детальніше
Джонатан Сафран Фоєр — один із найбільш неординарних авторів сучасності, володар численних літературних відзнак, зокрема премії від газети «The Guardian» за найкращу дебютну книжку та Національної премії США за найкращу книжку на єврейську тему, нагороди «Young Lions» від Нью-Йоркської публічної бібліотеки тощо. Екранізації його творів мають тисячі шанувальників у різних країнах.
Детальніше
Фенні Флеґґ — американська письменниця, актриса й сценаристка. Дебютний роман авторки «Дейзі Фей і чудеса» посідав перше місце в списку бестселерів «Нью-Йорк таймс» десять тижнів поспіль. А другий роман — «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» — став міжнародним бестселером. За книжкою було знято фільм, який тепер вважають класикою американського кінематографа. Сценарій фільму, який також написала Фенні Флеґґ, номінували на премію «Оскар».
Детальніше
Адам Джонсон — лауреат Пулітцерівської премії за відомий роман про Північну Корею «Син начальника сиріт», є одним з найбільш провокаційних і впливових авторів Америки. Критики порівнювали його з Куртом Воннеґутом, Девідом Мітчеллом, і Джорджем Сондерсом, а нова книжка Джонсона «Усмішки долі» лише підтвердила його репутацію одного з найоригінальніших письменників.
Детальніше
Емілі Локгарт — відома американська письменниця, фіналістка Національної книжкової премії і призер Printz Award — премії Національної бібліотечної асоціації за найкращу книгу для молодих читачів, володарка нагороди від Guardian за найліпшу дитячу книжку та премії Goodreads. Її романи входять до списків бестселерів The New York Times, Publishers Weekly та The Wall Street Journal.
Детальніше
Ерік Ларсон – американський письменник, журналіст, лауреат численних премій, автор книжок на історичну тему.
Детальніше
Донна Луїза Тартт (народилася 23 грудня 1963 року) — американська письменниця, володарка Пулітцерівської премії за роман «Щиголь».
Детальніше
Елена Ферранте — справжній італійський феномен сучасної літератури. Письменниця, яка не дала жодного інтерв’ю і жодного разу не з’явилася на публіці, але була названа серед сотні найвпливовіших людей світу 2016 року за версією журналу «Тайм». Ферранте — унікальний автор, одразу кілька її книжок багато років не полишали топових позицій не тільки в італійських, а й у європейських та американських списках бестселерів. Роман «Моя неймовірна подруга» став світовою літературною сенсацією і спричинив у соціальних мережах «лихоманку Ферранте», а ім’я письменниці з’явилося в короткому списку Букерівської премії 2016 року.
Детальніше
Діана Сеттерфілд, як справжня жінка, не любить говорити про свій вік. Відомо, що їй десь сорок років. Втім, вона має право на таємницю не тільки як жінка, але й як автор найзнаменитішого «готичного роману» наших часів. Як стверджують захоплені критики, їй вдалося повернути цьому жанру колишню славу, яка трохи померкла за часів Дафни дю Морьє.
Детальніше
Патриція Гайсміт — (справжнє ім'я — Мері Патриція Пленгман) — американська письменниця, яка прославилася завдяки своїм психологічним детективам з елементами нуару та серією книг про Тома Ріплі.
Детальніше
Детальніше
Гарлан Кобен народився в Ньюварк, Нью Джерси. Після закінчення коледжу Амхерст працював в туристичному бізнесі. Зараз він живе в Нью Джерси зі своєю дружиною і чотирма дітьми. Володар премій «Едгар», «Шамус» і «Ентоні», перший автор, якому вдалося отримати всі три премії.
Детальніше
Харукі Муракамі (12 січня 1949 року, Кіото) — відомий японський письменник і перекладач.
Детальніше
Вільям Брюс Кемерон — відомий американський письменник. Народився у 1960 в місті Петоскі, штат Мічиган. Кемерон завжди мріяв стати письменником: свій перший «роман» з 26 сторінок він написав у початковій школі, а вже у шістнадцять надрукував оповідання у місцевій газеті. Відтоді кожного дня прокидався на світанку, щоб писати. І досяг небувалого успіху. Став відомим автор завдяки бестселеру «8 простих правил для друга моєї дочки-підлітка», який згодом екранізували на каналі ABC.
Детальніше
Ян Моран — сучасна американська письменниця, автор історичних і любовних романів.
Детальніше
Денніс Лігейн (народ. 4 серпня 1965, Бостон, Массачусетс, США) — американський письменник, автор популярних кримінальних романів. Один з найпопулярніших майстрів детективного жанру в американській літературі, чиї бестселери вшановані відзнаками Shamus, Ніро Вульфа та найпрестижнішою - премією Едгара Алана По. За екранізації його гостросюжетних романів бралися Мартін Скорсезе та Бен Аффлек, а фільм «Містична річка» режисера Клінта Іствуда отримав дві премії «Оскар» з п’яти номінацій у 2004 році — уперше з часів легендарного «Бен Гура» у 1959-му.
Детальніше
Детальніше
Ліам Пайпер — сучасний письменник і журналіст.
Народився 1984 року в Мельбурні. Пише статті та есе для таких видань, як The Saturday Paper, The Age, The Good Weekend, Smith Journal, Meanjin, The Best of The Lifted Brow, The Sleepers Almanac та інших. У 2014 році опублікував книгу мемуарів «The Feel-Good Hit of The Year». У 2016 році вийшов друком перший роман автора «Кукольник».
Детальніше
Мілтон Фрідман — американський економіст, професор Чиказького університету, президент Американської економічної асоціації. Лауреат Нобелівської премії з економіки за роботи зі споживчого аналізу, грошово-кредитної теорії і демонстрацію складності стабілізаційної політики (1976).
Детальніше
На рахунку Сари близько 20 романів у жанрі трилера та фантастики. У якості сценариста вона також співпрацює з ВВС та кількома іншими телевізійними компаніями.
Сара Пінборо двічі номінувалася на Британську премію за кращий роман у жанрі фентезі, а в 2010 році стала переможцем з книгою «The Language of Dying». У 2009 році стала фіналістом премії World Fantasy Award за книгу «Our Man in the Sudan».
Пише також під псевдонімом Сара Сильвервуд (Sarah Silverwood).
Детальніше
Вивчала німецьку мову та історію, захистила дисертацію на тему міжнародної політики безпеки після Другої світової війни. Перший роман Поппі Дж. Андерсон опублікувала в 2012 році. Через деякий час письменниця почала видавати свої книжки самотужки та стала першою німецькою письменницею-видавцем, яка продала більш ніж мільйон примірників.
Її романи були удостоєні престижних премій, а також увійшли до рейтингу Kindle.
Детальніше
Кен Фоллетт — валлійський і британський письменник. Після вивчення філософії в 1970-х він кілька років працював журналістом і почав писати романи. Кен Фоллетт став всесвітньо відомим після виходу в світ роману «Вушко голки». Книга була перекладена 30 мовами й вийшла накладом в 12 мильонів примірників.
Детальніше
Окса́на Рома́нівна Кісь (1970) — українська науковиця, історик і антрополог, феміністка, кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця, докторантка Інституту народознавства НАН України, президентка Української Асоціації Дослідників Жіночої Історії, голова Львівської міської громадської організації Науково-дослідний Центр «Жінка і суспільство», активістка.
Детальніше
Емма Клайн — молода американська письменниця родом із Каліфорнії. Свій дебютний роман «Дівчата», який отримав купу схвальних відгуків, вона опублікувала у 2016 році. Книга була номінована на премію John Leonard Award, а також премію Fiction's First Novel Prize. Права на екранізацію роману вже придбав американський продюсер Скотт Рудін.
Детальніше
Еліф Шафак — турецько-англійська письменниця, колумністка The Guardian, викладачка політології й активістка, відома персона в англомовному світі і в себе на батьківщині. У романах вона порушує гострі й незручні для турецького суспільства теми: права жінок і меншин, релігійний фанатизм, геноцид вірменів. Роман Еліф Шафак «10 хвилин та 38 секунд у цьому дивному світі» номінували на Букерівську премію.
Детальніше
Джин Філліпс — письменниця й журналістка, авторка п’яти книжок. У 2009 році її дебютний роман став переможцем Discover Award Barnes & Noble. Відтоді її книжки були продані у 29 країнах.
Детальніше
Агата Мері Кларіса Крісті (Міллер) — англійська письменниця, найвідоміший автор детективів, що найкраще купується в світі. Агата Крісті народилася15 вересня 1890 року в Торквєє, графство Девон, Англія.
Детальніше
Карлос Руїс Сафон (1964) — іспанський письменник, автор багатьох бестселерів, серед яких, зокрема, роман «Тінь вітру» (2001), який приніс письменнику численні літературні нагороди та ввійшов до списку «100 найкращих книжок іспанською мовою за останні 25 років», який склали 81 латиноамериканські та іспанські письменники і критики.
Детальніше
Маргарет Етвуд - канадська письменниця, поетеса, літературний критик і активіст захисту навколишнього середовища. Хоча вона відоміша як автор прози, вона також має численні нагороди за свою поезію і більше 15 виданих поетичних збірок.
Детальніше
Детальніше
Роуен Коулман — лауреат Ассоціації романтичної літератури і автор бестселерів за версією Sunday Times і New York Times. Її книги відмічені увагою престижного книжкового клубу Richard and Judy Book Club й неодноразово отримували нагороди в номінації «Кращий романтичний роман року» за версіями різноманітних видань.
Детальніше
Енн Патчетт — володарка престижних літературних відзнак, серед яких премія імені Джанет Гайдінґер Кафки в номінації «Художня література», нагороди Orange Prize та PEN/Faulkner Award. Патчетт — справжній знавець психології сімейних стосунків, саме тому кожен її твір знаходить відгук у серцях читачів. Її новий роман «Співдружність» належить до десятки найкращих книжок року за версією The Washington Post.
Детальніше
Ніл Ферґюсон — видатний британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14-ти книжок, зокрема бестселерів «Піднесення грошей» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek.
Детальніше
Кейт Аткінсон — британська письменниця, нагороджена Орденом Британської імперії, тричі лауреатка престижної літературної премії Costa Book Awards. Дебютну нагороду вона отримала 1995 року: тоді її роман «За лаштунками в музеї» оцінили вище, ніж книжку знаменитого Салмана Рушді. А серію романів Аткінсон про приватного детектива Джексона Броуді назвав «головним детективним проектом десятиліття» сам Стівен Кінг.
Кейт Аткінсон написала дев’ять романів, збірку оповідань і п’єсу. Вона — рідкісний приклад автора, який пише як серйозну, так і жанрову літературу. Книжки Аткінсон отримують визнання поважних критиків та водночас стають міжнародними бестселерами.
Детальніше
Стівен Вітт ― американський журналіст, випускник Чиказького університету й Вищої школи журналістики Колумбійського університету в Нью-Йорку. Автор статей у журналі New Yorker. На написання книжки «Як музика стала вільною» Вітт поклав п’ять років.
Детальніше
Джордан Елленберґ — професор математики в університеті Вісконсін-Медісон і письменник. Отримав докторський ступінь в Гарварді. Досліджує теорію чисел і алгебраїчну геометрію. Пише статті на теми, пов’язані з математикою, до видань New York Times, Washington Post, Wall Street Journal та інших.
Детальніше
Петра Хаммесфар — одна из наиболее популярных писателей современности, ее называют мастером немецкого детектива, автор более 20 книг и нескольких киносценариев. Обладательница многочисленных престижных премий и наград, среди которых Crime Prize и Rhineland Literary Prize. Писательница увлекает читателя динамичным сюжетом, ее истории насыщенны интересными деталями и историческим подробностями. По мотивам 5 ее романов сняты телесериалы. Наиболее популярной стала экранизация психологического триллера «Грешница» с Джессикой Бил.
Детальніше
Келлі Риммер — автор романів-бестселерів за версією USA Today. Її книги перекладено більш ніж 20 мовами. Історії героїв романів Риммер чіпляють своєю щирістю і небанальним розвитком сюжету. Автор підіймає теми і питання, що хвилюють кожного читача.
Детальніше
Маркус Луттеман — шведский писатель и журналист. 20 лет он работал репортером в крупнейших шведских изданиях. Во время создания своей книги «Красная луна» Маркус Луттеман путешествовал по районам Южной Африки, которые больше всего пострадали от браконьерства. Многие сцены и описания в книге основаны на материалах интервью с реальными экспертами по незаконной торговле животными и непосредственных наблюдениях автора.
Детальніше
Вікторія Фокс — популярна британська письменниця. Кожен її твір — вибух почуттів, емоцій, тайн і любові в рамках захоплюючої історії. «Тайна старого фонтана» — роман-прорив, що отримав багато схвальних відгуків та знайшов відклик у серцях мільйонів читачів по всьому світу.
Детальніше
Метт Хейґ — популярний британський автор, що пише для дітей та дорослих, володар престижних нагород та премій, серед яких The Radleys та Найкраща дитяча книжка, переможець у номінації «Книжка, від якої я не зміг відірватися». The Guardian назвали його класиком нового покоління. Романи письменника перекладено більш ніж 25 мовами.
Детальніше
Вікторія Авеярд – молода американська письменниця і сценаристка. Виросла в маленькому містечку в Массачусетсі. Навчалася сценаристиці в Лос-Анджелесі. За книжку «Багряна королева» Вікторія Авеярд здобула відзнаку «Вибір користувачів соціальної мережі книголюбів Goodreads в номінації “Автор-дебютант Goodreads”».
Детальніше
Керол Берч — британська письменниця, відомий літературний критик, автор одинадцяти популярних романів, що увійшли до переліку бестселерів New York Times. Володарка престижних премій і нагород, серед яких Orange Prize, Man Booker Prize, David Higham Award, Geoffrey Faber Memorial Prize, вона потрапила до шорт-листу Букерівської премії. Романи Берч — історії, які чіпляють за живе й не залишають байдужим найвимогливішого читача.
Детальніше
Шведська письменниця, журналістка, перекладач. Її вважають однією з найкращих у сучасній шведській літературі. Вона не лише лауреат багатьох міжнародних та вітчизняних відзнак з літератури та драматургії, а й член Швецької академії, яка складається лише з 18 пожиттєвих членів і щорічно присуджує Нобелівську премію з літератури.
Детальніше
Сільвія Назар — американська письменниця, журналіст, економіст, професор Колумбійського університету. Її книжка «Блискучий розум» про геніального математика, лауреата Нобелівської премії Джона Неша, стала міжнародним бестселером, перекладена 30 мовами, здобула Національну нагороду книжкових критиків США та номінована на Пулітцерівську премію. За мотивами книжки режисер Рональд Говард зняв фільм із Расселом Кроу в головній ролі. Стрічка отримала премію «Оскар» у чотирьох номінаціях та вразила мільйони глядачів по всьому світу.
Детальніше
Джессіка Снайдер Сакс — спеціаліст з імунології, мікробіології та інфекційних захворювань, відома журналістка, редактор популярного щотижневика Popular Science, регулярно пише для таких авторитетних видань, як: Discover, National Wildlife та Health, співпрацює з відомими американськими і канадськими науково-популярними журналами.
Детальніше
Енн Перрі — відома британська письменниця, визнана одним з кращих авторів сучасності. Перрі автор 50 романів в жанрі детективу й історичної прози, володарка престижних міжнародних нагород і премій, серед яких премія Агати і премія Едгара Алана По.
Детальніше
Філіп Рот — культовий американський письменник, лауреат престижних міжнародних нагород, серед яких Букерівська премія та Smith Award за найкращу книжку року, а також Національна гуманітарна медаль США, Золота медаль художньої літератури та Національна медаль мистецтв. Він володар ордена Почесного легіону Франції та іспанської премії принца Астурії. Його роман «Американська пастораль» здобув Пулітцерівську премію та був екранізований Юеном Мак-Ґреґором.
Детальніше
Керолайн Мітчелл — поліцейський детектив у відставці. Її спеціалізацією була робота із постраждалими від сімейного насилля. Саме ця тема лягла в основу багатьох творів письменниці, які вражають своєю життєвістю, інтируючими й напруженими сюжетами. Мітчелл визнана найкращим автором психологічного трилеру за версією USA Today.
Детальніше
С. Дж. Тюдор — сучасна британська письменниця, нове ім'я в жанрі гостросюжетного психологічного трилеру. Її роман «Крейдовий чоловічок» скорив десятки країн і продовжує набирати популярність. Незвичний сюжет в кращих традиціях Стівена Кінга й Харлана Кобена гарантує повне занурення в зловісну атмосферу нерозв'язаної таємниці.
Детальніше
Летиція Коломбані — відома французька режисерка, авторка сценаріїв, акторка та письменниця. Коломбані — майстер захопливих романтичних історій, саме тому в її фільмах полюбляють зніматися зірки французького кіно Одрі Тоту, Катрін Деньов та Еммануель Беар. Її роман «Коса» став шалено популярним, здобув престижну премію Relay des Voyageurs Readers і був перекладений більш ніж 25-ма мовами світу.
Детальніше
Сара Воган — популярна британська письменниця, авторка романів-бестселерів. Протягом одинадцяти років працювала в авторитетній газеті The Guardian як репортер новин, кореспондент з питань охорони здоров’я та політичний кореспондент.
Детальніше
Ігор Котик – старший науковий співробітник Інституту Івана Франка НАН України. Автор монографії «Екзистенційний вимір людини в поезії Юрія Тарнавського» (2009) та статей, рецензій і художніх творів, що публікувалися в українських та закордонних літературних виданнях (litakcent.com, bukvoid.com.ua, zbruc.eu, «Кур’єр Кривбасу», «Український журнал», «Слово і час», «Сучасність», «Критика», «Twórczość», «Borussia» тощо). Співавтор збірника «Критика прози» (Грані-Т, 2011). Був переможцем конкурсу літературних критиків, проведеного книжковим порталом «Буквоїд» спільно з видавничим домом «Most Publishing» (2011), а також дипломантом конкурсу ім. Валер’яна Підмогильного на кращу новелу (2002).
Детальніше
Романюк Сергій Андрійович — доктор економічних наук, заслужений економіст України, професор кафедри публічного управління та публічної служби Національної академії державного управління при Президентові України. Тривалий час працював на керівних посадах Міністерства економіки України, Міністерства регіонального розвитку та будівництва України. Один з провідних вітчизняних спеціалістів з питань регіональної політики та регіонального розвитку, використання у цій сфері інструментів державного управління. Має понад 50 наукових праць з даної проблематики.
Детальніше
Стівен Гокінґ — людина-легенда, науковець, відомий своїми дослідженнями в галузі астрофізики. Величезну популярність здобув насамперед завдяки дослідженню чорних дір і виникнення світу внаслідок Великого вибуху. Його вважають одним із найгеніальніших фізиків від часів Ейнштейна. Уславлений англійський учений, один із найвідоміших популяризаторів науки у світі. Автор бестселерів «Найкоротша історія часу» та «Вищий задум», володар численних нагород, премій, медалей.
Детальніше
Популярна британська письменниця, акторка і продюсер Сара Дюнан має мільйони прихильників по всьому світу, а від її романів буквально неможливо відірватися. Вона є володаркою премії Вальтера Скотта і нагороди «Срібний кінжал». Дюнан співпрацює з такими авторитетними журналами, як The Times і The Observer. Багато з її творів успішно екранізовані.
Детальніше
Ґейл Ханімен — молода британська письменниця. Вона потрапила до короткого списку номінантів на нагороду Lucy Cavendish та стала володаркою премії Next Chapter Award. Її твори - як ковток свіжого повітря, що надихає й дарує надію. Це справжня магія слова.
Детальніше
Джейсон Метьюз — відставний офіцер ЦРУ, екс-розвідник. Протягом тридцятирічної кар’єри він встиг попрацювати у різних країнах, де займався таємним збором інформації. Перебуваючи на службі Метьюз співпрацював з іноземними партнерами у боротьбі з тероризмом.
Детальніше
Хендрік Грун — це псевдонім, а видавництво каже, що історія — вигадка. Як Хендрік загадково пояснив: «Ніщо не брехня, але й не все вірно». У ЗМІ було багато припущень про те, ким міг бути Хендрік Грун. Чи є він дійсно вісімдесятирічним? Чи є він відомим голландським письменником? Відомим голландським коміком? Він залишається анонімним, і єдине, що розкрив його видавець, це те, що він в даний час пише ще один щоденник.
Детальніше
Франс де Вааль — голландсько-американський науковець, який присвятив життя дослідженню приматів та вивченню поведінки тварин і людей, є директором Living Links Center в Національному центрі дослідження приматів Йеркса, професор кафедри психології Університету Еморі в місті Атланта, США, член Нідерландської королівської академії наук та Національної академії наук США. За версією журналу Time Франс де Вааль є однією з найвпливовіших осіб у світі.
Детальніше
Лоуренс Краус — відомий американський фізик, фахівець у сфері астрофізики і космології, доктор філософії з фізики, автор понад 300 наукових публікацій і дев’яти книжок-бестселерів. Професор-засновник Відділення земних і космічних досліджень і почесний директор проекту «Origins» Університету штату Арізона. Володар чисельних нагород та премій, нагороджений Медаллю Ерстеда та званням Гуманіст року, отримав премію Річарда Докінза та премію Юлія Едгара Лілієнфельда за екстраординарні досягнення в донесенні суті фізичної науки громадськості.
Детальніше
Ной Гордон — лауреат многочисленных литературных премий, включая James Fenimore Cooper Prize и Golden Pen Awards, автор 8 международных бестселлеров. Армия поклонников его исторических романов неуклонно растет и уже перешагнула за отметку 10 миллионов. Его роман «Лекарь» признан одной из «десяти самых любимых книг всех времен», по популярности он обошел даже «Алхимика» Пауло Коэльо. Роман переведен на 33 языка и экранизирован.
Детальніше
Тагере Мафі — ірано-американська письменниця, авторка популярного підліткового циклу книжок-антиутопій «Знищ мене». Її романи увійшли до списку бестселерів The New York Times та USA Today і набули шаленої популярності в усьому світі, ставши справжньою сенсацією. Одружена з письменником та сценаристом Ренсомом Ріґґзом.
Детальніше
Линда Грин — популярная британская писательница, автор романов-триллеров. Роман «После меня» вошел в ТОП-10 лучших психологических триллеров по версии Amazon. Линда Грин знает, чем зацепить читателя, как создать ощущение присутствия, запутать сюжет и подвести к эффектной развязке.
Детальніше
Жозефина Кокс — одна из самых популярных британских писательниц, автор более 50 бестселлеров. Обладательница престижных международных премий и наград, среди которых «Superwoman of Great Britain Award». Жозефина Кокс — мастер увлекательного любовного романа, в котором есть загадка, интригующая читателя на протяжении всего повествования. Истории писательницы завораживают своей жизненностью и искренностью.
Детальніше
Эндрю Кальдекотт — самобытный и очень популярный британский писатель. Будучи одним из лучших королевских адвокатов Англии, он представлял Би-би-си в деле Хаттона (о гибели эксперта по биологическому оружию, инспектора ООН по вооружению Дэвида Келли), издание The Guardian в деле Левесона (о расследовании британской прессой скандала с прослушиванием телефонов) и супермодель Наоми Кэмпбелл в известном деле о неприкосновенности личной жизни. Но талант писателя, который все это время дремал в Кальдекотте, все же взял верх. Его роман «Загадочный город» стал настоящей сенсацией, новым словом в литературе фэнтези.
Детальніше
Ден Браун — неперевершений автор історичного трилера та творець численних бестселерів, включно з найпродаванішим романом усіх часів «Код да Вінчі». Його книжки розійшлися накладом понад 200 мільйонів примірників у 52 країнах світу. Він входить до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time. Майстер інтриги та сюжетних перипетій, Ден Браун укотре демонструє свій надзвичайний талант і фантастичне вміння зацікавити читача.
Детальніше
Вільям Пітер Блетті — американський письменник, сценарист і кінорежисер. Світової популярності авторові здобув його легендарний роман «Екзорцист», за сюжетом якого знято однойменний фільм. Книжка відразу ж стала світовим бестселером, тільки за перші кілька років після видання у світі продано понад 13 млн примірників. Екранізація дістала безліч відзнак і нагород, зокрема дві премії «Оскар» та чотири премії «Золотий глобус».
Детальніше
Карл Саган — відомий американський астрофізик і популяризатор науки, володар Пулітцерівської премії у галузі літератури, медалі NASA, статусу Великого американця та ще багатьох престижних премій і нагород. На його честь названо Меморіальну нагороду за космічні дослідження
Детальніше
Джилл Сантополо — сучасна американська письменниця, авторка популярних романів. Її книжки перекладено понад 30 мовами. Джилл Сантополо пише історії не тільки для дорослої аудиторії, а й для дітей та підлітків. Безмежна щирість — ось чим вона завоювала читачів і літературних критиків.
Детальніше
Эрнест Уильям Хорнунг — английский писатель, перу которого принадлежит серия романов о Раффлсе — взломщике-любителе эпохи викторианской Англии. Хорнунг одним из первых придумал образ антигероя, который своей харизмой и недюжинной смекалкой вызывает у читателя симпатию, увлекая за собой в поисках истины. Вдохновленный легендарным Шерлоком Холмсом, Хорнунг создал своего Раффлса — символ целой эпохи, «Шерлока наоборот», чем покорил сердца миллионов читателей по всему миру.
Детальніше
Книжки Камілли Лекберґ перекладено 35 мовами в 55 країнах світу і видано загальним накладом 12 мільйонів екземплярів. Письменниця є володаркою престижної нагороди «Grand Prix de Littrature!». За мотивами її творів відзняли популярний шведський телесеріал!
Детальніше
Джек Хіт — сучасний австралійський письменник, нове ім'я в жанрі гостросюжетного психологічного трилеру. Письменник входить до четвірки кращих австралійських авторів, він володар численних нагород і премій, серед яких Nottinghamshire Brilliant Book Award і ACT Book of the Year Award, член Асоціаціх австралійських письменників-криміналістів.
Детальніше
Девід Роуз — інженер та успішний підприємець, який реалізував цілий ряд проектів в сфері інтернету речей, дослідник і викладач Массачусетського технологічного інституту, журналіст та письменник, який співпрацював із такими авторитетними журналами, як Discover, Engineering Inc., Home, iQ, Wired тощо.
Детальніше
Річард Докінз — британський еволюційний біолог і відомий популяризатор науки. Лауреат численних літературних і наукових премій, зокрема премії Майкла Фарадея, премії Королівської наукової спільноти в галузі літератури та Міжнародної космічної премії. Його книжка «Егоїстичний ген» принесла авторові всесвітнє визнання. Докінз належить до сотні найгеніальніших людей, які живуть у наш час.
Детальніше
Сью Монк Кідд — популярна американська письменниця, авторка бестселерів, серед яких сенсаційний роман «Таємне життя бджіл». Її твори мали рекордні наклади, а деякі з романів екранізовано. Бестселер «Набуття крил» здобув чимало нагород, серед яких премія «Книга року» та SIBA Book Award, а також був номінований на Дублінську літературну премію, одну з найпрестижніших у світі.
Детальніше
Эмиль Габорио — выдающийся французский писатель, один из основателей и признанный мастер детективного жанра. Его романы переведены практически на все языки мира. Последователями Габорио были такие выдающиеся авторы, как Роберт Льюис Стивенсон и Артур Конан Дойль. Произведения Габорио неоднократно экранизировались.
Детальніше
Эрл Дерр Биггерс — американский писатель и драматург, создатель знаменитой во всем мире серии романов о Чарли Чане, одном из самых известных персонажей детективной литературы 20-х годов ХХ века. Романы о китайском детективе принесли автору настоящую славу, были многократно экранизированы; сюжеты по мотивам произведений Биггерса использовались для сценариев к фильмам даже спустя 50 лет после смерти автора.
Детальніше
Томас Фрідман — відомий американський журналіст, репортер і політичний оглядач газети The New York Times, тричі лауреат Пулітцерівської премії, автор семи книжок, серед яких — бестселер «Дякую за запізнення», за відгуками «найбільш амбіційна праця ХХІ століття».
Детальніше
Народився 11.07.1959, с. Хоржешть Котовського (нині Хинчештський) р-ну. Проживає в с. Суручень Яловенкого р-ну, Молдлва. Журналіст.
Детальніше
Індійська письменниця, що пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності. Авторка двох сценаріїв і кількох збірок есе. Лауретка Букерівської премії 1997 року за роман "Бог дрібниць", що став однією з найпопулярніших книжок і був проданий накладом більше ніж у 8 млн примірників.
Детальніше
Народилася у переддень нового року, 31 грудня 1979 року на Далекому Сході, в місцях, куди українці з'їжджалися ще з часів скасування кріпосного права, а колись навіть хотіли заснувати Далекосхідну Українську Республіку, не вдалося, - на Зеленому Клині. Приїхала з батьками до Луцька, а потім тут же й училася, закохувалася, отримувала спеціальність, вийшла заміж, народила усіх трьох дітей, почала писати казочки, віршики. З 1990 року брала участь в пластових акціях, бувала на перших пластових таборах в Україні, тепер відійшла від активного пластування, проте зв'язки не втрачені.
Детальніше
Автор відомої філософсько-економічної книжки «Економіка добра і зла», перекладеної 18-ма мовами, яка стала бестселером у багатьох країнах і здобула міжнародні нагороди. У 24-річному віці став економічним радником президента Вацлава Гавела. Увійшов до престижного рейтингу 100 найвпливовіших мислителів планети.
Детальніше
Энн Райс — американская писательница, сценарист и продюсер, автор бестселлера «Интервью с вампиром», по мотивам которого был снят фильм с мировыми кинозвёздами в лице Тома Круза, Брэда Питта и Антонио Бандераса. Вместе со своим сыном Кристофером Райсом, популярным американским романистом и автором нескольких бестселлеров, Энн написала новый роман, покоривший сердца читателей по всему миру.
Детальніше
Єжи Косинський — американський письменник польсько-єврейського походження, тривалий час очолював американський ПЕН-клуб. Його роман «Розфарбований птах» опубліковано 1965 року. Після видання книжки в США критики поділилася на два табори: одні вважали її унікальним документом, інші — літературною фікцією. Але попри все роман став міжнародним бестселером, перекладеним 34 мовами. У Франції за «Розфарбованого птаха» Косинський отримав престижну нагороду як найкращий іноземний автор, а роман був визнаний книжкою року.
Детальніше
Дж. Л. Батлер — псевдоним популярного британского автора и известного журналиста. Её роман «Обладание» был издан в 15 странах, а права на экранизацию были куплены на Лондонской книжной ярмарке 2017 года компанией Sony Pictures.
Детальніше
Чарльз Белфор (1954) народився в США, в сім’ї американця і польської емігрантки. Дитинство його пройшло в передмісті Балтимора. В 1983 році він закінчив Інститут Пратта — один із провідних навчальних закладів США в галузі мистецтва, дизайну й архітектури, а потім отримав ступінь магістра в Колумбійському університеті. Дипломований історик, спеціаліст із охорони пам’ятників, автор кількох монографій, Бельфор врешті-решт звернувся до художньої прози, і його дебютний роман «Паризький архітектор» (2013) несподівано для самого автора опинився у списках бестселерів і став одним із фіналістів престижної Дублінської літературної премії.
Детальніше
Зоран Жмирич (1969) — хорватський письменник, музикант, колумніст, член Хорватського товариства письменників. Він народився, навчався, живе й працює у рідному місті Рієка — це найбільший порт Хорватії на узбережжі Адріатичного моря і третє за величиною місто у країні.
Детальніше
Філіпп Майєр — американський письменник, лауреат численних літературних премій. За свій перший роман, «Американська іржа», отримав книжковий приз від «Лос-Анджелес Таймс», а також стипендії Ґуґґенгайма та Добі Пайсано. Щотижневик «Нью-Йоркер» увів його до двадцятки найкращих американських письменників віком до сорока років. Другий роман Майєра, «Син», дійшов до фіналу Пулітцерівської премії та став бестселером у восьми країнах світу.
Детальніше
Джон Бакен (1875 — 1940) практично не відомий українському читачеві, а він же був не лише першокласним письменником, автором неперевершених «шпигунських» бестселерів, але й одним із найбільш розумних, проникливих і далекоглядних політичних діячів Великої Британії та Канади.
Детальніше
Кара Делевінь — популярна англійська акторка, співачка й колишня супермодель. Делевінь знімалась у рекламних кампаніях таких брендів, як H&M, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Zara, Chanel, проте вирішила покинути світ моди. Написавши книжку, яка стала справжньою сенсацією, Делевінь зруйнувала всі стереотипи про представниць модельної індустрії та привернула увагу загалу до проблем підлітків.
Детальніше
Британського письменника-постмодерніста Джуліана Барнса ні з ким не переплутати. Так само — і його надзвичайний роман «Історія світу в 10 1/2 розділах». Барнс не боїться експериментувати і робить це неперевершено й сміливо. Він неодноразово був відзначений престижними літературними нагородами, отримав Європейську літературну премію та премію Шекспіра.
Детальніше
Сучасного німецького письменника Бернгарда Шлінка заслужено порівнюють із Германом Гессе, Еріхом Марією Ремарком і Патріком Зюскіндом. Роман «Читець» приніс Шлінкові всесвітню славу, був перекладний на більш ніж 50 мов і екранізований. Нова книжка Шлінка оповідає про долю жінки, яка не здається і, попри всі випробування і втрати, зберігає любов та надію.
Детальніше
Валерий Махов — продюсер телепрограммы «Резонанс» ЦОС МВД Украины, кавалер Почетных знаков МВД Украины «Серебряное перо» и «За содействие органам внутренних дел Украины», ордена святого равноапостольного Великого князя Владимира III степени, ордена Рождества Христова II степени, полковник Международной полицейской ассоциации. Автор 10 поэтических сборников, почетный член Союза писателей Украины, сценарист и актер. Участвовал в работе над фильмами «УВД», «Ситуація 202», «Антиснайпер», «Скульптор», «Безумный ноябрь». Лауреат премии «Журналист года» 2000 года.
Детальніше
Ричард Остин Фримен — британский писатель, автор более 20 романов и 30 рассказов. Главный персонаж его произведений доктор Торндайк завоевал сердца читателей своей невероятной харизмой и нестандартными методами раскрытия преступлений. Его сравнивали с легендарным Шерлоком Холмсом. Истории о приключениях эксперта-криминалиста Торндайка неоднократно экранизировались. В знаменитом сериале «Соперники Шерлока Холмса» персонажу Фримена даже посвящено несколько эпизодов.
Детальніше
Шон Керролл — фізик Каліфорнійського технологічного інституту й визнаний науковий письменник
Детальніше
Ніккі Френч — це літературний псевдонім англійської подружньої пари, Ніккі Джеррард і Шон Френч, авторів психологічних трилерів.
Детальніше
Венді Сузукі успішно керує інтерактивної дослідницькою лабораторією Нью-йоркського університету і пише книги про безпосередній вплив фізичної активності на здоров’я мозку. Вона вивчає те, як аеробні тренування покращують нашу увагу, пам’ять і когнітивні здібності.
Венді розробила авторську методику фізичних вправ, здатну змінити образ думок і вплинути на життя. Детально вона описала свої висновки в книзі “Дивачка, що закохалася в мозок”
Детальніше
Емілі Наґоскі — експерт із двадцятирічним стажем у царині статевого виховання, докторка наук і авторка популярних книжок-сенсацій та низки наукових публікацій. Її бестселер «Як бажає жінка» потрапив до ТОП-5 книжок про науку за оцінкою Goodreads.
Детальніше
Один з найуспішніших німецьких письменників. Народився у 1966 році у Бремені. За освітою журналіст, працював редактором на радіо та телебаченні. Автор сценарію популярного в Німеччині сервіалу "Берлін".
Детальніше
(05.11.1951) Артуро Перес-Реверте — іспанський журналіст і письменник, що працює в жанрі детективу та історичного роману. Народився в іспанському місті Картахена.
Детальніше
Збіґнєв Рокіта (04.04.1989) — журналіст, редактор видання «Нова Східна Європа». Спеціалізується на питаннях пострадянського простору.
Збіґнєв Рокіта родом з Глівіце, випускник інституту Росії та Східної Європи Ягеллонського університету.
Автор книги «Спорт у тіні імперій». Він прихильник «П’яста» (Глівіце), «Гурнік» (Забже) та кількох інших силезьких клубів.
Детальніше
Андрій Маклаков (1963) народився в місті Рава-Руська на Львівщині. У 1988 році закінчив Київський політехнічний інститут. Від 1998 року присвятив себе науковій журналістиці, співпрацював із провідними столичними виданнями. У 2003–2008 роках очолював Білоцерківське філософське товариство. Наразі — співробітник Інституту стратегічних досліджень «Нова Україна».
Детальніше
Даниэль Глаттауэр (1960) — австрійський письменник, у минулому — журналіст. Упродовж 20 років був редактором розділу фейлетонів і судових репортажів національної щоденної газети Der Standard. Здобув популярність завдяки колонці на першій шпальті газети, де він у гумористичній формі говорив про актуальні проблеми.
Детальніше
Емі Ньюмарк - письменниця, фінансовий аналітик, спеціаліст в області фінансів і телекомуникацій. Після тривалої карьєри автора книг по телекомунікаціям, фінансових звітів, бізнес-планів, а також корпоративних прес-релізів, вона стала видавцем, головним редактором і співавтором книги "Курячий бульйон для душі" (2008). Сама письменниця визнає, що це ковток свіжого повітря для неї.
Детальніше
Джоанна Флюк (1943), справжнє ім'я - Джоан Фішманн. Найбільш відома як автор бестселерів серії "Ханна Свенсен".
Ллойд Джонс (23.03.1955) народився в місті Ловер Хатт, Нова Зеландія, яке стало частим темою його подальших художніх творів.
Він навчався в Університеті Вікторії, працював журналістом і консультантом, а також писав книги.
Серед його романів: «Біографія» (1993); «Чу Ву» (1998 рік); «Тут, на краю світу, ми вчимося танцювати» (2002); «Розфарбуй свою дружину» (2004). Але найбільш відомий його роман — «Містер Піп» (2007).
Детальніше
Чак Вендіґ (22.04.1976) — романіст, сценарист, гейм-дизайнер і багатосторонній фрілансер-писака.
Детальніше
Спенсер Веллз — генетик та антрополог, дослідник-партнер Національного географічного товариства США. Його документальні фільми транслюють на телеканалах Пі-Бі-Сі, «Діскавері» і «Національний географічний».
Детальніше
Фердинанд фон Ширах — провідний німецький адвокат, що працює з кримінальними справами. Крім того, він один із найуспішніших німецьких письменників. Його твори читають у сорока країнах світу. Ширах пише оповідання, спираючись на факти реальних злочинів і кримінальних розслідувань. «Покарання» — збірка з 12 історій, так чи інакше пов’язаних із судовим розглядом та роботою адвоката.
Детальніше
Фергюс Хьюм — англійський письменник кінця XIX- початку XX столітть. Вже дебютний його роман розійшовся накладом близько 750 000 примірників й був перекладений на 11 мов. Хьюм вважається рекордсменом в детективному жанрі: за 47 років творчості він опубліківав понад 140 творів. Кожна його історія — це вишукана інтрига й хитросплетіння загадок. Романи Хьюма належать до переліку найвідоміших детективів.
Детальніше
Під псевдонімном Поль д’Івуа публікував свої твори відомий французький письменник Поль Дельотр. На його рахунку більше двох десятків пригодницьких, фантастичних и детективних книг з великими накладами. Кількість поціновувачів творчості Поля д’Івуа зростало з кожним новим романом. Захвоплюючі детективи д’Івуа кінца ХІХ — початку ХХ століття залишаються еталонними й в ХХІ столітті.
Детальніше
Арамінта Голл — сучасна американська авторка, яка вже встигла завоювати прихильність читачів у всьому світі. Позитивні відгуки критиків та літературних оглядачів ставлять романи Холл в ряди найкращих сучасних детективних історій. Роман «Особлива форма жорстокості» потравив до списку «Кращих трилерів року» (відзнака A CrimeReads Best Book).
Детальніше
Юрій Даценко - хмельницький письменник, який успішно дебютував романом «Пастка для різника». Поєднує детективний сюжет з історичним підґрунтям та атмосферою трилера, працює на стику жанрів. Популяризує українську глибинку — маленькі міста і села, доводячи, що захопливі сюжети трапляються й у провінції. Багато подорожує, тож його романи частково написані «з натури».
Детальніше
Інґрід Нолль — німецька письменниця. Її вважають найуспішнішою письменницею сучасності, яка працює в жанрі кримінального роману. Її книги перекладено 27-ма мовами.
Детальніше
Іні Лоренц – один з псевдонимів німецьких письменників Іни Клоке і Ельмара Вольрата.
Детальніше
Лулу Тейлор — современная британская писательница, обладательница престижных наград и премий, среди которых RNA Readers’ Choice award. Восемь ее романов-бестселлеров обрели миллионы поклонников по всему миру. Истории Тейлор — это балансирование на грани скандального блокбастера и таинственных семейных саг.
Детальніше
Абдель Селлу — літературний феномен. Він ніколи не мріяв стати письменником, але його автобіографічний роман «Ти змінив моє життя» став справжньою сенсацією та приніс авторові світове визнання.
Детальніше
Міссіс Генрі Вуд — всесвітньо відома англійська письменниця. Найбільшу популярність їй приніс роман «Іст-Лінн». Його було перекладено всіма основними мовами світу, а наклад роману лише в Англії склав 200 000 примірників. Всього Еллен Вуд написала близько 30 романів й понад 100 оповідань, ставши засновницею «серіального» детективу.
Детальніше
Моріс Ренар — провідний французький письменник-фантаст, визнаний майстер пригодницького й кримінального роману. Його романи вишукані та інтригуючі. Поціновувачам детективних, фантастичних і авантюрних історій.
Детальніше
Лінда Ла Плант — знана британська письменниця, сценаристка, володарка численних кіно- та літературних відзнак. Її називають «королевою кримінальної прози». Усі її романи потрапляли до списків міжнародних бестселерів. Ла Плант є членкинею Зали слави (Crime Thriller Awards).
Детальніше
Айше Кулін — турецька письменниця і сценаристка. Працювала редактором і репортером у різних виданнях, сценаристом на телебаченні. Її романи здобули шалену популярність на батьківщині та далеко за її межами. Кілька творів письменниці були екранізовані й мали успіх.
Детальніше
Елен Черскі — фізик зі світовим іменем, дослідниця, часта гостя програм ВВС, оглядачка в журналі Focus та авторка статей Guardian.
Детальніше
Геннінг Манкелль - шведський театральний режисер й письменник, автор детективних романів.
Детальніше
Девід Хаїр — новозеландський письменник, автор трьох популярних фентезійних серій. У своїх історіях Хаїр майстерно переплітає міфологію та історію. Його роман «Кров мага» увійшов до ТОПу кращих книг за версією Amazon.
Детальніше
Тосікадзу Кавагуті — сучасний японський письменник, який зачаровує своїм словом та нестандартними сюжетами. Деякі з його творів (зокрема роман «Доки кава не охолоне») були успішно екранізовані.
Детальніше
Адам Сміт — шотландський філософ, засновник політичної економіки, ключова постать у Шотландії епохи Просвітництва. Сміт заклав підвалини для створення теорії вільних ринків, що лягла в основу сучасної економічної думки.
Детальніше
Девід Крістіан — доктор історичних наук, професор історії Університету Маккворі (Австралія) та директор Інституту Великої історії. Один із засновників академічної дисципліни «Велика історія», автор численних книжок і статей.
Детальніше
Френсіс Фукуяма — американський філософ, політичний економіст і публіцист, професор політології. Очолює Центр розвитку демократії і верховенства права Стенфордського університету.
Детальніше
Хорхе Чем — популяризатор науки, доктор робототехніки у Стенфордському університеті. Творець популярних онлайн-коміксів, відомих як PHD Comics.
Детальніше
Деніел Вайтсон (Daniel O. Whiteson) – американський вчений, професор фізики й астрономії. Співавтор книжки «Гадки не маємо. Подорож невідомим Усесвітом».
Детальніше
Кейт Роворт — викладачка та старша співробітниця Інституту змін довкілля Оксфордського університету. Вивчає економічну теорію, що допоможе вирішити соціальні й екологічні проблеми ХХІ століття. Авторка колонок у Financial Times, Wall Street Journal, CNN тощо.
Детальніше
Стівен Строґац — професор прикладної математики Корнелльського університету. Автор науково-популярних колонок про математику для New York Times.
Детальніше
Макс Теґмарк — професор Массачусетського технологічного інституту, один з найавторитетніших дослідників штучного інтелекту. Його Інститут майбутнього життя отримав грант від Ілона Маска — 10 млн доларів на дослідження можливих наслідків розвитку штучного інтелекту
Детальніше
Дженніфер Дудна — професорка структурної біології та біохімії в Каліфорнійському університеті. Належить до групи науковців, які винайшли технологію CRISPR. Лауреатка численних міжнародних премій та авторка понад 200 наукових робіт.
Детальніше
Семюел Стернберґ — професор біохімії та молекулярної біофізики. Автор низки наукових публікацій про CRISPR. Отримав премію імені Скерінджа від Товариства дослідників РНК, а також премію імені Вайнтрауба від Онкологічного дослідницького центру Фреда Гатчінсона.
Детальніше
Ручір Шарма — один із найбільших інвесторів світу, керівник напряму нових економік у Morgan Stanley. Працював редактором Newsweek, постійний автор Wall Street Journal та Economic Times. Всесвітній економічний форум назвав його одним із передових молодих лідерів світу, а журнал Bloomberg Markets вніс до переліку 50 найвпливовіших людей світу. Один із провідних світових мислителів за версією журналу Foreign Policy.
Детальніше
Ерік Бріньолфссон — один з керівників ініціативи МТІ з вивчення цифрової економіки та професор в Школі менеджменту Слоуна. Разом з Ендрю Макафі є співавтором бестселера «Друга епоха машин», а також одним з найцитованіших науковців у галузі інформаційних систем та економіки.
Детальніше
Ендрю Макафі (Andrew Paul McAfee) — інженер і викладач Массачусетського технологічного інституту. Автор бестселеру «Машина. Платформа. Натовп», який написав у співавторстві з Еріком Брінйольфссоном. Входить разом з ним в глобальний рейтинг провідних бізнес-мислителів Thinkers50 та Politico 50. Співдиректор Центру цифрового бізнесу MIT і керівник «Ініціативи в області Цифрової Економіки». Ендрю Макафі входить до списку топ 100 найбільш впливових людей в IT і є популярним експертом в області цифрової трансформації.
Детальніше
Девід Фрідман — американський письменник-економіст, професор Університету Санта-Клари та один з найвідоміших лібертаріанців. Автор таких видань, як «Теорія цін: короткий екскурс», «Прихований порядок: економіка повсякденного життя». Син лауреата Нобелівської премії Мілтона Фрідмана, автора книжки «Капіталізм і свобода».
Детальніше
Кевін Митник — провідний консультант і спікер з питань кібербезпеки, колишній хакер та автор низки книжок. Засновник Mitnick Security Consulting, його клієнтами є компанії з Fortune 500 та інші.
Детальніше
Дуґлас Норт — американський економіст, соціальний філософ, історик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1993 року.
Детальніше
Джон Волліс — професор економіки в Мерилендському університеті, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень.
Детальніше
Баррі Вайнґест — політолог та економіст, старший науковий співробітник Гуверівського інституту (Стенфордський університет). Член Національної академії наук та Американської академії мистецтв і наук.
Детальніше
Майкл Шермер — американський науково-популярний автор, засновник Спільноти скептиків, яка займається розслідуванням псевдонаукових заяв та повідомлень про надприродні явищ. Дописувач Scientific American та Time.com.
Детальніше
Кевін Келлі — американський журналіст, футуролог, письменник. Допоміг запустити журнал Wired і був його головним редактором перші сім років. Співзасновник сайту Cool Tools та щорічного форуму Hackers’ Conference. Працював редактором журналу Whole Earth Review. Автор книжок про технологічні тренди та нову інформаційну економіку.
Детальніше
Гелен Томсон — консультантка журналу New Scientist, входить до короткого списку найкращих наукових журналістів British Journalism Awards. Здобула ступені бакалавра з нейробіології й магістра з наукових комунікацій. Дописувачка видань Guardian, Washington Post, Daily Mail і Nature.
Детальніше
Андрій Варламов — доктор фізико-математичних наук, член-кореспондент Італійської академії мистецтв Брери, член Ради Європейського фестивалю науки в Генуї та дослідник в теоретичній групі з фізики конденсованого стану Аргонської національної лабораторії, США. Професор в університетах Флоренції, Рима, Павії, Бордо, Міннесоти та ін.
Детальніше
Лев Асаламазов — доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики, автор багатьох науково-популярних статей та класичних робіт у галузі теорії надпровідності.
Детальніше
Анрі Шарр’єр — французький письменник, який здобув світову популярність завдяки автобіографічному роману «Метелик». Майже п’ятнадцять років, як і його герой, він боровся за своє чесне ім’я та свободу і таки отримав виправдання. Історія цієї боротьби стала основою легендарного «Метелика».
Детальніше
Мартін Еміс — британський прозаїк, автор бестселерів та прихильник новаторства в літературі. Він писав для таких авторитетних видань, як The Sunday Telegraph, The Independent, The New York Times Book Review, Esquire та The New Yorker. The Times назвав його одним із 50 найвидатніших британських письменників.
Детальніше
Деніел Еверет (Daniel Everett) – американський лінгвіст, викладач, антрополог та мистецтвознавець. Місіонер та мандрівник, який здійснив серію дослідницьких подорожей у Амазонію. Здобув освіту у Біблійному інституті Міду в Чікаго та Літньому інституті лінгвістики. Автор науково-дослідницьких творів з лінгвістики, етнології, культурології та невербального мовлення.
Детальніше
Семюел Гантінґтон (Samuel Huntington) – філософ, геополітик, політолог, соціолог, економіст та письменник. Здобув освіту в Чиказькому та Єльському університетах. Захистив докторську дисертацію в Гарвардському університеті, в якому згодом став викладати.
Детальніше
Стівен Пінкер — американський експериментальний психолог, популяризатор науки, письменник. Відомий ідеєю, що мова — це, швидше, інстинкт і біологічне пристосування, ніж витвір інтелекту.Один із 100 найвидатніших мислителів світу за версією видання «Time» (2004).
Детальніше
Волтер Левін – астрофізик, колишній професор фізики Массачусетського технологічного інституту, де викладав понад 40 років. Відомий своїми лекціями та онлайн-курсами. Автор понад 450 наукових статей.
Детальніше
Воррен Ґольдштейн є професором історії і очолює факультет історії та філософії в Коледжі мистецтв і наук Хартфордского університету (Коннектикут, США). Він також є доктором філософії з американістики Єльського університету. У 2010 році Гольдштейн став співавтором книги «Проста фізика. Від атомного ядра до межі Всесвіту», яку написав разом з колишнім професором MIT Волтером Левіним і яка стала визнаним у світі бестселером.
Детальніше
Макс Вебер ( 1864 -1920) - німецький соціолог і політичний економіст, найбільш відомий завдяки тезі протестантська етика, що стосується протестантства і капіталізму, а також завдяки ідеям бюрократії.
Детальніше
Тім Гарфорд (Tim Harford) 1973 р.н. - економіст, журналіст, телеведучий, почесний член Королівського статистичного товариства, автор книжок на тему економіки.
Детальніше
Едвард Конард (Edward W. Conard) – американський бізнесмен, інженер з автомобілебудування та засновник кількох комерційних компаній. Конард є запрошеним науковим співробітником Американського інституту підприємництва, незалежної дослідницької установи, що фінансується Microsoft, Motorola, American Express, ExxonMobil, Chevron та AT&T.
Детальніше
Норман Дойдж (Norman Doidge) - психоаналітик, психіатр, доктор медицини. Науковий співробітник Центру психоаналітичної підготовки та досліджень Колумбійського Університету Нью-Йорку та факультету психіатрії Університету Торонто. Письменник, поет, публіцист. Чотириразовий лауреат премії "National Magazine Gold Award".
Детальніше
(20.01.1982) Андерс Ріделл – письменник, журналіст і редактор відділу культури видавничого дому Hallpressen. Від 2008 до 2015 р. працював головним редактором мистецького часопису Konstnären.
Детальніше
(14.01.1960) Едвард Сент-Обін народився в Лондоні.
До серії його романів про Патріка Мелроуза, що викликали в публіки таке нестримне захоплення, належать «Не зважай», «Паскудна звістка», «Трохи надії» (раніше надруковані разом як трилогія під спільною назвою «Трохи надії»), «Молоко матері» (цей роман увійшов до короткого списку Букерівської премії 2006 року) та «Нарешті».
(15.10.1973) Франк Тільє — відомий французський письменник, майстер детективних романів-трилерів із складним сюжетом та несподіваним фіналом.
Детальніше
Рендал Рей – американський науковець, журналіст, професор економіки в Університеті Міссурі, Канзас-Сіті. Здобув освіту бакалавра психології в Тихоокеанському університеті та магістра у Вашингтонському університеті. Викладав у Римському університеті ла Сап'єнца, Паризькому університеті та Національному автономному університеті Мексики. Автор багатьох статей та книг з питань макроекономіки, політології та фінансів.
Детальніше
Річард Філліпс Фейнман Richard Phillips Feynman) 1918-1988 - видатний американський фізик-теоретик, лауреат Нобелівської премії з фізики 1965 р., один із засновників квантової електродинаміки, вважається прабатьком нанотехнологій.
Детальніше
Скрипченко Максим Валерійович, співзасновник Української трансатлантичної платформи, заступник директора Центру безпекових ініціатив.
Детальніше
Ґійом Мюссо — один із найпопулярніших сучасних письменників Франції. Наразі продано понад 32 мільйони примірників його книжок, які перекладено 40 мовами. За двома з них знято фільми, ще кілька творів — у процесі екранізації.
Детальніше
Едріан Мак-Кінті — сучасний американський письменник ірландського походження. Його дебютний роман потрапив до короткого списку премії Steel Dagger Award. Також є володарем премій Spinetingler та Вarry Award.
Детальніше
Кріс Скіннер відомий як незалежний оглядач фінансових ринків через блог на сайті Finanser.com, а також автор бестселерів Digital Bank («Цифровий банк») і ValueWeb. У бестселері ValueWeb описує, як Фінтех-компанії використовують блокчейн і мобільні технології для створення інтернету цінностей. Ми наближаємося до інтернету цінностей, який накриє хвилею діджиталізації весь банківський сектор. Про те, як розгортається битва за цифровий банкінг, Кріс Скіннер докладно пише в книжці Digital Bank. Там же він дає рекомендації традиційним банкам, як зберегти конкурентоспроможність у нових умовах.
Детальніше
Річард Мюллер – американський вчений, публіцист, професор фізики в Каліфорнійському університеті Берклі. Старший науковий співробітник факультету Національної лабораторії Берклі, а також один з засновників Berkeley Earth, некомерційної організації з вирішення нагальних питань геофізики.
Детальніше
Девід Райх – американський вчений, що присвятив життя вивченню генетики та геноміки. Є доктором філософії, професором Гарвардської медичної школи. Проводить дослідження в Медичному інституті Говарда Х'юза.
Детальніше
Шон Байзелл — шотландський букініст. Здобув популярність як автор мемуарів «Щоденник книгаря» (2017) та «Сповідь продавця книг» (2019).
Детальніше
Науковець, відомий як «Ботанік у кедах», людина, яка робить відвідини природничого музею ще захопливішими
Детальніше
Пол Мейсон (Paul Mason) – британський коментатор, журналіст, ведучій на радіо та автор кількох книг з економіки. Був редактором Channel 4, найвідомішого британського радіоканалу з питань культури, спорту та цифрових технологій.
Детальніше
Ювал Ной Харарі — професор історії, автор міжнародного бестселера «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього».
Детальніше
Народився у Дніпропетровську 19 серпня 1983 року. З дитинства хотів стати письменником, мандрівником. У 2015 році переїхав із Дніпропетровська до Львова.
Був ведучим щоденного політичного ток-шоу «Наживо» на дніпровському телебаченні.
Працює туристичним лідером створюючи авторські тури, описує власні подорожі у блозі та книгах («Шлях на край світу», «Український Шпіцберген», «Усе, що ви знаєте про Ірландію»). Відвідав понад 40 країн на чотирьох континентах.
Детальніше
Генрик Ибсен — норвежский драматург, поэт и публицист, один из основателей «новой драмы».
Детальніше
Донна Леон нагороджена престижною премією «Срібний кинджал» від Британської асоціації авторів-детективників!
Детальніше
Федеріко Мочча — італійський письменник, сценарист і режисер. Автор декількох десятків популярних романів. Його дебютний роман «Три метра над рівнем неба» став літературною сенсацією 2004 року, одразу було продано понад один мільйон примірників книжки. Мочча здобув італійську премію Torre di Castruccio і премію Insula Romana в номінації «Молоді дорослі» (Giovani adulti).
Детальніше
(01.01.1963) Джефф Ебботт є автором семи романів, які ввійшли до списку бестселерів за версією The New York Times. До найпопулярніших його книжок належать трилери серії Sam Capra (Adrenalin, The Last Minute, Downfall, Inside Man, The First Order), а також окремі романи Panic, Fear, Collision та Trust Me.
Детальніше
(1968) Сафі Бакал здобув диплом бакалавра з відзнакою за спеціальністю «Фізика» у Гарвардському університеті та захистив дисертацію доктора філософії у Стенфордському університеті. Пропрацювавши три роки консультантом у компанії McKinsey, він став засновником біотехнологічної компанії із розробки нових лікарських препаратів від раку. Він особисто проводив первинну публічну пропозицію компанії та упродовж 13 років перебував на посаді її генерального директора. У 2008 році Сафі Бакала оголосили Підприємцем року у галузі біотехнологій за версією компанії Ernst & Young. У 2011 році він співпрацював із радою наукових консультантів президента Обами з питань майбутнього національних досліджень.
Детальніше
(03.10.1979) Ніклас Натт-о-Даґ — шведський письменник, редактор і музикант. Автор бестселера «1793».
Детальніше
(1973) Кевін Кван народився і виріс у Сінгапурі. Наразі він мешкає в Мангеттені. «Шалено багаті азійці» — його перший роман.
Детальніше
(06.04.1957) Роберт Сапольскі — справжня зірка науки. Найвідоміший приматолог, фахівець зі стресу й агресії, найбільш упізнаваний професор Стенфорда і найоптимістичніший песиміст. Його лекції з біології поведінки збирають на Youtube мільйони переглядів, як популярні серіали. Його книги перетворюють наукові теорії в комедії і мелодрами, зрозумілі кожному. Біолог і одночасно експерт з неврології, він знає про гени, гормони і біохімію мозку не менше, аніж про звички мавп і секрети успіху провідних політиків.
Детальніше
(10.08.1940) Пітер Еткінз — британський хімік, який понад 40 років обіймав посади професора хімії в Оксфордському університеті та наукового співробітника Лінкольн-коледжу.
Детальніше
New York Times Book Review називає Карла Циммера «одним з найкращих наукових журналістів». Він автор бестселерів, пише для New York Times, National Geographic, Science. Редактор журналу Discovery, володар численних наукових премій та звань.
Детальніше
Жан-Франсуа Марміон — французький науковий журналіст. Його книжка «Психологія дурості» стала сенсацією, про яку гарвардський професор Стівен Пінкер сказав: «Нам дуже потрібна така книжка, як ця».
Детальніше
Денніс Лігейн (народ. 4 серпня 1965, Бостон, Массачусетс, США) — американський письменник, автор популярних кримінальних романів. Один з найпопулярніших майстрів детективного жанру в американській літературі, чиї бестселери вшановані відзнаками Shamus, Ніро Вульфа та найпрестижнішою - премією Едгара Алана По. За екранізації його гостросюжетних романів бралися Мартін Скорсезе та Бен Аффлек, а фільм «Містична річка» режисера Клінта Іствуда отримав дві премії «Оскар» з п’яти номінацій у 2004 році — уперше з часів легендарного «Бен Гура» у 1959-му.
Детальніше
Ольга Маслова — кандидатка біологічних наук, засновниця науково-популярної ініціативи Nobilitet, ведуча передачі «Наука як по маслу» на Громадському радіо, співавторка жіночого календаря Solomia Today, консультує інноваційні, наукові та освітні проекти.
Детальніше
Ніка Бєльська — консультантка зі сну та лайфстайлу здорового довголіття, викладачка йоги та медитації каліфорнійської школи. За освітою — генетик зі спеціалізацією на генетиці довгожителів України.
Детальніше
Анна Євгенія Янченко — сомельє, яка продегустувала понад 15 000 вин, засновниця блогу Сомельє в зелених штанях, лекторка міжнародної школи WSET, співавторка курсів Wine Start та «Філософія та вино».
Детальніше
В’ячеслав Агеєв — релігієзнавець, філософ, дослідник нових релігійних рухів, співзасновник Майстерні Академічного Релігієзнавства. А ще — масон (хоча наче й не рептилоїд), жив у Індії і вивчав медитацію та йогу ще до того як це стало мейнстримом, викликав духів і передбачав майбутнє. Поціновувач і колекціонер найдикішої конспірології.
Детальніше
Наталя Атамась — орнітологиня, кандидатка біологічних наук і популяризаторка науки. Любителька опери та майстриня веслування на байдарці. Виховує сина, пухнастого кота та доктора фізико-математичних наук, який терпіти не може опери.
Детальніше
Войтек Бредлі — доцент кафедри когнітивної науки, неврології та науки про дані Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Незважаючи на те, що він проводить «справжні» дослідження неврології, ви тут не для цього. Ви тут через його зомбі-«дослідження». Бредлі є відмічений нагородами радник Товариства досліджень зомбі, і вся ця річ про зомбі була страшенно популярною. Про це висвітлювали численні поважні ЗМІ, такі як National Geographic, Wired і навіть Американська академія неврології з якихось причин. Його відео на TED про мозок зомбі мають понад чверть мільйонів переглядів.
Детальніше
Андрій Сем’янків — лікар та автор блогу про медицину MED GOblin, кандидат медичних наук. Понад 14 років працював в анестезіології та інтенсивній терапії. Крім лікарської практики, Андрій брав участь у міжнародних клінічних дослідженнях, навчав цивільних і військових медиків. Свій блог у соцмережах почав вести під час роботи за кордоном. Відтоді Андрій пояснив десяткам (якщо не сотням) тисяч людей, що пацієнт має право знати, чим і чому його лікують, що лікарі — теж люди, які можуть помилятися, медицина — це не таємниці для обраних, а чіткі наукові знання, і що кожен мусить брати на себе відповідальність за власне здоров’я й лікування.
Детальніше
Волтер Тевіс — американський прозаїк, чиї твори перекладено близько 20 мовами світу. Три його романи було кіноадаптовано. Та найбільшу популярність здобула екранізація «Ходу королеви», адаптована платформою Netflix 2020 року.
Детальніше
Річард Осман — англійський телеведучий, продюсер, комік і письменник, творець і другий ведучий телевікторини Pointless на BBC One.
Детальніше
Леонід Горобець — доктор біологічних наук, працює у палеонтологічному відділі Національного науково-природничого музею НАН України. Викладає у школі Майбутні — IWonder. Веде блог Стромата, у якому по клаптику розповідає про життя, Всесвіт і взагалі.
Детальніше
Крістофер Мур народився в Толедо, штат Огайо, і виріс в Менсфілді, штат Огайо. Навчався в Університеті штату Огайо і «Brooks Institute of Photography» в Санта-Барбарі. Переїхав до Каліфорнії, коли йому було 19 років, де і жив до 2003 року, потім вирушив на Гаваї. Почуття гумору, за власним визнанням, успадкував від батька — той багато років прослужив у дорожній поліції, і йому часто доводилося витягувати жертви аварій із палаючих покручених автомобілів. В юності крив дахи, працював на керамічній фабриці, де ліпив статуетки з біблійними сценами (зокрема, прославився тим, що виготовив Ісуса-немовля з личком довершеного негідника), торгував страховими полісами, був фотографом, диск-жокеєм, журналістом, клерком у мотелі, офіціантом в італійському ресторані, але кинув цю роботу, бо було важкувато втримувати рівновагу з тацею. Писати мріяв ще підлітком, але тільки у тридцять років кинув пити і взявся за розум.
Детальніше
Джозеф Менн — репортер, який спеціалізується на розслідуваннях для Reuters, найдавніший і найбільш шанований провідний журналіст у сфері кібербезпеки.
Детальніше
Лене Рейчел Андерсен— данська економістка, футурулогиня, філософиня, письменниця. Співзаснувала Центр Nordic Bildung (2018) і мережу European Bildung (2020). У 2019 році ініціювала проведення Європейського дня більдунґу та приєдналася до Римського клубу.
Детальніше
Томас Бйоркман— шведський фінансист, соціальний підприємець і письменник. У 2016 році став співзасновником Науково-дослідний інститут Perspectiva у Лондоні , у 2017-му — цифрової платформи 29k.org. Із 2014 року — член Римського клубу.
Детальніше
Чандран Наїр — експерт у галузі екологічного консультування, створив найбільшу в Азії консалтингову групу з питань охорони навколишнього середовища, засновник Глобального інституту майбутнього, член Римського клубу та Королівського товариства мистецтв.
Детальніше
Естер Дюфло – Нобелівська лауреатка з економіки 2019 р, економістка, аналітикиня та авторка кількох науково-дослідницьких книг. Має ступінь магістра Паризької школи економіки та професорки економіки Массачусетського технологічного інституту. Обіймає посаду наукового співробітника «Національного бюро з економічних досліджень» (NBER). Також вона є членом правління «Бюро досліджень та економічного аналізу з розвитку» (BREAD). Авторка бестселеру «Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів» (2011 р.).
Детальніше
Деніел Гордіс (Daniel Gordis, 1959) - ізраїльський письменник і оратор американського походження, відомий як лютий захисник Ізраїлю. Старший віце-президент, заслужений науковий співробітник Шалемського коледжу в Єрусалимі. Відзначений нагородами автор книги «Порятунок Ізраїлю: як єврейський народ може виграти війну, яка може ніколи не закінчитися».
Детальніше
Ніл Макґреґор— історик і журналіст, у 2002–2012 роках — директор Британського музею. Отримав орден «За заслуги» від королеви Єлизавети ІІ (2010). Завдяки його зусиллям на ВВС вийшла серія радіопередач про історію світу в 100 предметах.
Детальніше
Джон Герст— історик і суспільний оглядач, автор курсу про європейську історію. Викладав в Університеті Ла Троба (1968–2006), працював редактором популярного історичного журналу Historical Studies, співпрацював із Film Australia та Національним музеєм Австралії.
Детальніше
Роб Десол — куратор Інституту порівняльної геноміки імені Саклера, Американського природничого музею та програми досліджень мікроорганізмів.
Детальніше
Ієн Таттерсол – американський палеоантрополог, біолог. Куратор відділу антропології Американського природничого музею у Нью-Йорку. Автор багатьох книг.
Детальніше
Льюїс Дартнелл — дослідник, науковий співробітник Вестмінстерського університету, автор чотирьох книжок, спікер TED. Пише про науку для New Scientist, BBC Focus, Cosmos, виступає в телепередачах BBC Horizon і Wonders of the Universe.
Детальніше
Бен Шапіро — один з найбільш відомих консервативних мислителів Заходу, автор бестселерів New York Times, випускник Гарвардської школи права. Працює головним редактором Daily Wire і веде «Шоу Бена Шапіро» — найпопулярніший консервативний подкаст у США.
Детальніше
Професор Едвін Кірк водночас лікар-генетик і генетик-патолог — рідкісна комбінація. Як клініцист він приймає пацієнтів у Сіднейській дитячій лікарні, де працює вже понад 20 років. А лабораторну практику провадить у Рендвіку, в лабораторії генетичних патологій Нового Південного Уельсу. Це шанований науковець, викладач та один із керівників проєкту скринінгу носійства спадкових хвороб «Місія Макензі» з бюджетом у 20 мільйонів доларів.
Детальніше
Вадим Яненко — науковець, кандидат біологічних наук, орнітолог, палеобатрахо-герпетолог, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України. Популяризатор орнітології та палеонтології. Проводить екскурсії та веде телеграм-канал палеонтологічних мемів під ніком Paleo_daddy.
Детальніше
Юліан Чаплінський — архітектор та урбаніст, автор YouTube-каналу CHAPLINSKY VLOG.
Детальніше
Нік Бостром (Nick Bostrom) – шведський філософ, відомий своїми дослідженнями на теми трансгуманізму, антропного принципу й екзистенційного ризику. Професор Оксфордського університету, директор-засновник Інституту людства майбутнього.
Детальніше
Рустам Гаджієв — лінгвіст не лише за дипломом, а й за покликом душі. Упродовж свого кар’єрного шляху він працював над різними проєктами з обробки природної мови в банківській та IT галузях.
Детальніше
Уродженець Великої Британіїї, Алекс Джордж викладав право в Оксфордському університеті і кілька років працював корпоративним юристом у Лондоні та Парижі. Він переїхав до Сполучених Штатів 2003 року. Алекс є власником книгарні, а також засновником і директором щорічного книжкового фестивалю The Unbound Book Festival. У вільний час практикує як адвокат.
Детальніше
Антті Туомайнен — фінський письменник, чиї твори поєднують у собі кримінальну фантастику та чорний гумор. Романи Туомайнена були видані майже в 30 країнах. Він є одним із найбільш популярних письменників Фінляндії.
Детальніше
Оксана Півень — професорка, докторка біологічних наук, старша наукова співробітниця відділу генетики людини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
Оксана займається дослідженням функції генів у роботі серця.
Детальніше
Ольга Малюта — ембріологиня.
Ольга здійснює штучне запліднення й доглядає за ембріонами протягом перших п’яти днів їхнього існування. Вона жартує, що всі діти, яким допомогла з’явитися на цей світ, уже з перших днів є фанатами рокмузики й поезії, як і сама ембріологиня, що любить слухати щось хороше в лабораторії під час роботи.
Детальніше
(24.03.1986) Письменницька кар’єра Ярослави Литвин розпочалася, коли авторці було всього двадцять. Дебютний роман Ярослави «Ігри» отримав у 2006 році відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» і тоді ж побачив світ. Другий роман Ярослави під назвою «Пухнаста» було надруковано 2007 року.
Детальніше
(02.03.1942) Джон Ірвінг народився в Ексетері (штат Нью-Гемпшир), його справжнє ім’я — Джон Воллас Блант-молодший.
Детальніше
(28.05.1959) Бернардін Еварісто — британська письменниця англо-нігерійського походження. Володарка низки літературних нагород, серед яких Букерівська премія 2019 року за роман «Дівчина, жінка, інакша».
Детальніше
(13.01.1975) Данієль Кельман — німецько-австрійський письменник, автор цілої низки романів, збірок оповідань та кількох драм. Сьогодні він вважається одним із найбільш відомих у світі німецькомовних авторів, справжньою «надією німецької літератури».
Детальніше
Юлія Юрчук — історикиня, перекладає зі шведської на українську. Викладала в університетах Сьодерторн та Умео, а також у Стокгольмському університеті.
Детальніше
Ліза Таддео — двічі лауреатка премії Pushcart Prize (2017, 2019 рр.). Співпрацює з журналами Esquire, New York Magazine, Elle Magazine, The New York Observer, Glamour Magazine та The Sun Magazine.
Детальніше
Фрідріх Гаєк (1899—1992) — австрійський економіст, політичний філософ, прихильник економічного лібералізму й вільного ринку, критик соціалізму. Написав 18 наукових праць. У 1974 році здобув Нобелівську премію з економіки.
Детальніше
Долорес Редондо — іспанська письменниця, твори якої вважають феноменальним літературним явищем сучасності. Її романи досягли позначки у 2,5 млн читацьких відгуків. За романи Редондо змагаються найвидатніші видавництва світу, на сьогодні її книжки перекладено 38 мовами. Кілька творів успішно екранізовані.
Детальніше
Донато Каррізі — італійський письменник, сценарист, журналіст і режисер. Світ художньої літератури дізнався про Каррізі з виходом його першого роману «Нашіптувач», що здобув славу світового бестселера. Наступні книжки автора одна за одною ставали сенсаціями. Каррізі успішно дебютував як режисер-постановник, знявши фільм за мотивами власного роману «Дівчина в тумані» із Жаном Рено у головній ролі.
Детальніше
Максим Яковлєв досліджує українську та міжнародну політику.
Очолює кафедру міжнародних відносин і керує Школою політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія».
(20.09.1962) Джим Аль-Халілі — британський фізик-теоретик і популяризатор науки, уродженець Іраку. Професор теоретичної фізики і головний по роботі з участю громадськості в науці при Університеті Суррея. Був ведучим декількох наукових передач ВВС і є частим оглядачем науки в інших британських медіа.
Детальніше
Марина Шквиря — зоологиня, спеціалістка з екології та поведінки великих хижих тварин, кандидатка біологічних наук.
Керує розвитком наукових досліджень у Київському зоологічному парку загальнодержавного значення, співзасновниця реабілітаційного центру для ведмедів «Біла скеля».
Анна Солтер — американська психологиня, всесвітньо визнана експертка по сексуальним хижакам і авторка детективів. Анна Солтер здобула ступінь магістра в університеті Тафтса і докторки філософії в Гарвардському університеті. Вона була викладачем в університеті Тафтса та Гарвардському університеті. Вона є авторкою кількох науково-популярних книг, зокрема "Хижаки: педофіли, ґвалтівники та інші сексуальні злочинці: хто вони, як вони діють і як ми можемо захистити наших дітей" (2003).
Детальніше
(09.09.1943) Том Шиппі (Томас Алан Шиппі) — британський медієвіст, дослідник середньо- та давньоанглійської літератури, а також сучасного фентезі та наукової фантастики.
Детальніше
(1983) Тімоті Ендрюс Сейл — професор історії та директор програми міжнародних відносин в Університеті Торонто.
Детальніше
Олександр Рундель — науковець, захистив PhD з фізики в Ягеллонському університеті в Кракові. Працює в IT. У вільний час займається популяризацією науки. Член команд проєктів «Моя Наука» і «Дійсна Наука»
Детальніше
Кейт Квін — британська письменниця, авторка історичних трилерів та сучасної прози. Її твори стають бестселерами та розходяться багатотисячними накладами. Паралельно з письменництвом працює журналісткою й публікується в авторитетних The Times, The Guardian і The Mirror.
Детальніше
Ірина Ігнатенко — етнологиня, письменниця, подкастерка, видавчиня; кандидатка історичних наук, доцентка.
Детальніше
Вікторія Михайлова – директорка департаменту забезпечення та контролю якості на фармацевтичній фірмі PS Pharma Group (Дюссельдорф/Кельн, Німеччина).
Детальніше
Докторка Луїз Ньюсон - лікарка сімейної медицини та фахівчиня з менопаузи, директорка центру здоров’я й менопаузи Newson Health у Великій Британії.
Детальніше
(23.10.1969) Санджай Ґупта — американський нейрохірург, письменник і медичний журналіст індійського походження, який отримав широку популярність у США завдяки шоу Sanjay Gupta MD на каналі CNN.
Детальніше
Брендон Сандерсон — культовий американський письменник-фантаст, володар однієї з найпрестижніших літературних нагород Hugo Award, а також багаторазовий переможець David Gemmell Memorial Award, The Goodreads Choice Awards та Neffy.
Детальніше
Клеменс Мішлон — американська журналістка французького походження. Пише для The Independent статті, які стосуються реальних злочинів, а також є культурною й літературною оглядачкою.
Детальніше
Тер’є Тведт – норвезький академік, автор і режисер документальних фільмів. Професор кафедри географії Бергенського університету та професор глобальної історії Університету Осло, Норвегія.
Артур Гейлі — канадський прозаїк британського походження, який створив ряд бестселерів у жанрі виробничого роману.
Детальніше
Мітч Елбом — американський письменник, журналіст і музикант. Сумарний наклад його книжок налічує понад 40 мільйонів екземплярів. Здобувши популярність як найкращий спортивний кореспондент США, Елбом почав вести авторську колонку, а згодом і писати книжки, які надихають наповнювати життя новим сенсом і змінювати його на краще.
Детальніше
Іван Гоменюк — популяризатор історії, засновник спільноти «Пустощі східноєвропейської Кліо», дослідник теми й автор книжок з історії Австро-Угорської імперії та східноєвропейської історії.
Детальніше
Стефанія Демчук — історикиня, кандидатка історичних наук, асистентка кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Детальніше
Карен Вайт — популярна американська письменниця, авторка понад 20 романів у жанрі містичної й романтичної прози, визнаних бестселерами в усьому світі. Фіналістка конкурсів SIBA Book Award та Romance Writers of America, двічі лауреатка премії National Readers’ Choice Award.
Детальніше
В’єт Тан Нґуєн — американський письменник в’єтнамського походження. Його дебютний роман «Симпатик» став справжньою літературною сенсацією. Книжка визнана бестселером 2015 року за версією The New York Times, а роком пізніше відзначена Пулітцерівською премією. У 2016 році письменник одержав медаль Ендрю Карнеґі та премію Едґара Аллана По за найкращий дебют. Роман називають іммігрантською історією, яку розповіла людина двох свідомостей і двох країн: В’єтнаму і США.
Детальніше
Дмитро Скочко – письменник, автор книжки «До Слова» про українських митців із харківського будинку «Слово».
«Книга написана з любов’ю до Харкова. У ній я зобразив світ і Харків такими, якими ніколи не хотів би їх побачити», — пише Дмитро про свою нову книжку.
Андрій Гладій – менеджер проєктів в Ісландській арктичній мережі співпраці (Icelandic Arctic Cooperation Network).
Детальніше
(05.01.1974) Абір Мухерджі народився й виріс на заході Шотландії у родині іммігрантів з Індії. Коли йому було п'ятнадцять, найкращий друг умовив його прочитати роман Мартіна Круза Сміта "Парк Горького", і відтоді хлопець став найзавзятішим фанатом детективів.
Детальніше
Луїза Пенні — одна з найвідоміших канадських авторок. Її романами про інспектора поліції Квебека Армана Ґамаша без перебільшення зачитується весь світ. Авторка є переможницею багатьох літературних премій, зокрема New Bloody Dagger, Arthur Ellis Award, Anthony Award, Dilys Award, Barry Award.
Детальніше
Світлана Кострикіна – редакторка української сторінки вільнюського порталу новин.
До лютого 2022 року працювала сценаристкою на телебаченні, зокрема випусковою редакторкою проєкту «Я соромлюсь свого тіла», сценаристкою і редакторкою детективу «Реальна містика».
Детальніше
Анастасія Пристая – лікарка-хірургиня-проктологиня, онкохірургиня. Авторка блогу про проктологію – dr.anastasiia_prystaia.
Детальніше
Катерина Липа — мистецтвознавиця, історикиня архітектури, музейниця і кураторка. Авторка науково-популярних книжок з історії архітектури та декоративно-прикладного мистецтва.
Детальніше
Андрій Харук — професор кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Понад 20 років займається дослідженнями історії військової авіації та авіаційної промисловості.
Детальніше
Віталій Огієнко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею української діаспори, понад 10 років працював в Українському інституті національної пам’яті.
Детальніше
Євген Лакінський — останні 13 років працює на держслужбі в Оттаві.
У Канаді Євген живе понад 20 років. Відвідав усі 10 провінцій, щодня розмовляє двома офіційними мовами країни.
Американка А. В. Гейгер – эпидемиолог и автор книг для молодежи. Ее еще называют «Молодой взрослый автор». Научные интересы писательницы включают женское психиатрическое здоровье и репродуктивную систему, а также влияние COVID-19 на сообщества США. Днем она работает с медицинскими данными в большом исследовательском центре университета, а ночью – пишет увлекательные истории для подростков.
Детальніше
Олександр Котис – популяризатор історії, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради. Автор книжок «Луцький модернізм», «Міжвоєнний розквіт Волині», путівника «Луцьк».
Детальніше
Гульнара Абдулаєва — історикиня (спеціалізація — історія Криму та кримських татар). Ведуча й авторка історичних програм на каналі ATR, Крим.Реалії та інших.
Детальніше
(10.05.1949) Баррі Меєр — письменник і колишній журналіст New York Times. Навчався в Сіракузькому університеті.
У своїй кар’єрі журналіста Майєр спеціалізувався на репортажах про бізнес, державну політику, здоров’я та безпеку. Він писав для The Wall Street Journal протягом п'яти років, працював у New York Newsday репортером спеціальних проектів і писав для The New York Times. Його статті, опубліковані в The Times та книга науково-документальна книга «Вбивця болю: шлях залежності та смерті дивовижного препарату» призвели до слухань у Конгресі та зміни федеральних законів.
Детальніше
(16.10.1948) Рафаель Гругман — американський письменник та журналіст українського походження. Автор декількох збірок оповідань та історичного нон-фікшену.
Детальніше
Джон Вілліс є доцентом кафедри фізики та астрономії Університету Вікторії. Як астроном він вивчає фізичний зміст Всесвіту, і його дослідження охоплюють багато аспектів космології та астрофізики. Джона особливо цікавить нова наука астробіології, пошук життя за межами Землі. У 2016 році він опублікував науково-популярну книгу «Усі ці світи ваші. Наукові пошуки позаземного життя».
Детальніше
Щепан Твардох (23.12.1979) — польський письменник і публіцист, один із лідерів сучасної польської літератури. Його твори вирізняються виразною й логічною, але при цьому незвичайною та складною конструкцією, в них автор постійно балансує між реальним і фантастичним, психологією і реалізмом, справжньою й альтернативною історією.
Детальніше
Сара Дессен є авторкою бестселерів №1 за версією New York Times. У її доробку понад дюжина романів для підлітків, зокрема «Правда про «Назавжди», «Просто послухай», «Безсоння для двох», «Пісня для тебе», «Віднині й довіку». Її твори видані у більш ніж тридцяти країнах і розійшлися мільйонними накладами по всьому світу. У 2017 році вона отримала премію Маргарет А. Едвардс від Американської бібліотечної асоціації за видатний внесок у літературу для молоді.
Детальніше
(28.09.1952) Крістофер Баклі — всесвітньо відомий американський письменник-сатирик.
Детальніше
Андрій Сагайдак — гід у дику природу, лісівник, засновник Природничого центру «Міжрічинська Пуща».
ДетальнішеОтримуй інформацію про новинки
Отримуй інформацію про новинки