Уродженець Великої Британіїї, Алекс Джордж викладав право в Оксфордському університеті і кілька років працював корпоративним юристом у Лондоні та Парижі. Він переїхав до Сполучених Штатів 2003 року. Алекс є власником книгарні, а також засновником і директором щорічного книжкового фестивалю The Unbound Book Festival. У вільний час практикує як адвокат.
Уродженець Великої Британіїї, Алекс Джордж викладав право в Оксфордському університеті і кілька років працював корпоративним юристом у Лондоні та Парижі. Він переїхав до Сполучених Штатів 2003 року. Алекс є власником книгарні, а також засновником і директором щорічного книжкового фестивалю The Unbound Book Festival. У вільний час практикує як адвокат.
Перший роман Алекса Джорджа «A Good American» побачив світ 2012 року. Твір привернув неабияку увагу читачів і критиків, швидко ставши національним і міжнародним бестселером. Друга книжка автора — роман «Setting Free The Kites» — також отримав схвальні відгуки у літературних колах. «Паризькі години» — третій роман талановитого письменника.
Лондонська газета The Times назвала Алекса Джорджа одним із десяти найкращих британських романістів серед тридцятирічних. Крім того, у недільній газеті Independent його твори визнано «вартими уваги» і занесено до категорії «Нові таланти». Нині письменник разом із сім’єю мешкає у місті Колумбія, штат Міссурі. Разом із дружиною, письменницею, професоркою та критикинею Олександрою Сокарідес, Алекс виховує чотирьох дітей.
Італійська кіноактриса й письменниця. Донька письменника Карло Мадзантини та ірландської художниці Анне Доннеллі, народилась в Дублині 27 жовтня 1961 года.
Детальніше
Ліз Туччилло (народилася 1964 року в Нью-Йорку) — американська письменниця і продюсер, популярність їй принесла робота над сценарієм серіалу «Секс у великому місті». Її дебютний роман «Чи легко бути самітницею» було опубліковано у червні 2008 року. Книга екранізована у 2016 році.
Детальніше
Пауло Коельйо (нар. 24 серпня 1947, Ріо-де-Жанейро) — бразильський прозаїк і поет. Опублікував у цілому більше 20 книжок: романи, коментовані антології, збірники коротких розповідей-притч.
Детальніше
Пола Гоукінз — англійська письменниця. Пропрацювала журналістом п’ятнадцять років, перш ніж почати писати книги. Народилася і виросла в Зімбабве. У 1989 році Пола переїхала до Лондона. «Дівчина у потягу» — її перший трилер.
Детальніше
Ренсом Ріґґз — американський письменник і сценарист, відомий завдяки своїй книзі «Дім дивних дітей».
Ріґґз народився в Меріленді і виріс у Флориді, де відвідував школу для обдарованих дітей. Він вивчав англійську літературу в коледжі Кеньонаі та кінематографію в Університеті Південної Каліфорнії. Ріґґз знімав короткометражні фільми для інтернету і писав у блоггах, а також написав книгу The Sherlock Holmes Handbook (до фільму Sherlock Holmes, що вийшов в 2009 році).
Ріґґз зібрав колекцію зі старих фотографій і запропонував своєму видавництву використовувати їх в книзі. За порадою редактора він використовував фотографії для створення сюжету. Так з’явилася книга «Дім дивних дітей», що потрапила до списку бестселерів New York Times.
Зараз автор мешкає в Лос-Анджелесі.
Детальніше
Патрік Зюскінд — німецький письменник і кіносценарист. Народився в Амбаху біля Штарнбергського озера. Завдяки своєму відлюдному життєвому стилю і наполегливості у відхиленні пропозицій інтерв’ю й офіціальних заяв до його творів преса називає його «Фантом німецької розважальної літератури».
Детальніше
Берна́р (Берна́рд) Вербе́р (18 вересня 1961) — французький прозаїк єврейського походження. Сучасний письменник Франції, твори якого чи не найбільше читають у Франції та світі. На батьківщині його твори розійшлися накладом понад 5 млн, за кордоном продано понад 10 млн примірників книг. Романи Вербера перекладено тридцятьма мовами світу.У книгах Вербера багато пророчого, тому він став єдиним письменником, нагородженим премією Жуля Верна.
Детальніше
Народився в 1951 році. У 1975 році він закінчив історико-філологічний факультет Абхазького університету. У різні часи працював кореспондентом Сухумського радіо, Абхазької окружної газети. Був також літературним консультантом у Спілці письменників Абхазії, головним редактором журналу "Ріца", а також директором абхазького філіалу видавництва "Мерані".
Одішарія є автором 9 поетичних та 10 прозових книг, кількох п'єс, а також кіно- і телесценаріїв. Твори Одішаріі перекладені на англійську, російську, українську, абхазьку, турецьку, вірменську, італійську мови. Він регулярно бере участь у грузино-абхазьких цивільних зустрічах, нагороджений Національною премією Грузії, премією імені Іллі Чавчавадзе, премією видавництва "Ломісі", театрального товариства Грузії, премією імені Гиоргия Шарвашідзе, а також є володарем золотої медалі імені Чехова і "Золотого пера" Міжнародної асоціації журналістів.
Детальніше
Німецькомовна швейцарська письменниця Цое Єнні народилася 1974 року в Базелі в родині видавця і художниці, дитинство провела у Греції та італомовній частині Швейцарії. 1997 року опублікувала свій дебютний роман «Кімната квіткового пилку», що став бестеселлером і був перекладений 27 мовами світу. 1999 року вийшов «Поклик мушляного рога», 2000 – книжка для дітей «Навколосвітня мандрівка Крапочки», з 2007 по 2013 – романи «Швидке життя», «Портрет», «Небо змінюється» (англійською мовою) та збірка оповідань «Щонайпізніше завтра». Авторка веде колонки у «Ді Цайт», «Файненшл таймс» та «Швайцер Іллюстрірте», також є почесною посланницею дитячої та юнацької організації «Про Ювентуте».
Детальніше
Ясміна Реза (Yasmina Reza) народилася 1959 року в Парижі в родині інженера напівіранця-напівросіянина та єврейської скрипальки, яка втекла з радянської Угорщини. У всіх своїх творах Реза показує сучасне суспільство – і намагається зірвати маски зі своїх персонажів, показати їхні оголені душі, «нерв зла» та істинні цінності «цивілізованого» західного людства. Найбільше Ясміна Реза уславилася своїми п’єсами «Розмова після похорону» (1987), «Мистецтво» (1994), «Випадковий чоловік» (1995), «Божество різанини» (2006) та ін.. П’єса «Мистецтво» («Art») мала всесвітній успіх; за неї Реза отримала премії ім. Мольєра 1995 року та Tony Award 1998 року. Цей твір перекладено 35 мовами світу. Не менше визнання отримала п’єса «Божество різанини» (Le Dieu du carnage) – Tony Award 2009 року, постановки у Бельгії, США, Канаді, Іспанії, Японії, Росії та Лівані. За цією п’єсою Роман Поланскі зняв стрічку «Різанина» (2011).
Детальніше
Ларс Фредерик Г. Свендсен (нар. 1970) — норвезький філософ і письменник, професор Університету Бергена та оглядач часопису «Афтенпостен». Дисертація Свендсена була присвячена дослідженню доробки Іммануїла Канта, також він уважається знавцем філософії Мартина Гайдеґґера, проте всесвітню славу йому принесли такі есеї-дослідження, як «Філософія нудьги» (2005), «Філософія моди» (2006), «Філософія страху» (2008), «Філософія зла» (2010) та інші, які перекладено 27 мовами.
Детальніше
Відомий по всьому світу письменник і драматург. Доктор наук з філософії. Захистив дисертацію в 1986 році у Вищій школі Парижу на тему «Дідро і метафізика». Тривалий час викладав філософію у вищих навчальних закладах Франції, зокрема в Шербурзі.
Як письменник, Ерік-Еммануель Шмітт став відомим у 1991 році після публікації першої драматургічної роботи «Ніч у Вавілоні». Та світову славу йому приніс сценарій «Відвідувач», написаний у 1993 році, за який автор був нагороджений багатьма літературними і театральними преміями.
Ерік-Емманюель Шмітт, вихований батьками в дусі атеїзму, заявляв про те, що він агностик, але віднедавна відомий автор визнав важливість релігії в своїй творчості і оголосив себе християнином. Письменник є громадянином двох країн — Франції і Бельгії (з 2008 р.).
Твори Еріка-Емманюеля Шмітта перекладено 40 мовами світу та інсценовані у 50 країнах.
Більш детально на сайті www.eric-emmanuel-schmitt.com.
Детальніше
Жослін Сосьє (Jocelyne Saucier) народилась у місті Клер (Нью-Брансвік, Канада) у 1948 році. Тривалий час працювала журналістом у місті Абітібі у Квебеку. Перший же роман — «Життя як картина» (1996) — вийшов у фінал літературної премії генерал-губернатора Канади.
Детальніше
Народився у 1960 році у Ніцці. Дебютував як театральний режисер — у віці 17 років поставив «У зачині» Ж.-П. Сартра, отримавши схвалення автора. Перший роман Ван Ковеларта вийшов у 1982 році — і на автора відразу звалився успіх.
Детальніше
Псевдонім Хосеби Ірасу, народився 1951 року.
Одна з найвидатніших постатей останнього покоління баскських письменників, він увірвався до літератури на початку сімдесятих років. Автор поетичних творів, оповідань і романів, як для дорослих, так і для дітей, 1989 року отримав Національну премію за оповідання з книги «Obabakoak» («Про нас, людей з Обаби»), перекладеної вже на десять мов.
Детальніше
(28.03.1936) перуанський прозаїк, драматург, есеїст, філософ, публіцист, політичний і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії 2010 за «картографію владних структур і гостре зображення людського опору, бунту й поразки».
Детальніше
Малала Юсуфзай — пакистанська правозахисниця, яка бореться за право всіх жінок на освіту. Діяльність Малали викликала незадоволення бойовиків руху «Талібан», 9 жовтня 2012 року в неї стріляли та важко поранили. В сімнадцять років Малала Юсуфзай отримала Нобелівську премію миру, ставши наймолодшою лауреаткою в історії нагороди.
Сет Ґодін – американський підприємець, маркетолог, колишній віце-президент компанії Yahoo!. Автор світових бестселерів «Фіолетова корова», «Лідер є у кожному. Племена в епоху соціальних мереж», «Пробуй, не зупиняйся», «Усі ми трохи дивакуваті» та інших.
Американська журналістка й письменниця Джорджина Говелл (1942–2016) почала писати в сімнадцять років. Дописувала в популярні журнали Observer, Vogue і Tatler; згодом тижневик The Sunday Times почав публікувати її короткі оповідання. Відома талантом інтерв’юера.
Вільям Кент Крюґер – американський автор романів- бестселерів The New York Times, відомий серією книг про Корка О’Коннора. У 2005 та 2006 роках він отримує дві поспіль премії Anthony за найкращий роман (у світі є іще лишень один автор, якому таке також вдалося). А роман «Звичайна вдячність» приніс йому премію Едґара Аллана По.
Ніна Джордж – німецька письменниця, авторка всесвітньо-відомого роману, міжнародного бестселера «Маленька паризька книгарня», який був перекладений більш, ніж 30 мовами, а продажі його сягнули позначки у 500 000 примірників.
Детальніше
Баса Джанікашвілі (Basa Janikashvili) — драматург, письменник, медіа-менеджер. Працював на кількох провідних теле- та радіоканалах Грузії. Від 2003 року — голова креативного бюро радіо «Уцнобі». Провадить популярний блог, друкується у провідних грузинських ЗМІ, є частим гостем телевізійних і радіо ток-шоу. Бере активну участь у суспільному житті Грузії.
Детальніше
Олівер Сакс (1933–2015) — британський невролог, професор Нью-Йоркського університету, один із найвідоміших популяризаторів медичної науки. Світову славу Саксу принесли книжки, в яких він описав незвичайні випадки психічних розладів своїх пацієнтів («Чоловік, який прийняв дружину за капелюха», «Антрополог на Марсі», «Галюцинації»).
Детальніше
Із 1999 року Колберт працює у журналі The New Yorker, для якого готує книжкові огляди, коментарі, профайли політиків та масштабні статті на тему кліматичних змін.
Детальніше
Рут Веа виросла в Сассексі, на південному узбережжі Англії. Свого часу працювала офіціанткою, консультанткою в книжковому магазині, прес-секретаркою та викладала англійську. Веа прокинулась знаменитою після виходу свого дебютного роману «У лісі-лісі темному».
Детальніше
Мері Шіді Курсінка — докторка педагогічних наук, викладачка й авторка освітніх програм для батьків. Курсінка керувала програмою дошкільного сімейного виховання штату Міннесота, заснувала виховний і допомоговий центр для дітей і дорослих.
Детальніше
Крістін Генна – популярна американська письменниця, авторка понад 20 світових бестселерів та володарка декількох престижних нагород, зокрема «Золотого серця» та «Меггі».
Детальніше
Селесте Інґ — американська письменниця, лауреатка Пушкартської премії за найкраще оповідання. «Несказане» — її перший роман, що й приніс авторці світову славу.
Детальніше
Лорен Ґрофф — американська письменниця, авторка трьох світових бестселерів. Перший, «Чудовиська Темплтона», ще до публікації отримав схвальний відгук від майстра жахів Стівена Кінга. Другий, «Аркадія», визнано однією з найкращих книжок 2012 року за версією газет New York Times, Washington Post і журналу Vogue.
Детальніше
Марі-Бернадетт Дюпюї — популярна французька письменниця. Народилася у Франції, в департаменті Шарант, у 1952 році.
Детальніше
«Перша історія, написана мною, розповідала про групу дослідників, які перетнули пористі рівнини, піднялися на високі Білі гори, перепливли гаряче море і досягли нарешті своєї мети. Це розповідь про бактерії стрептокока, що потрапили в горло людини. Мені було одинадцять, і я любила незвичайні кінцівки».
Детальніше
Ерік Вальц — популярний німецький письменник, працює в жанрі історичних романів. Також пише детективи під псевдонімом Ерік Берг.
Детальніше
Чарльз Гілман — це псевдонім письменника Джейсона Рекулака. Джейсон живе з дружиною і дітьми в Філадельфії і працює редактором і креативним директором у видавництві Quirk Company. Редакторської та письменницької діяльністю автор займається майже 20 років.
Детальніше
Сара Ларк (справжнє ім’я Крістіана Голь ) — німецька письменниця, авторка кількох успішних історичних романів.
Детальніше
Карен Роуз — письменниця, твори якої не раз з’являлися в списках бестселерів New York Times, USA Today, London Sunday Times і der Spiegel.
Детальніше
М.Д. Лахлан — це псевдонім, який використовує письменник і журналіст Марк Барроукліфф для своїх книг-фентезі. «М. Д.» в псевдонімі автора означає «Марк Даніель» — справжнє ім’я письменника.
Детальніше
Філіп Ванденберг — німецький письменник, автор науково-популярних книг та сенсаційних історичних і детективних романів.
Детальніше
Джоді Піколт — американська письменниця, автор тринадцяти бестселерів за версією The New York Times, лауреат премій The New England Bookseller Award в області художньої літератури, а також The Margaret Alexander Edwards Award, заснованої Американською асоціацією бібліотек.
Детальніше
Деміен Льюїс — англійський письменник, автор низки документальних книжок про війну і тероризм.
Детальніше
Ентоні Дорр (нар. 1973; Клівленд) — американський письменник, автор романів і коротких оповідань, володар Пулітцерівської премії за роман «Все те незриме світло».
Детальніше
Джонатан Сафран Фоєр — один із найбільш неординарних авторів сучасності, володар численних літературних відзнак, зокрема премії від газети «The Guardian» за найкращу дебютну книжку та Національної премії США за найкращу книжку на єврейську тему, нагороди «Young Lions» від Нью-Йоркської публічної бібліотеки тощо. Екранізації його творів мають тисячі шанувальників у різних країнах.
Детальніше
Фенні Флеґґ — американська письменниця, актриса й сценаристка. Дебютний роман авторки «Дейзі Фей і чудеса» посідав перше місце в списку бестселерів «Нью-Йорк таймс» десять тижнів поспіль. А другий роман — «Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» — став міжнародним бестселером. За книжкою було знято фільм, який тепер вважають класикою американського кінематографа. Сценарій фільму, який також написала Фенні Флеґґ, номінували на премію «Оскар».
Детальніше
Адам Джонсон — лауреат Пулітцерівської премії за відомий роман про Північну Корею «Син начальника сиріт», є одним з найбільш провокаційних і впливових авторів Америки. Критики порівнювали його з Куртом Воннеґутом, Девідом Мітчеллом, і Джорджем Сондерсом, а нова книжка Джонсона «Усмішки долі» лише підтвердила його репутацію одного з найоригінальніших письменників.
Детальніше
Емілі Локгарт — відома американська письменниця, фіналістка Національної книжкової премії і призер Printz Award — премії Національної бібліотечної асоціації за найкращу книгу для молодих читачів, володарка нагороди від Guardian за найліпшу дитячу книжку та премії Goodreads. Її романи входять до списків бестселерів The New York Times, Publishers Weekly та The Wall Street Journal.
Детальніше
Донна Луїза Тартт (народилася 23 грудня 1963 року) — американська письменниця, володарка Пулітцерівської премії за роман «Щиголь».
Детальніше
Петра Дурст-Беннинг — немецкая писательница, автор более 15 исторических романов, ставших настоящими бестселлерами в Европе. Некоторые ее произведения легли в основу потрясающих экранизаций, а цикл о стеклодувах принес писательнице всемирную популярность и любовь поклонников.
Детальніше
Детальніше
Сергій Плохій — професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, член наукової ради «Українського історичного журналу». Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка. Автор дев’яти книжок, зокрема бестселерів «Брама Європи», «Остання імперія», «Козацький міф» та «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду». Найвідомішою роботою Сергія Плохія є книга «Ялта. Ціна миру».
Детальніше
Елена Ферранте — справжній італійський феномен сучасної літератури. Письменниця, яка не дала жодного інтерв’ю і жодного разу не з’явилася на публіці, але була названа серед сотні найвпливовіших людей світу 2016 року за версією журналу «Тайм». Ферранте — унікальний автор, одразу кілька її книжок багато років не полишали топових позицій не тільки в італійських, а й у європейських та американських списках бестселерів. Роман «Моя неймовірна подруга» став світовою літературною сенсацією і спричинив у соціальних мережах «лихоманку Ферранте», а ім’я письменниці з’явилося в короткому списку Букерівської премії 2016 року.
Детальніше
Діана Сеттерфілд, як справжня жінка, не любить говорити про свій вік. Відомо, що їй десь сорок років. Втім, вона має право на таємницю не тільки як жінка, але й як автор найзнаменитішого «готичного роману» наших часів. Як стверджують захоплені критики, їй вдалося повернути цьому жанру колишню славу, яка трохи померкла за часів Дафни дю Морьє.
Детальніше
Детальніше
Харукі Муракамі (12 січня 1949 року, Кіото) — відомий японський письменник і перекладач.
Детальніше
Вільям Брюс Кемерон — відомий американський письменник. Народився у 1960 в місті Петоскі, штат Мічиган. Кемерон завжди мріяв стати письменником: свій перший «роман» з 26 сторінок він написав у початковій школі, а вже у шістнадцять надрукував оповідання у місцевій газеті. Відтоді кожного дня прокидався на світанку, щоб писати. І досяг небувалого успіху. Став відомим автор завдяки бестселеру «8 простих правил для друга моєї дочки-підлітка», який згодом екранізували на каналі ABC.
Детальніше
Ян Моран — сучасна американська письменниця, автор історичних і любовних романів.
Детальніше
Ліам Пайпер — сучасний письменник і журналіст.
Народився 1984 року в Мельбурні. Пише статті та есе для таких видань, як The Saturday Paper, The Age, The Good Weekend, Smith Journal, Meanjin, The Best of The Lifted Brow, The Sleepers Almanac та інших. У 2014 році опублікував книгу мемуарів «The Feel-Good Hit of The Year». У 2016 році вийшов друком перший роман автора «Кукольник».
Детальніше
Дмитро Вєдєнєєв (нар. 1 серпня 1967) — український історик, заступник директора з наукових питань Українського Інституту Національної Пам'яті (2010-2014), доктор історичних наук, професор.
Детальніше
На рахунку Сари близько 20 романів у жанрі трилера та фантастики. У якості сценариста вона також співпрацює з ВВС та кількома іншими телевізійними компаніями.
Сара Пінборо двічі номінувалася на Британську премію за кращий роман у жанрі фентезі, а в 2010 році стала переможцем з книгою «The Language of Dying». У 2009 році стала фіналістом премії World Fantasy Award за книгу «Our Man in the Sudan».
Пише також під псевдонімом Сара Сильвервуд (Sarah Silverwood).
Детальніше
Вивчала німецьку мову та історію, захистила дисертацію на тему міжнародної політики безпеки після Другої світової війни. Перший роман Поппі Дж. Андерсон опублікувала в 2012 році. Через деякий час письменниця почала видавати свої книжки самотужки та стала першою німецькою письменницею-видавцем, яка продала більш ніж мільйон примірників.
Її романи були удостоєні престижних премій, а також увійшли до рейтингу Kindle.
Детальніше
Кен Фоллетт — валлійський і британський письменник. Після вивчення філософії в 1970-х він кілька років працював журналістом і почав писати романи. Кен Фоллетт став всесвітньо відомим після виходу в світ роману «Вушко голки». Книга була перекладена 30 мовами й вийшла накладом в 12 мильонів примірників.
Детальніше
Емма Клайн — молода американська письменниця родом із Каліфорнії. Свій дебютний роман «Дівчата», який отримав купу схвальних відгуків, вона опублікувала у 2016 році. Книга була номінована на премію John Leonard Award, а також премію Fiction's First Novel Prize. Права на екранізацію роману вже придбав американський продюсер Скотт Рудін.
Детальніше
Еліф Шафак — турецько-англійська письменниця, колумністка The Guardian, викладачка політології й активістка, відома персона в англомовному світі і в себе на батьківщині. У романах вона порушує гострі й незручні для турецького суспільства теми: права жінок і меншин, релігійний фанатизм, геноцид вірменів. Роман Еліф Шафак «10 хвилин та 38 секунд у цьому дивному світі» номінували на Букерівську премію.
Детальніше
Юрій Горліс-Горський — творчий псевдонім Юрія Юрійовича Городянина-Лісовського.
Народився він 14 січня 1898 року в селі Демидівці на Полтавщини. Батько був старшиною царської армії, мати походила з польського шляхетського роду. Юрій Городянин-Лісовський — учасник Першої світової війни. В роки Національної революції — старшина-кіннотник 2-го Запорізького (збірного) полку Запорізької дивізії Армії УНР, до якої вступив у віці 20 років.
Детальніше
Василь Деревінський — доктор історичних наук, професор Київського національного університету будівництва та архітектури. Дослідник історії українського визвольного руху, етнонаціональної політики, біографістики. Автор понад 120 праць, співавтор низки навчальних посібників з історії України та історії української культури.
Детальніше
Джин Філліпс — письменниця й журналістка, авторка п’яти книжок. У 2009 році її дебютний роман став переможцем Discover Award Barnes & Noble. Відтоді її книжки були продані у 29 країнах.
Детальніше
Карлос Руїс Сафон (1964) — іспанський письменник, автор багатьох бестселерів, серед яких, зокрема, роман «Тінь вітру» (2001), який приніс письменнику численні літературні нагороди та ввійшов до списку «100 найкращих книжок іспанською мовою за останні 25 років», який склали 81 латиноамериканські та іспанські письменники і критики.
Детальніше
Маргарет Етвуд - канадська письменниця, поетеса, літературний критик і активіст захисту навколишнього середовища. Хоча вона відоміша як автор прози, вона також має численні нагороди за свою поезію і більше 15 виданих поетичних збірок.
Детальніше
Детальніше
Мері Дженнінґз Геґар — майор військово-повітряних сил Сполучених Штатів Америки, льотчиця, учасниця військових дій в Афганістані, борець за військове рівноправ’я, відома захисниця прав жінок, володарка найвищої військової нагороди США «Пурпурове серце». Її мемуари лягли в основу книги «Стріляй, як дівчисько», що стала міжнародним бестселером і справжньою сенсацією в сучасній літературі. За мотивами книги готується екранізація з Анджеліною Джолі у головній ролі.
Детальніше
Роуен Коулман — лауреат Ассоціації романтичної літератури і автор бестселерів за версією Sunday Times і New York Times. Її книги відмічені увагою престижного книжкового клубу Richard and Judy Book Club й неодноразово отримували нагороди в номінації «Кращий романтичний роман року» за версіями різноманітних видань.
Детальніше
Енн Патчетт — володарка престижних літературних відзнак, серед яких премія імені Джанет Гайдінґер Кафки в номінації «Художня література», нагороди Orange Prize та PEN/Faulkner Award. Патчетт — справжній знавець психології сімейних стосунків, саме тому кожен її твір знаходить відгук у серцях читачів. Її новий роман «Співдружність» належить до десятки найкращих книжок року за версією The Washington Post.
Детальніше
Ніл Ферґюсон — видатний британський історик, журналіст, професор Гарварду, старший науковий співробітник Оксфорду і Стенфорду. Автор 14-ти книжок, зокрема бестселерів «Піднесення грошей» та «Імперія», редактор у Bloomberg Television, оглядач Newsweek.
Детальніше
Кейт Аткінсон — британська письменниця, нагороджена Орденом Британської імперії, тричі лауреатка престижної літературної премії Costa Book Awards. Дебютну нагороду вона отримала 1995 року: тоді її роман «За лаштунками в музеї» оцінили вище, ніж книжку знаменитого Салмана Рушді. А серію романів Аткінсон про приватного детектива Джексона Броуді назвав «головним детективним проектом десятиліття» сам Стівен Кінг.
Кейт Аткінсон написала дев’ять романів, збірку оповідань і п’єсу. Вона — рідкісний приклад автора, який пише як серйозну, так і жанрову літературу. Книжки Аткінсон отримують визнання поважних критиків та водночас стають міжнародними бестселерами.
Детальніше
Келлі Риммер — автор романів-бестселерів за версією USA Today. Її книги перекладено більш ніж 20 мовами. Історії героїв романів Риммер чіпляють своєю щирістю і небанальним розвитком сюжету. Автор підіймає теми і питання, що хвилюють кожного читача.
Детальніше
Кондоліза Райс — американський політик та дипломат, лідер Республіканської партії, Державний секретар США (2005—2009), Радник Президента США Джорджа Буша з національної безпеки, одна з найвідоміших політиків сучасності.
Детальніше
Вікторія Фокс — популярна британська письменниця. Кожен її твір — вибух почуттів, емоцій, тайн і любові в рамках захоплюючої історії. «Тайна старого фонтана» — роман-прорив, що отримав багато схвальних відгуків та знайшов відклик у серцях мільйонів читачів по всьому світу.
Детальніше
Метт Хейґ — популярний британський автор, що пише для дітей та дорослих, володар престижних нагород та премій, серед яких The Radleys та Найкраща дитяча книжка, переможець у номінації «Книжка, від якої я не зміг відірватися». The Guardian назвали його класиком нового покоління. Романи письменника перекладено більш ніж 25 мовами.
Детальніше
Генрі Кіссінджер — американський політолог, дипломат. Лауреат Нобелівської премії миру 1973 року. У 1969–1975 роках був радником із питань національної безпеки, з 1973-го по 1977-й — державним секретарем. Нагороджений найвищою цивільною відзнакою США — Президентською медаллю свободи.
Детальніше
Вікторія Авеярд – молода американська письменниця і сценаристка. Виросла в маленькому містечку в Массачусетсі. Навчалася сценаристиці в Лос-Анджелесі. За книжку «Багряна королева» Вікторія Авеярд здобула відзнаку «Вибір користувачів соціальної мережі книголюбів Goodreads в номінації “Автор-дебютант Goodreads”».
Детальніше
Керол Берч — британська письменниця, відомий літературний критик, автор одинадцяти популярних романів, що увійшли до переліку бестселерів New York Times. Володарка престижних премій і нагород, серед яких Orange Prize, Man Booker Prize, David Higham Award, Geoffrey Faber Memorial Prize, вона потрапила до шорт-листу Букерівської премії. Романи Берч — історії, які чіпляють за живе й не залишають байдужим найвимогливішого читача.
Детальніше
Шведська письменниця, журналістка, перекладач. Її вважають однією з найкращих у сучасній шведській літературі. Вона не лише лауреат багатьох міжнародних та вітчизняних відзнак з літератури та драматургії, а й член Швецької академії, яка складається лише з 18 пожиттєвих членів і щорічно присуджує Нобелівську премію з літератури.
Детальніше
Сільвія Назар — американська письменниця, журналіст, економіст, професор Колумбійського університету. Її книжка «Блискучий розум» про геніального математика, лауреата Нобелівської премії Джона Неша, стала міжнародним бестселером, перекладена 30 мовами, здобула Національну нагороду книжкових критиків США та номінована на Пулітцерівську премію. За мотивами книжки режисер Рональд Говард зняв фільм із Расселом Кроу в головній ролі. Стрічка отримала премію «Оскар» у чотирьох номінаціях та вразила мільйони глядачів по всьому світу.
Детальніше
Філіп Рот — культовий американський письменник, лауреат престижних міжнародних нагород, серед яких Букерівська премія та Smith Award за найкращу книжку року, а також Національна гуманітарна медаль США, Золота медаль художньої літератури та Національна медаль мистецтв. Він володар ордена Почесного легіону Франції та іспанської премії принца Астурії. Його роман «Американська пастораль» здобув Пулітцерівську премію та був екранізований Юеном Мак-Ґреґором.
Детальніше
С. Дж. Тюдор — сучасна британська письменниця, нове ім'я в жанрі гостросюжетного психологічного трилеру. Її роман «Крейдовий чоловічок» скорив десятки країн і продовжує набирати популярність. Незвичний сюжет в кращих традиціях Стівена Кінга й Харлана Кобена гарантує повне занурення в зловісну атмосферу нерозв'язаної таємниці.
Детальніше
Діан Дюкре — французька письменниця, журналістка, філософ та історик, редактор документальних фільмів про історію Франції. Діан Дюкре майстерно використувує документальні відомості й факти в захоплюючому і динамічному сюжеті, що не відпускає. Її книги стають справжньою сенсацією.
Детальніше
Летиція Коломбані — відома французька режисерка, авторка сценаріїв, акторка та письменниця. Коломбані — майстер захопливих романтичних історій, саме тому в її фільмах полюбляють зніматися зірки французького кіно Одрі Тоту, Катрін Деньов та Еммануель Беар. Її роман «Коса» став шалено популярним, здобув престижну премію Relay des Voyageurs Readers і був перекладений більш ніж 25-ма мовами світу.
Детальніше
Сара Воган — популярна британська письменниця, авторка романів-бестселерів. Протягом одинадцяти років працювала в авторитетній газеті The Guardian як репортер новин, кореспондент з питань охорони здоров’я та політичний кореспондент.
Детальніше
Популярна британська письменниця, акторка і продюсер Сара Дюнан має мільйони прихильників по всьому світу, а від її романів буквально неможливо відірватися. Вона є володаркою премії Вальтера Скотта і нагороди «Срібний кінжал». Дюнан співпрацює з такими авторитетними журналами, як The Times і The Observer. Багато з її творів успішно екранізовані.
Детальніше
Ґейл Ханімен — молода британська письменниця. Вона потрапила до короткого списку номінантів на нагороду Lucy Cavendish та стала володаркою премії Next Chapter Award. Її твори - як ковток свіжого повітря, що надихає й дарує надію. Це справжня магія слова.
Детальніше
Джейсон Метьюз — відставний офіцер ЦРУ, екс-розвідник. Протягом тридцятирічної кар’єри він встиг попрацювати у різних країнах, де займався таємним збором інформації. Перебуваючи на службі Метьюз співпрацював з іноземними партнерами у боротьбі з тероризмом.
Детальніше
Олександр Денисенко — відомий український літератор, сценарист, драматург, кіноактор, режисер, автор теле- і радіопередач. Член Спілки кінематографістів України, Асоціації українських письменників, Заслужений діяч мистецтв України.Тарас. Повернення. О. Денисенко. Це історія про найтяжчі миті життя генія українського народу, яка дає відповідь на важливе запитання: ким насправді був найвеличніший поет України.
Детальніше
Хендрік Грун — це псевдонім, а видавництво каже, що історія — вигадка. Як Хендрік загадково пояснив: «Ніщо не брехня, але й не все вірно». У ЗМІ було багато припущень про те, ким міг бути Хендрік Грун. Чи є він дійсно вісімдесятирічним? Чи є він відомим голландським письменником? Відомим голландським коміком? Він залишається анонімним, і єдине, що розкрив його видавець, це те, що він в даний час пише ще один щоденник.
Детальніше
Ной Гордон — лауреат многочисленных литературных премий, включая James Fenimore Cooper Prize и Golden Pen Awards, автор 8 международных бестселлеров. Армия поклонников его исторических романов неуклонно растет и уже перешагнула за отметку 10 миллионов. Его роман «Лекарь» признан одной из «десяти самых любимых книг всех времен», по популярности он обошел даже «Алхимика» Пауло Коэльо. Роман переведен на 33 языка и экранизирован.
Детальніше
Тагере Мафі — ірано-американська письменниця, авторка популярного підліткового циклу книжок-антиутопій «Знищ мене». Її романи увійшли до списку бестселерів The New York Times та USA Today і набули шаленої популярності в усьому світі, ставши справжньою сенсацією. Одружена з письменником та сценаристом Ренсомом Ріґґзом.
Детальніше
Линда Грин — популярная британская писательница, автор романов-триллеров. Роман «После меня» вошел в ТОП-10 лучших психологических триллеров по версии Amazon. Линда Грин знает, чем зацепить читателя, как создать ощущение присутствия, запутать сюжет и подвести к эффектной развязке.
Детальніше
Жозефина Кокс — одна из самых популярных британских писательниц, автор более 50 бестселлеров. Обладательница престижных международных премий и наград, среди которых «Superwoman of Great Britain Award». Жозефина Кокс — мастер увлекательного любовного романа, в котором есть загадка, интригующая читателя на протяжении всего повествования. Истории писательницы завораживают своей жизненностью и искренностью.
Детальніше
Эндрю Кальдекотт — самобытный и очень популярный британский писатель. Будучи одним из лучших королевских адвокатов Англии, он представлял Би-би-си в деле Хаттона (о гибели эксперта по биологическому оружию, инспектора ООН по вооружению Дэвида Келли), издание The Guardian в деле Левесона (о расследовании британской прессой скандала с прослушиванием телефонов) и супермодель Наоми Кэмпбелл в известном деле о неприкосновенности личной жизни. Но талант писателя, который все это время дремал в Кальдекотте, все же взял верх. Его роман «Загадочный город» стал настоящей сенсацией, новым словом в литературе фэнтези.
Детальніше
Ден Браун — неперевершений автор історичного трилера та творець численних бестселерів, включно з найпродаванішим романом усіх часів «Код да Вінчі». Його книжки розійшлися накладом понад 200 мільйонів примірників у 52 країнах світу. Він входить до списку 100 найвпливовіших людей світу за версією журналу Time. Майстер інтриги та сюжетних перипетій, Ден Браун укотре демонструє свій надзвичайний талант і фантастичне вміння зацікавити читача.
Детальніше
Вільям Пітер Блетті — американський письменник, сценарист і кінорежисер. Світової популярності авторові здобув його легендарний роман «Екзорцист», за сюжетом якого знято однойменний фільм. Книжка відразу ж стала світовим бестселером, тільки за перші кілька років після видання у світі продано понад 13 млн примірників. Екранізація дістала безліч відзнак і нагород, зокрема дві премії «Оскар» та чотири премії «Золотий глобус».
Детальніше
Джилл Сантополо — сучасна американська письменниця, авторка популярних романів. Її книжки перекладено понад 30 мовами. Джилл Сантополо пише історії не тільки для дорослої аудиторії, а й для дітей та підлітків. Безмежна щирість — ось чим вона завоювала читачів і літературних критиків.
Детальніше
Народилася 1985 року у Києві. Випускниця історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Етнолог, антрополог, кандидат історичних наук.
Детальніше
Сью Монк Кідд — популярна американська письменниця, авторка бестселерів, серед яких сенсаційний роман «Таємне життя бджіл». Її твори мали рекордні наклади, а деякі з романів екранізовано. Бестселер «Набуття крил» здобув чимало нагород, серед яких премія «Книга року» та SIBA Book Award, а також був номінований на Дублінську літературну премію, одну з найпрестижніших у світі.
Детальніше
Народився 11.07.1959, с. Хоржешть Котовського (нині Хинчештський) р-ну. Проживає в с. Суручень Яловенкого р-ну, Молдлва. Журналіст.
Детальніше
Індійська письменниця, що пише англійською, активістка з питань соціальної справедливості й економічної нерівності. Авторка двох сценаріїв і кількох збірок есе. Лауретка Букерівської премії 1997 року за роман "Бог дрібниць", що став однією з найпопулярніших книжок і був проданий накладом більше ніж у 8 млн примірників.
Детальніше
Автор відомої філософсько-економічної книжки «Економіка добра і зла», перекладеної 18-ма мовами, яка стала бестселером у багатьох країнах і здобула міжнародні нагороди. У 24-річному віці став економічним радником президента Вацлава Гавела. Увійшов до престижного рейтингу 100 найвпливовіших мислителів планети.
Детальніше
Энн Райс — американская писательница, сценарист и продюсер, автор бестселлера «Интервью с вампиром», по мотивам которого был снят фильм с мировыми кинозвёздами в лице Тома Круза, Брэда Питта и Антонио Бандераса. Вместе со своим сыном Кристофером Райсом, популярным американским романистом и автором нескольких бестселлеров, Энн написала новый роман, покоривший сердца читателей по всему миру.
Детальніше
Єжи Косинський — американський письменник польсько-єврейського походження, тривалий час очолював американський ПЕН-клуб. Його роман «Розфарбований птах» опубліковано 1965 року. Після видання книжки в США критики поділилася на два табори: одні вважали її унікальним документом, інші — літературною фікцією. Але попри все роман став міжнародним бестселером, перекладеним 34 мовами. У Франції за «Розфарбованого птаха» Косинський отримав престижну нагороду як найкращий іноземний автор, а роман був визнаний книжкою року.
Детальніше
Чарльз Белфор (1954) народився в США, в сім’ї американця і польської емігрантки. Дитинство його пройшло в передмісті Балтимора. В 1983 році він закінчив Інститут Пратта — один із провідних навчальних закладів США в галузі мистецтва, дизайну й архітектури, а потім отримав ступінь магістра в Колумбійському університеті. Дипломований історик, спеціаліст із охорони пам’ятників, автор кількох монографій, Бельфор врешті-решт звернувся до художньої прози, і його дебютний роман «Паризький архітектор» (2013) несподівано для самого автора опинився у списках бестселерів і став одним із фіналістів престижної Дублінської літературної премії.
Детальніше
Зоран Жмирич (1969) — хорватський письменник, музикант, колумніст, член Хорватського товариства письменників. Він народився, навчався, живе й працює у рідному місті Рієка — це найбільший порт Хорватії на узбережжі Адріатичного моря і третє за величиною місто у країні.
Детальніше
Філіпп Майєр — американський письменник, лауреат численних літературних премій. За свій перший роман, «Американська іржа», отримав книжковий приз від «Лос-Анджелес Таймс», а також стипендії Ґуґґенгайма та Добі Пайсано. Щотижневик «Нью-Йоркер» увів його до двадцятки найкращих американських письменників віком до сорока років. Другий роман Майєра, «Син», дійшов до фіналу Пулітцерівської премії та став бестселером у восьми країнах світу.
Детальніше
Кара Делевінь — популярна англійська акторка, співачка й колишня супермодель. Делевінь знімалась у рекламних кампаніях таких брендів, як H&M, Tom Ford, Yves Saint Laurent, Zara, Chanel, проте вирішила покинути світ моди. Написавши книжку, яка стала справжньою сенсацією, Делевінь зруйнувала всі стереотипи про представниць модельної індустрії та привернула увагу загалу до проблем підлітків.
Детальніше
Британського письменника-постмодерніста Джуліана Барнса ні з ким не переплутати. Так само — і його надзвичайний роман «Історія світу в 10 1/2 розділах». Барнс не боїться експериментувати і робить це неперевершено й сміливо. Він неодноразово був відзначений престижними літературними нагородами, отримав Європейську літературну премію та премію Шекспіра.
Детальніше
Сучасного німецького письменника Бернгарда Шлінка заслужено порівнюють із Германом Гессе, Еріхом Марією Ремарком і Патріком Зюскіндом. Роман «Читець» приніс Шлінкові всесвітню славу, був перекладний на більш ніж 50 мов і екранізований. Нова книжка Шлінка оповідає про долю жінки, яка не здається і, попри всі випробування і втрати, зберігає любов та надію.
Детальніше
Ніккі Френч — це літературний псевдонім англійської подружньої пари, Ніккі Джеррард і Шон Френч, авторів психологічних трилерів.
Детальніше
Один з найуспішніших німецьких письменників. Народився у 1966 році у Бремені. За освітою журналіст, працював редактором на радіо та телебаченні. Автор сценарію популярного в Німеччині сервіалу "Берлін".
Детальніше
Анна О`Брайєн народилася в Іст-Райдингу, Йоркшир. Після отримання ступеня бакалавра за фахом «Історія» в Манчестерському університеті та ступеня магістра в галузі освіти вона жила в Іст-Райдингу, де працювала вчителем історії. Вона завжди любила читати, особливо історичні романи, і вирішила спробувати свої сили в цьому жанрі.
Детальніше
Збіґнєв Рокіта (04.04.1989) — журналіст, редактор видання «Нова Східна Європа». Спеціалізується на питаннях пострадянського простору.
Збіґнєв Рокіта родом з Глівіце, випускник інституту Росії та Східної Європи Ягеллонського університету.
Автор книги «Спорт у тіні імперій». Він прихильник «П’яста» (Глівіце), «Гурнік» (Забже) та кількох інших силезьких клубів.
Детальніше
Даниэль Глаттауэр (1960) — австрійський письменник, у минулому — журналіст. Упродовж 20 років був редактором розділу фейлетонів і судових репортажів національної щоденної газети Der Standard. Здобув популярність завдяки колонці на першій шпальті газети, де він у гумористичній формі говорив про актуальні проблеми.
Детальніше
Кирило Юрійович Галушко (1973) — український історик, соціолог, викладач, публіцист, блогер, літератор.
Детальніше
Емі Ньюмарк - письменниця, фінансовий аналітик, спеціаліст в області фінансів і телекомуникацій. Після тривалої карьєри автора книг по телекомунікаціям, фінансових звітів, бізнес-планів, а також корпоративних прес-релізів, вона стала видавцем, головним редактором і співавтором книги "Курячий бульйон для душі" (2008). Сама письменниця визнає, що це ковток свіжого повітря для неї.
Детальніше
Ллойд Джонс (23.03.1955) народився в місті Ловер Хатт, Нова Зеландія, яке стало частим темою його подальших художніх творів.
Він навчався в Університеті Вікторії, працював журналістом і консультантом, а також писав книги.
Серед його романів: «Біографія» (1993); «Чу Ву» (1998 рік); «Тут, на краю світу, ми вчимося танцювати» (2002); «Розфарбуй свою дружину» (2004). Але найбільш відомий його роман — «Містер Піп» (2007).
Детальніше
Чак Вендіґ (22.04.1976) — романіст, сценарист, гейм-дизайнер і багатосторонній фрілансер-писака.
Детальніше
Народився у 1963 році у Сіверськодонецьку. Вчився у Київському Політехнічному інституті, Центральноєвропейському Університеті та Оксфордському університеті. Економіст. Цікавиться історією, зокрема військовою історією України та її сусідів. Є автором низки статей Енциклопедії Історії України, співавтором кількох книг з історії України.
Детальніше
Фердинанд фон Ширах — провідний німецький адвокат, що працює з кримінальними справами. Крім того, він один із найуспішніших німецьких письменників. Його твори читають у сорока країнах світу. Ширах пише оповідання, спираючись на факти реальних злочинів і кримінальних розслідувань. «Покарання» — збірка з 12 історій, так чи інакше пов’язаних із судовим розглядом та роботою адвоката.
Детальніше
Макс Гестінґс — автор понад двадцяти книжок. Працював головним редактором Daily Telegraph, шість років редагував Evening Standard. За свої книжки й репортажі отримав чимало нагород, а 2002 року був посвячений у лицарі. «І розверзлося пекло… Світ у війні 1939-1945 років» Макса Гейстінґса
Детальніше
Іні Лоренц – один з псевдонимів німецьких письменників Іни Клоке і Ельмара Вольрата.
Детальніше
Лулу Тейлор — современная британская писательница, обладательница престижных наград и премий, среди которых RNA Readers’ Choice award. Восемь ее романов-бестселлеров обрели миллионы поклонников по всему миру. Истории Тейлор — это балансирование на грани скандального блокбастера и таинственных семейных саг.
Детальніше
Абдель Селлу — літературний феномен. Він ніколи не мріяв стати письменником, але його автобіографічний роман «Ти змінив моє життя» став справжньою сенсацією та приніс авторові світове визнання.
Детальніше
Лінда Ла Плант — знана британська письменниця, сценаристка, володарка численних кіно- та літературних відзнак. Її називають «королевою кримінальної прози». Усі її романи потрапляли до списків міжнародних бестселерів. Ла Плант є членкинею Зали слави (Crime Thriller Awards).
Детальніше
Айше Кулін — турецька письменниця і сценаристка. Працювала редактором і репортером у різних виданнях, сценаристом на телебаченні. Її романи здобули шалену популярність на батьківщині та далеко за її межами. Кілька творів письменниці були екранізовані й мали успіх.
Детальніше
Геннінг Манкелль - шведський театральний режисер й письменник, автор детективних романів.
Детальніше
Девід Хаїр — новозеландський письменник, автор трьох популярних фентезійних серій. У своїх історіях Хаїр майстерно переплітає міфологію та історію. Його роман «Кров мага» увійшов до ТОПу кращих книг за версією Amazon.
Детальніше
Тосікадзу Кавагуті — сучасний японський письменник, який зачаровує своїм словом та нестандартними сюжетами. Деякі з його творів (зокрема роман «Доки кава не охолоне») були успішно екранізовані.
Детальніше
Кендіс Міллард — американська письменниця, журналістка, колишня дописувачка та редакторка журналу National Geographic, авторка кількох біографічних книжок, зокрема про американських президентів Теодора Рузвельта та Джеймса Гарфілда.
Детальніше
Доріс Кернс Ґудвін — біографиня, історикиня, політологиня. Десять років викладала в Гарварді політологічні курси, серед них і курс з історії американського президентства. Здобула Пулітцерівську премію за книжку «Незвичні часи: Франклін та Елеонора Рузвельти».
Детальніше
Карл Маннергейм (Carl Mannerheim) – видатний воєначальник, державний діяч, дипломат, мандрівник, маршал та президент Фінляндії. Одна з найяскравіших постатей у період світових воєн. Автор твору «Мемуари», який розкриває цікаві сторінки з історії Європи XX ст.
Детальніше
Дуґлас Норт — американський економіст, соціальний філософ, історик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1993 року.
Детальніше
Джон Волліс — професор економіки в Мерилендському університеті, науковий співробітник Національного бюро економічних досліджень.
Детальніше
Баррі Вайнґест — політолог та економіст, старший науковий співробітник Гуверівського інституту (Стенфордський університет). Член Національної академії наук та Американської академії мистецтв і наук.
Детальніше
Анрі Шарр’єр — французький письменник, який здобув світову популярність завдяки автобіографічному роману «Метелик». Майже п’ятнадцять років, як і його герой, він боровся за своє чесне ім’я та свободу і таки отримав виправдання. Історія цієї боротьби стала основою легендарного «Метелика».
Детальніше
Мартін Еміс — британський прозаїк, автор бестселерів та прихильник новаторства в літературі. Він писав для таких авторитетних видань, як The Sunday Telegraph, The Independent, The New York Times Book Review, Esquire та The New Yorker. The Times назвав його одним із 50 найвидатніших британських письменників.
Детальніше
(20.01.1982) Андерс Ріделл – письменник, журналіст і редактор відділу культури видавничого дому Hallpressen. Від 2008 до 2015 р. працював головним редактором мистецького часопису Konstnären.
Детальніше
(14.01.1960) Едвард Сент-Обін народився в Лондоні.
До серії його романів про Патріка Мелроуза, що викликали в публіки таке нестримне захоплення, належать «Не зважай», «Паскудна звістка», «Трохи надії» (раніше надруковані разом як трилогія під спільною назвою «Трохи надії»), «Молоко матері» (цей роман увійшов до короткого списку Букерівської премії 2006 року) та «Нарешті».
Ґійом Мюссо — один із найпопулярніших сучасних письменників Франції. Наразі продано понад 32 мільйони примірників його книжок, які перекладено 40 мовами. За двома з них знято фільми, ще кілька творів — у процесі екранізації.
Детальніше
Олесь Доній – історик, політолог, патріот, народний депутат України, громадський активіст, культурний діяч та музпродюсер. Крім того, літературознавець, журналіст та письменник. Ведучий авторських програм про українську культуру і політику «Остання барикада» та «Ідейний вибір» на каналі 3s.tv.
Детальніше
Шон Байзелл — шотландський букініст. Здобув популярність як автор мемуарів «Щоденник книгаря» (2017) та «Сповідь продавця книг» (2019).
Детальніше
Генрик Ибсен — норвежский драматург, поэт и публицист, один из основателей «новой драмы».
Детальніше
Федеріко Мочча — італійський письменник, сценарист і режисер. Автор декількох десятків популярних романів. Його дебютний роман «Три метра над рівнем неба» став літературною сенсацією 2004 року, одразу було продано понад один мільйон примірників книжки. Мочча здобув італійську премію Torre di Castruccio і премію Insula Romana в номінації «Молоді дорослі» (Giovani adulti).
Детальніше
(03.10.1979) Ніклас Натт-о-Даґ — шведський письменник, редактор і музикант. Автор бестселера «1793».
Детальніше
(1973) Кевін Кван народився і виріс у Сінгапурі. Наразі він мешкає в Мангеттені. «Шалено багаті азійці» — його перший роман.
Детальніше
Денніс Лігейн (народ. 4 серпня 1965, Бостон, Массачусетс, США) — американський письменник, автор популярних кримінальних романів. Один з найпопулярніших майстрів детективного жанру в американській літературі, чиї бестселери вшановані відзнаками Shamus, Ніро Вульфа та найпрестижнішою - премією Едгара Алана По. За екранізації його гостросюжетних романів бралися Мартін Скорсезе та Бен Аффлек, а фільм «Містична річка» режисера Клінта Іствуда отримав дві премії «Оскар» з п’яти номінацій у 2004 році — уперше з часів легендарного «Бен Гура» у 1959-му.
Детальніше
Олександра Шутко — кандидатка мистецтвознавства, журналістка, перекладачка і письменниця, авторка низки історико-дослідницьких праць, присвячених жіночому правлінню в Османській імперії. Під час написання своїх наукових розвідок авторка неодноразово відвідувала Туреччину, а листи та інші архівні документи перекладала самотужки з мови оригіналу.
Детальніше
(28.07.1909–27.07.1957) Кларенс Малкольм Лаурі — видатний англійський, або, точніше, англо-канадський письменник, оскільки його найкращі творчі роки минули в провінції Британська Колумбія (Канада). Він навчався в Кембриджі, плавав матросом на торговельних судах до Китаю, подорожував Німеччиною й Америкою, жив у Парижі та Нью-Йорку. У 1936 році оселився в Мексиці, а 1939 року перебрався до Канади, але часто виїжджав у Нью-Йорк і Лондон.
Детальніше
Волтер Тевіс — американський прозаїк, чиї твори перекладено близько 20 мовами світу. Три його романи було кіноадаптовано. Та найбільшу популярність здобула екранізація «Ходу королеви», адаптована платформою Netflix 2020 року.
Детальніше
Річард Осман — англійський телеведучий, продюсер, комік і письменник, творець і другий ведучий телевікторини Pointless на BBC One.
Детальніше
Фарід Закарія— один із найвпливовіших у США політичних аналітиків, експерт CNN із міжнародних відносин (автор програми Fareed Zakaria GPS), редактор колонки у Washington Post, автор бестселерів «Постамериканський світ» і «Майбутнє свободи».
Детальніше
Крістофер Мур народився в Толедо, штат Огайо, і виріс в Менсфілді, штат Огайо. Навчався в Університеті штату Огайо і «Brooks Institute of Photography» в Санта-Барбарі. Переїхав до Каліфорнії, коли йому було 19 років, де і жив до 2003 року, потім вирушив на Гаваї. Почуття гумору, за власним визнанням, успадкував від батька — той багато років прослужив у дорожній поліції, і йому часто доводилося витягувати жертви аварій із палаючих покручених автомобілів. В юності крив дахи, працював на керамічній фабриці, де ліпив статуетки з біблійними сценами (зокрема, прославився тим, що виготовив Ісуса-немовля з личком довершеного негідника), торгував страховими полісами, був фотографом, диск-жокеєм, журналістом, клерком у мотелі, офіціантом в італійському ресторані, але кинув цю роботу, бо було важкувато втримувати рівновагу з тацею. Писати мріяв ще підлітком, але тільки у тридцять років кинув пити і взявся за розум.
Детальніше
Юрій Фельштинський— американський історик російського походження, доктор історичних наук, автор низки книжок із російської та радянської історії, зокрема «ФСБ підриває Росію», «Корпорація. Росія і КГБ за часів президента Путіна» і «Третя світова. Битва за Україну».
Детальніше
Володимир Попов— колишній підполковник КГБ. Із 1996 року живе в Канаді. Співавтор книжки «КГБ грає в шахи».
Детальніше
Деніел Гордіс (Daniel Gordis, 1959) - ізраїльський письменник і оратор американського походження, відомий як лютий захисник Ізраїлю. Старший віце-президент, заслужений науковий співробітник Шалемського коледжу в Єрусалимі. Відзначений нагородами автор книги «Порятунок Ізраїлю: як єврейський народ може виграти війну, яка може ніколи не закінчитися».
Детальніше
Джон Герст— історик і суспільний оглядач, автор курсу про європейську історію. Викладав в Університеті Ла Троба (1968–2006), працював редактором популярного історичного журналу Historical Studies, співпрацював із Film Australia та Національним музеєм Австралії.
Детальніше
Аліна Понипаляк — кандидатка історичних наук, дослідниця українського визвольного руху, науковиця Національного музею історії України, співкоординаторка громадської ініціативи «Вимкни Російське».
Детальніше
Тоні Джадт — британський та американський історик, автор численних дocлiджeнь з новітньої icтopiї Євpoпи. Заснував Iнcтитут Еріха Марії Peмapкa пpи Нью-Йopкcькoму унiвepcитeтi та виклaдaв у Кeмбpиджcькoму, Кaлiфopнiйcькoму й Oкcфopдcькoму унiвepcитeтax. У співавторстві з Тімоті Снайдером написав книжку «Роздуми про ХХ століття».
Детальніше
Вадим Денисенко — журналіст (з 1996 року), кандидат філологічних наук, політолог. Співзасновник і головний редактор Еспресо TV. У 2014 році заснував «Центр вивчення Росії та окупованих територій», який першим порахував, скільки Росія витрачає на утримання маріонеткових режимів «ЛДНР». У 2014–2019 — народний депутат. Розробляв урядові піар-кампанії 2017–2019 років.
Детальніше
Юрій Вишневський — політичний журналіст з 1993 року. Працював у низці видань, з 2014-го чільний політичний оглядач «Ділової столиці». Є співавтором трьох досліджень, присвяченим ситуації після окупації Донбасу.
Детальніше
Сергій Громенко — кримчанин, кандидат історичних наук, оглядач «Крим.Реалії» («Радіо Свобода»). Автор шести книжок про півострів. Лауреат V Міжнародного конкурсу імені Єжи Гедройця (2011) та фіналіст Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» (2019).
Детальніше
Бен Шапіро — один з найбільш відомих консервативних мислителів Заходу, автор бестселерів New York Times, випускник Гарвардської школи права. Працює головним редактором Daily Wire і веде «Шоу Бена Шапіро» — найпопулярніший консервативний подкаст у США.
Детальніше
Джон Баррі — історик зі світовим іменем, видатний учений, автор книжок із міжнародних списків бестселерів. Співпрацював з авторитетними виданнями, зокрема із The New York Times, The Wall Street Journal, Time Magazine, Fortune, The Washington Post та Esquire.
Детальніше
Степан Бандера — український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.
Детальніше
Александр Литвиненко – (4 декабря 1962 — 23 ноября 2006) – подполковник госбезопасности, в 1988-99-х годах – сотрудник КГБ-ФСБ, критик российских властей и лично В. Путина. Автор статей и двух книг, которые получили огромный международный резонанс.
Детальніше
Максим Паламарчук – кандидат політичних наук, старший науковий співробітник. Працював у Національному інституті стратегічних досліджень та Апараті Ради національної безпеки і оборони України. Автор численних наукових публікацій у царині національної безпеки , а також популярних статей, присвячених стратегіям держав у конфліктах, проблемам розвитку Військово-Морських сил України.
Детальніше
Кріс Воллес — журналіст, ведучий на стрімінговому сервісі CNN+, у минулому ведучий «Fox News Sunday» на Fox News. Володар низки престижних нагород за свою професійну діяльність, зокрема премії Пібоді та трьох премій «Еммі». Міч Вайсс — журналіст-розслідувач Associated Press, лауреат Пулітцерівської премії. Автор і співавтор дев’яти книжок.
Детальніше
(02.03.1942) Джон Ірвінг народився в Ексетері (штат Нью-Гемпшир), його справжнє ім’я — Джон Воллас Блант-молодший.
Детальніше
(28.05.1959) Бернардін Еварісто — британська письменниця англо-нігерійського походження. Володарка низки літературних нагород, серед яких Букерівська премія 2019 року за роман «Дівчина, жінка, інакша».
Детальніше
(13.01.1975) Данієль Кельман — німецько-австрійський письменник, автор цілої низки романів, збірок оповідань та кількох драм. Сьогодні він вважається одним із найбільш відомих у світі німецькомовних авторів, справжньою «надією німецької літератури».
Детальніше
Ліза Таддео — двічі лауреатка премії Pushcart Prize (2017, 2019 рр.). Співпрацює з журналами Esquire, New York Magazine, Elle Magazine, The New York Observer, Glamour Magazine та The Sun Magazine.
Детальніше
Фрідріх Гаєк (1899—1992) — австрійський економіст, політичний філософ, прихильник економічного лібералізму й вільного ринку, критик соціалізму. Написав 18 наукових праць. У 1974 році здобув Нобелівську премію з економіки.
Детальніше
(16.08.1975) Народився в Києві в родині письменників. У 1992 році вступив на філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 2000 році закінчив аспірантуру та захистив кандидатську дисертацію про демонічних героїв у сучасній прозі. Подорожував країнами Європи, побував в Америці та Африці.
Детальніше
Кейт Квін — британська письменниця, авторка історичних трилерів та сучасної прози. Її твори стають бестселерами та розходяться багатотисячними накладами. Паралельно з письменництвом працює журналісткою й публікується в авторитетних The Times, The Guardian і The Mirror.
Детальніше
Брендон Сандерсон — культовий американський письменник-фантаст, володар однієї з найпрестижніших літературних нагород Hugo Award, а також багаторазовий переможець David Gemmell Memorial Award, The Goodreads Choice Awards та Neffy.
Детальніше
Клеменс Мішлон — американська журналістка французького походження. Пише для The Independent статті, які стосуються реальних злочинів, а також є культурною й літературною оглядачкою.
Детальніше
Тер’є Тведт – норвезький академік, автор і режисер документальних фільмів. Професор кафедри географії Бергенського університету та професор глобальної історії Університету Осло, Норвегія.
Артур Гейлі — канадський прозаїк британського походження, який створив ряд бестселерів у жанрі виробничого роману.
Детальніше
Мітч Елбом — американський письменник, журналіст і музикант. Сумарний наклад його книжок налічує понад 40 мільйонів екземплярів. Здобувши популярність як найкращий спортивний кореспондент США, Елбом почав вести авторську колонку, а згодом і писати книжки, які надихають наповнювати життя новим сенсом і змінювати його на краще.
Детальніше
Іван Гоменюк — популяризатор історії, засновник спільноти «Пустощі східноєвропейської Кліо», дослідник теми й автор книжок з історії Австро-Угорської імперії та східноєвропейської історії.
Детальніше
Стефанія Демчук — історикиня, кандидатка історичних наук, асистентка кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Детальніше
Карен Вайт — популярна американська письменниця, авторка понад 20 романів у жанрі містичної й романтичної прози, визнаних бестселерами в усьому світі. Фіналістка конкурсів SIBA Book Award та Romance Writers of America, двічі лауреатка премії National Readers’ Choice Award.
Детальніше
В’єт Тан Нґуєн — американський письменник в’єтнамського походження. Його дебютний роман «Симпатик» став справжньою літературною сенсацією. Книжка визнана бестселером 2015 року за версією The New York Times, а роком пізніше відзначена Пулітцерівською премією. У 2016 році письменник одержав медаль Ендрю Карнеґі та премію Едґара Аллана По за найкращий дебют. Роман називають іммігрантською історією, яку розповіла людина двох свідомостей і двох країн: В’єтнаму і США.
Детальніше
Роман Клочко — перекладач з англійської, зокрема «Брами Європи» Сергія Плохія, а також текстів Майкла Крайтона, Джона Стейнбека, Айзека Азімова.
Автор книжок «Інша Мелітопольщина. Нарис з історії інакодумства (1953–1985)» та «Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво».
Детальніше
Сергій Махун — журналіст, популяризатор історії. Працював редактором історичної шпальти «Україна Incognita». Завідував відділом історії та був редактором шпальти «Архіваріус» газети «Дзеркало тижня». З березня по грудень 2022 року служив у ЗСУ, штаб-сержант, прес-сержант. Звільнився з лав ЗСУ за віком.
Детальніше
Олександр Кучерук — завідувач відділу Національного музею історії України, директор Бібліотеки ім. Олега Ольжича. Працював у редакції часопису «Пам'ятки України», керівником департаменту видавничої справи Держтелерадіо, в Інституті української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, завідувачем відділу Українського інституту національної пам’яті, був організатором і керівником «Музею Української революції 19171–921 років» (нині у складі НМІУ).
Детальніше
Юрій Черченко закінчив історичний факультет Київського університету ім. Тараса Шевченка і вже 40 років працює в Академії наук України – спершу в Інституті історії, а далі в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. Головне наукове зацікавлення — документи Українського визвольного руху.
Детальніше
Михайло Ковальчук по закінченні історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка став науковим співробітником відомого академічного Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. Як дослідник зосереджений на темі національно-визвольних змагань 1917–1921 років. Нині в Збройних силах України.
Детальніше
З кінця двадцятого століття колумбійський антрополог Джек Везерфорд вивчає і публікує матеріали з культури та історії Монголії. За це він удостоєний двох вищих національних нагород цієї країни - ордену Полярної Зірки та ордену Чингісхана. Автор - єдиний західний учений, якому монгольський уряд дозволив заглибитись у національну тему-табу і допустив до секретного місця поховання Чингісхана.
Детальніше
Катерина Липа — мистецтвознавиця, історикиня архітектури, музейниця і кураторка. Авторка науково-популярних книжок з історії архітектури та декоративно-прикладного мистецтва.
Детальніше
Елісон Вейр — найпопулярніша історикиня Великої Британії, авторка понад тридцяти науково-популярних та історичних романів. Книжки серії «Шість королев Тюдорів» про дружин Генріха VIII стали бестселером за версією газети Sunday Times. Елісон Вейр належить до Королівського товариства мистецтв і є почесною довічною покровителькою благодійної організації Історичних королівських палаців.
Детальніше
Грехем Робб — британський письменник, літературний критик, історик, кавалер Ордена мистецтв та літератури, автор бестселерів The New York Times.
Детальніше
Віталій Огієнко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Музею української діаспори, понад 10 років працював в Українському інституті національної пам’яті.
Детальніше
Американка А. В. Гейгер – эпидемиолог и автор книг для молодежи. Ее еще называют «Молодой взрослый автор». Научные интересы писательницы включают женское психиатрическое здоровье и репродуктивную систему, а также влияние COVID-19 на сообщества США. Днем она работает с медицинскими данными в большом исследовательском центре университета, а ночью – пишет увлекательные истории для подростков.
Детальніше
Олександр Котис – популяризатор історії, начальник відділу охорони культурної спадщини Луцької міської ради. Автор книжок «Луцький модернізм», «Міжвоєнний розквіт Волині», путівника «Луцьк».
Детальніше
Гульнара Абдулаєва — історикиня (спеціалізація — історія Криму та кримських татар). Ведуча й авторка історичних програм на каналі ATR, Крим.Реалії та інших.
Детальніше
(10.05.1949) Баррі Меєр — письменник і колишній журналіст New York Times. Навчався в Сіракузькому університеті.
У своїй кар’єрі журналіста Майєр спеціалізувався на репортажах про бізнес, державну політику, здоров’я та безпеку. Він писав для The Wall Street Journal протягом п'яти років, працював у New York Newsday репортером спеціальних проектів і писав для The New York Times. Його статті, опубліковані в The Times та книга науково-документальна книга «Вбивця болю: шлях залежності та смерті дивовижного препарату» призвели до слухань у Конгресі та зміни федеральних законів.
Детальніше
(16.10.1948) Рафаель Гругман — американський письменник та журналіст українського походження. Автор декількох збірок оповідань та історичного нон-фікшену.
Детальніше
Щепан Твардох (23.12.1979) — польський письменник і публіцист, один із лідерів сучасної польської літератури. Його твори вирізняються виразною й логічною, але при цьому незвичайною та складною конструкцією, в них автор постійно балансує між реальним і фантастичним, психологією і реалізмом, справжньою й альтернативною історією.
Детальніше
Сара Дессен є авторкою бестселерів №1 за версією New York Times. У її доробку понад дюжина романів для підлітків, зокрема «Правда про «Назавжди», «Просто послухай», «Безсоння для двох», «Пісня для тебе», «Віднині й довіку». Її твори видані у більш ніж тридцяти країнах і розійшлися мільйонними накладами по всьому світу. У 2017 році вона отримала премію Маргарет А. Едвардс від Американської бібліотечної асоціації за видатний внесок у літературу для молоді.
Детальніше
(23.02.1944) Бернард Корнвелл – американський письменник британського походження, що пише історичні пригодницькі романи та трилери. Попрацювавши на телебаченні, Бернард переїхав до США, де не отримав дозволу на роботу. Для того, щоб заробляти на життя, він почав писати книжки, які ставали все популярнішими серед читачів. Найбільш відомий своїми романами про стрільця наполеонівських війн Річарда Шарпата та циклом «Саксонські хроніки» про короля Альфреда та становлення Англії..
Детальніше
(28.09.1952) Крістофер Баклі — всесвітньо відомий американський письменник-сатирик.
Детальніше
(23.10.1942-4.11.2008) Майкл Крайтон — американський письменник, продюсер, режисер та сценарист. Насамперед відомий як автор романів "Парк Юрського періоду", "Загублений світ", "Поглиначі мертвих" та низки книг у жанрі наукової фантастики. Тринадцять романів письменника було екранізовано.
ДетальнішеОтримуй інформацію про новинки
Отримуй інформацію про новинки